810 Shares 1729 views

Dokonywanie kocioł elektryczny z rękami

Życie na przedmieściach ma wiele zalet. Ale nie ona i wady. Tak, istnieje wiele problemów ze spółką ogrzewania. Gaz jest drogi do przeprowadzenia i zamieszanie z kotłów i pieców na paliwo są pod wrażeniem nie dla wszystkich. Roztwór może być kocioł elektryczny. Można to zrobić ręcznie, nie wydając dużo pieniędzy.


elementy konstrukcyjne

Najważniejszą częścią elementu grzewczego w kotle, że przekształca energię elektryczną w energię cieplną. Sam kocioł jest wykonana z dowolnego odpowiedniego kształtu i pojemności woluminu, a my nie powinniśmy zapominać o konieczności podłączania go do czujnika, który będzie nie tylko uprościć proces działania urządzenia, ale także sprawiają, że o wiele bezpieczniejsze.

Najprostszym rozwiązaniem

Złota rączka może zrobić kocioł elektryczny z rękami z niczego, ale często wybiorą opcje, które nie wymagają znacznie koszty pracy i pieniędzy. Najprostszym sposobem jest zamontowanie elementu grzejnego bezpośrednio do rury grzejnej o odpowiedniej wielkości.

Oczywiście, jego średnica musi być znacznie większa niż pozostałych probówek. Ponadto, jest to obowiązkowe, aby być zdejmowana i umożliwia szybki i łatwy dostęp do niego. Demontaż przydatna, gdy trzeba wymienić przepalone grzejnik.

Bardziej efektywny sposób

Niezależnie od powyższego, najprostszy bojler elektryczny z rękami zrobić osobno. Fakt, że tylko jeden obieg grzewczy jest w stanie zapewnić maksymalną wydajność, która wystarcza do ogrzania nawet stosunkowo duży dom.

Aby takie urządzenie może być konwencjonalnym przycinania średnicy odpowiednie rury. Pamiętaj, że nie trzeba gonić skumulowaną objętość kotła w przypadku montażu układu grzewczego, jak w tym przypadku, większość energii zostanie zmarnowany.

Należy zauważyć, że jeśli jest to konieczne, ogrzewając małe mieszkanie sypialni będzie wystarczająca nawet kawałka rury o średnicy 219 mm, a jego długość może być nie większa niż pół metra. Nie trzeba dodawać, że musi być całkowicie szczelny spaw po obu stronach. Tak więc, przed podjęciem kocioł elektryczny z rękami, należy zadbać o dobry spawacz.

układ

Osłona musi być wykonane w górnej części odgałęzienia, które jest podłączone do kotła grzejników. W dolnej części bocznej być przyspawane do tej samej rury, przeznaczone do wprowadzania zimnej wody.

Na mniejsze pomieszczenia, to zalecane jest stosowanie podgrzewacza 1 kW, która działa na napięciu 220 V. Samo element grzewczy może być zamontowany z boku lub z dołu pokrywy lub nieco od rury poprzecznej zimną wodą. W ten sposób instalacja elektryczna kotła z rękami – proces nie jest szczególnie skomplikowana.

udoskonalenia

Należy zauważyć od razu, że opcja montażu elementu grzejnego bezpośrednio do systemu grzewczego nie jest szczególnie niezawodny. Jednak zarówno opisano budowę bez problemu może pracować przez całą dobę.

Oczywiście, że taka operacja jest możliwa tylko w przypadku, gdy są dodatkowo zawarte w schemacie automatycznych bezpieczników, które można wyłączyć zasilanie w przypadku przeciążenia lub innych nieprzewidzianych sytuacji.

Ponadto, tryby automatyczne strojenie pozwalają poważnie zaoszczędzić energię elektryczną. Tak więc, bojler elektryczny, aby ich własne ręce, nie tylko prawdziwe, ale również dla każdego mistrza, mający na materiały i narzędzia nemudrenyh ręcznych.