140 Shares 997 views

Bungalow z profilowanego drewna – materiału skurcz

Bungalow z profilowanego paska, a także innych struktur prezentowanego materiału, kurczy się. Wykwalifikowani rzemieślnicy są w stanie określić z góry rodzaj efektu. Jednak tylko niewielu ekspertów może powiedzieć z pewnością, że będzie zależała od profilowanej kurczenia drewna w określonych okolicznościach. Spróbujmy zrozumieć ten problem.


Co wiąże się kurczy?

Pod skurczu należy rozumieć przede wszystkim systematyczną utratę wilgotności drewna. Charakterystyczną cechą procesu zmian na rzecz budowy fundamentów parametrów. Materiał staje się łatwiejsze, zmniejszenie objętości, co często prowadzi do odkształceń, a zatem może wpływać na stabilność drewnianych przesmyków.

Koszt kształcie drewna na rynku krajowym w zakresie od 7000 do 10000 rubli za metr sześcienny. Przy wyborze materiałów wysokiej klasy, w najgorszym przypadku, będzie obserwowany skurcz że będzie centymetra. Aplikacja szczerze tanie drewno może prowadzić do najbardziej nieprzewidywalnymi konsekwencjami.

Co decyduje o ten efekt?

Zakres kabinach zasiądzie wiązkę profilowany zależy od szeregu czynników obiektywnych, w szczególności na jakość obróbki drewna, technologie magazynowania.

Skurcz występuje w kilku etapach. Okres intensywny jest około 3 miesięcy. Stopniowe – około rok. W kilku punktach podczas procesu wpływów:

  • Przekrój poprzeczny belki.
  • Wymiary, które odróżniają kabiny budynku.
  • Stopień wilgotności materiałów (drewno zebranego w okresie zimowym mniej naturalnego wilgoci).
  • Technika montażu konstrukcji budowlanych (rodzaj spoin narożnych, rodzaj i niezawodność urządzenia).
  • Rodzaj drewna, na której kabiny zbudowane z drewna, tektury (stałych skały dają mniejszy skurcz).
  • Pora roku, kiedy budować struktury.

Co znalazło odzwierciedlenie w skurczu pracy sezonowej?

Jak siedzieć kabin z profilowanego drewna? Decydującą rolę odgrywają tu sezonowość pracy. Struktury, które zostały zbudowane w okresie zimowym, popyt oczekiwania około sześć miesięcy przed wprowadzeniem zakładu. Wynika to z konieczności „przyzwyczaić” drewno do stopniowego wzrostu temperatury otoczenia. W tym przypadku materiał równomiernie osusza i ogrzewa powoli.

Radykalnie zmienia sytuację budowy kabin w lecie. W tym przypadku, pełny skurcz materiału może trwać rok lub więcej. W tym czasie struktura ma czas, aby przejść przez wszystkie sezonowych zmian.

Pewne znaczenie ma gdzie budowa kabin kształcie drewna. Często przyczyną nierównomiernego skurczu materiału staje się znaleźć jeden z budynków w tle, podczas gdy druga strona pozostaje w obszarze bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne.

Ponadto, kontenery mogą być różne wietrznej. Części konstrukcji są narażone na oddzielnym opadu, który również wpływa na charakter materiału i prędkości ugięcia.

Czego można się spodziewać, jeśli nie dają efektu skurczu?

efekt odbicia od charakterystyki budynków oblicza się przed rozpoczęciem prac dachowych, montażu okien i drzwi. Jeśli weźmiemy za przykład prywatnym domu 18 jednostek z sekcji około 150×150 mm, w ciągu roku struktura osiada około 10 cm. Nie biorąc powyższe pod uwagę przy budowie schronisk drewna falistej, przedwczesne rozpoczęcie operacji może doprowadzić do wyrównania otworów drzwiowych i okiennych. Dlatego przed montażem konstrukcji jest niezwykle ważne, aby zrobić dokładne obliczenia i pozostawić odpowiednie odstępy.

Najbardziej szkodliwy wpływ skurczu byłoby, gdyby kabiny umieszczono dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Elementy może ona przerwać nawet wymiotów.

W celu złagodzenia negatywnych konsekwencji pozwalając ściany osadów przy użyciu specjalnych pałkami. Narzędzie Application minimalizuje gniazdo dokujące i nie uszkodzić powierzchnię. Prawdziwe rozwiązanie działa również mezhventsovogo r jakości materiał izolacyjny. Najlepszym rozwiązaniem dla drewna falistej – izolacja juty, który charakteryzuje się minimalnym efekt zaciskania.

Podczas instalowania drzwi i okna i pozostawić na tyle, aby obliczyć braki techniczne. Takie otwory są wykonane w górnej części ramy, a ich szerokość wynosi około 2 cm. W razie potrzeby szczeliny mogą się ukryć instalowania obudowy.

W rezultacie,

Najdokładniejsza ocena stopnia skurczu w budowie drewnianych chat falistych lub drewniany dom producenta materiału zdolnego. Więcej Obliczenia będą weryfikowane, jeżeli dostawca jest bezpośrednio zaangażowany w realizację prac.