106 Shares 1359 views

Podgrzewacz wody z rąk: projekt, materiały, montaż, instalacja

Główną zaletą urządzenia jest to ekonomiczne zużycie gorącej wody przy minimalnych kosztach. Do ogrzewania wody mistrzów korzystać z różnych źródeł: grzejnik elektryczny, energia słoneczna, ciepło z kotła. W tym artykule opisano, jak zrobić podgrzewacz wody.

Konstrukcja kotła centralnego ogrzewania

Pośredni kocioł jest zbiornik, który nie jest w zależności od energii (energii elektrycznej, gazu, etc.). Wewnątrz zbiornika, wykonany ze stali nierdzewnej, TEN1 jest spiralny.

Zimna woda wchodzi do zbiornika przez przewód wlotowy w dolnej części urządzenia. podgrzewanie wody w urządzeniu jest wykonywany za pośrednictwem ruchomych systemu ogrzewania chłodziwa. Rura wyjściowa dla gorącej wody znajduje się w górnej części. Aby korzystać z wanny był wygodny, wyposażony w żuraw z projektem kulowym. Zewnętrzna część urządzenia jest wykonana z materiału izolacyjnego.

Program znajduje się poniżej grzejnika.

urządzenie pros

Przez agregat zalet należą:

 • zdolność do łączenia się z centralnego systemu ogrzewania;
 • Instalacja w pobliżu kotła;
 • małe koszty pieniężne w obiegu instalacji;
 • oszczędne wykorzystanie zasobów energetycznych;
 • zasilania wodą o stałej wskaźnik temperatury.

minusy

 • Instalacja kotła wymaga dużego obszaru lub oddzielnym pomieszczeniu.
 • Do ogrzewania dużej ilości wody, to zajmuje dużo czasu, a poziom ogrzewania pomieszczenia będzie znacznie zmniejszyć.
 • Na cewce szybko tworzą skalę. To musi być czyszczone środkami chemicznymi. Może być stosowany w sposób mechaniczny. Procedura odbywa się dwa razy w roku.

jednostkę produkcji własnymi rękami

Ponieważ zasada działania jest proste urządzenia do budowy podgrzewacz wody z rąk w mocy każdy. Cały proces opiera się na zespole elementów składowych.

Aby podgrzewacz wody z rąk, wykonaj następujące czynności:

 • wdrożenie specjalnego naczynia preparatu;
 • zrobić cewkę;
 • zapewnienia izolacji termicznej;
 • niezależnie gromadzenia podgrzewania wody;
 • realizacji łączności PETN;
 • zapewnić dopływ zimnej wody;
 • skonstruować orurowania;
 • ustalić zaworów wlotowych wody.

Jakie są elementy komponentów potrzebnych

 • Cewka miedzi lub wymiennik ciepła przez rury.
 • Wielkość nakrętka 32 mm.
 • Rury z tworzywa sztucznego.
 • spawarka.
 • Nitrogruntovka.

Właściwy wybór pojemności

zbiornik pełni funkcję zbiornika. Wskaźnikiem objętości zależy od potrzeb użytkowników w gorącej wodzie. Obliczenia są wykonywane zgodnie z następującą zasadą: 50-70 litrów wody na osobę dziennie. Dla rodziny składającej się z czterech osób podejdzie pojemności 200 litrów.

Przy wyborze materiału należy zwrócić uwagę na to, jak to jest podatna na korozję. Ogólnie stosowany stop aluminium lub tworzywa sztucznego. Kotłowe własne ręce mogą być wykonane ze stali leczonych środków ochronnych przed rdzą.

Podstawą przechowywania podgrzewacza wody może być rurą z głównego ogrzewania. Więc masz bezproblemową cylinder. Jednak eksperci radzą, aby zrobić podgrzewacz wody z materiału takiego jak stal nierdzewna. Jego cena jest do zaakceptowania. Żelazo jest znane emitują szkodliwe dla organizmu. podgrzewacz wody wykonany ze stali nierdzewnej jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Należy również pomyśleć o wadze rury. 720H10 metr waży około 140 kg. Cena za kg wynosi 12 s. Ile to jest stal nierdzewna? cena 1 kg serii AISI 304 130 s. Waga 2000h1000h1 rozmiar arkusza wynosi 16 kg.

Kocioł tworzyć własne ręce będą kosztować 2000 rubli. Jeśli metal jest zagięta wzdłuż długości, można uzyskać walec, którego wysokość jest równa 1 m i średnicy. – około 63 cm grubszy arkusz stalowy nie jest odpowiedni, ponieważ jest trudna do pracy. Zbiornik paliwa będzie w przybliżeniu 318 litrów.

Rezultatem jest piękny self-made pojemnik, który może być zainstalowany podgrzewacz wody do produkcji fabrycznej. Jego moc wynosi 6 kW. może on podgrzać 300 litrów wody w ciągu trzech godzin. Jeśli zastosujemy moc grzałki 2 kW, to zajmie całą noc.

Zbiornik wyposażony jest w dwa otwory. Jeden znajduje się w górnej części ciała. Służy do dopuszczenia ciepłej wody. Drugi znajduje się na dole. Jego funkcja polega na dostawę zimnej wody. Każdy otwór jest wyposażony w zawory kulowe.

Alternatywą do zbiornika służy jako cylinder gazowy.

Kocioł z butli gazowej

Jeśli zdecydujesz się zrobić kotła z butli z gazem, to lepiej kupić nowy i bez zaworu. Jeżeli stosuje się stare pojemnika, przy czym gorąca woda może być zapach gazu.

Balon musi być wstępnie zagruntować. W tym celu, jest on przecięty na dwie połówki. Aby uniknąć wybuchu, zalecamy wstępnie napełnić go wodą. Wewnętrzna strona struktury jest czyszczone i zalana. W ten sposób zapobiega się korozji. Następnie balon jest zamknięty.

Pojemność wycinanie dwóch otworów do odprowadzania wody ciepłej i zimnej. Na wlocie do zimnej wody jest wyposażony w zawór zwrotny. Tak więc woda może wypływać ze zbiornika.

Aby uzyskać pośrednią rodzaju ogrzewania, która będzie działać układ grzejny, a ponadto do kranu dla ciepłej i zimnej wody są wykonane dwa otwory dla wymiennika ciepła. Przylega do jednej rury do drugiej.

Cewka jest zainstalowany w środku zbiornika lub wzdłuż ścian. Przez jego wlot i wylot przyłączy są przyspawane.

Jeśli chcesz, aby urządzenie stało, to dla niego być przyspawany do wsparcia. Na pętli mocujących wymaganych w formie „uszy”.

W miejscu, w którym jest zainstalowany grzejnika jest przyspawana nakrętka wielkości 32 mm. Powinna ona mieć wewnętrzny gwint. Podgrzewacz wody jest korzystnie ustawiona na obecność czujników termoregulacji lub sygnalizacyjnych. Jego ilość musi wynosić 1,2 do 2 kW.

Rezultatem jest pośrednim kotła grzewczego. Tak więc butla z gazem działa jako głównego elementu konstrukcyjnego.

Jak zrobić cewkę?

Jednostka cewka jest ważną częścią. Na jego fundamencie można wziąć metalu lub rury wielowarstwowej o małej średnicy. Zazwyczaj, miedź lub mosiądz jest używany, ponieważ mają wysoki poziom przenoszenia ciepła. Średnica cewki, producent może wybrać według własnego uznania. Głównym warunkiem jest to, że jego kontakt z wodą jest zmaksymalizowane.

Serpentyn rury nawinięte spiralnie wokół trzpienia w kształcie cylindrycznym. W tym celu drewno lub rur o dużych średnicach. Podczas nawijania uzwojeń cewki musi być zapewniona. Nie powinny one stykają się ze sobą.

Nie sprawiają, że zwijanie mocno jak usunąć cewki z trzpieniem będzie bardzo trudne.

Liczba zwojów na cewce jest wprost proporcjonalna do wielkości i wysokości zbiornika. Zazwyczaj do 10 litrów używane 1,5 kW cewki elektrowni cieplnej.

izolacja termiczna

Straty ciepła był minimalny, zbiornik należy owinąć warstwę izolacji.

Używane do tego celu:

 • Pianka budowlanych;
 • Izolon;
 • poliuretan;
 • piana;
 • wełny mineralnej.

Niektóre rzemieślników użyciu podłoża do laminatu na bazie folii. Podgrzewacz jest owinięty w tym przypadku, jak termos. Izolacja jest przymocowany za pomocą drutu, kleju lub wylewki pasmowych. Zaleca się, aby całe ciało izolacji.

Poszycie nie tylko zapewniają długotrwałą ochronę gorącej wody, a także skrócenie zbiornika grzejnego, które zmniejszają natężenie przepływu chłodziwa. Bez dobrze wyposażonego izolacji termicznej wody w urządzeniu szybko stygnie.

Często uciekają się do budowy podwójnym charakterze: małym garnku umieszczonym wewnątrz duża. tworzony jest przestrzeń pomiędzy nimi i wykonuje się funkcję termoizolacyjną.

Aby zamocować pojemnik na górnej części jej ciała pętli spawane i montowane na ścianie metalowej rogu, do którego są przyłączone.

Inne metody wytwarzania nagrzewnicy

można zbudować podgrzewacz wody, która działa od słońca. Jest to wspólny projekt, który znajduje się opłacalność. Urządzenie często w podmiejskich domów. urządzenie do produkcji nie jest szczególnie trudne, więc wiele osób może budować swoje własne ręce.

Potrzebne będą:

 • zbiornika o dużej pojemności (100 litrów lub więcej);
 • Rura z PCW do napełniania zbiornika i dostarczania wody do nich;
 • Naroża nierdzewnej o wymiarach 20 mm albo kwadratowych prętów drewna 50 mm w ramie kontenera.

Odpowiednio do zdolności do wykorzystania plastikowych beczek. Wyróżnia je siłą. Powinny one być w słonecznym miejscu, gdzie nie ma wiatru. Co do zasady, do montażu dachu wybrać letnim prysznicem.

Aby lepiej podgrzewanym baryłkę, powinna ona być pomalowane w kolorze czarnym. Na stronie zawietrznej tarcze dla ochrony zamontowane. Są zbudowane z płyt pokrytych materiałem odbijającym w rodzaju folii. W tym przypadku, promieniowanie słoneczne są kierowane do zbiornika, a wzrost temperatury wody. W gorących warunkach atmosferycznych w pojemniku 200 litrów wody może być uzyskany, której temperatura wynosi 45 ° C

Podgrzewacz wody z butelki z tworzywa sztucznego

Podgrzewacz wody z rąk zwykłych plastikowych butelek może być wykonana w ciągu jednego dnia. Tworzą one podstawę zbiornika. Ilość butelek zależy od wymaganej wydajności.

Do montażu potrzebne są:

 • szczeliwa;
 • Rura z PCW;
 • wiertarka;
 • dwa zaworu lub Kolumny z projektów sferycznych.

Pierwszy przygotowany butelek. W donyshke każdego otworu o średnicy równej średnicy szyjki. Dolny otwór szyjki butelki jest wprowadzany do drugiej. Więc jest ich połączenie. Każda bateria składa się z 10 butelek. Liczba komórek nie jest ograniczona. Wszystkie połączenia potraktowano uszczelniacza.

Gotowe moduły znajdują się na południowej stronie dachu fale wewnętrzne pokrycie łupków. Zawarcie każdej sekcji jest połączony z rurą wykonaną z PCW, która jest prostopadła do nich. Wstawiania każdej części odbywa się za pomocą związków analogię butelek w akumulatorze, a następnie poprzez traktowanie połączeń klejowych.

W głównym przewodzie, który jest podłączony do wyjścia każdego akumulatora są zamontowane po obu stronach zaworu do doprowadzania zimnej wody i gorącej wody.

Takie prowizoryczne podgrzewacz ma wystarczająco wysoką funkcjonalność. Do brania prysznica jedna osoba potrzebuje 100 litrów wody. Na podstawie tego rysunku, możliwe jest obliczenie objętości budowy.

Latem słońce na godzinę może być ogrzewana do 60 litrów wody do 45 ° C, w tej temperaturze jest bardzo korzystne dla potrzeb gospodarstw domowych i handlowych kraju.

wniosek

Gwałtowny wzrost cen energii zmuszają wielu do stworzenia taniego zakwaterowania zastępczego. Wiele osób buduje podgrzewacz wody z własnych rąk i stworzyć komfort przy najniższym koszcie.