446 Shares 3015 views

Nowe rasy psów: Opis

Do tej pory istnieje około czterystu ras psów. Wszystkie z nich są wyświetlane dla określonego celu. Jednak ludzie są stale dąży do czegoś doskonalszego. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że w miarę upływu czasu, niektóre gatunki znikają, a na ich miejsce są nowe rasy psów. Opis niektórych z nich można znaleźć w dzisiejszym artykule.


Jak się nowa rasa?

W dawnych czasach psy były używane do polowań i ochrony mienia. Dlatego w tych dniach ludzie spędził oryginalny wybór tych kryteriów. Jednak, jak rozpoczął się rozwój cywilizacji ludzkiej na zmiany i wymagania dla zwierząt. Na przykład, niektórzy myśliwi nie doceniają białe teriery płaszcz Fox. Zaczęli świadomie przekroczyć różne psy, a zakończył się z czarnym i jasnobrązowym yagda.

Kiedy ludzie potrzebują bezpieczeństwa i walki zwierząt, w wyniku selekcji nie ma jednej nowa rasa psa. W Chinach, to Sharp, we Włoszech – Cane Corso.

Do polowania w rozległych stepów musieliśmy bardzo szybko psy, które mogą wyprzedzać wilka, lisa czy zająca. Właśnie ze względu na to rosyjski borzoj został wyhodowany.

LDV

Ten skrót oznacza Odessa domu idealnego psa. Prace przy tworzeniu tej rasy rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku. Została wyhodowana w wyniku planowanego terrier kojarzenie Fox toy pudel i maltański. W związku z tym hodowców w stanie odbierać grupę zwierząt podobny fenotyp i mające wspólne pochodzenie.

Podobnie jak inne nowe ras psów, LDV ma swój własny standard. Te małe zwierzęta dorastają do 25 cm w kłębie. Jednak ich waga wynosi nie więcej niż trzy kilogramy. Miniaturowe pieski ciało pokryte grubą, długie, hipoalergiczną warstwą bieli, szarości lub barwy światła płowy.

Przedstawiciele tej rasy cechuje wesołym energicznym temperamentem. Mają dobrze rozwinięty system immunologiczny, odporność na choroby zakaźne. Przez cały czas ich weterynarzy istnienie nie zarejestrowano ani jednego przypadku ciężkich zaburzeń lub wad wrodzonych.

Rosyjski pies salon

Te dekoracyjne psina pojawił się około piętnaście lat temu. Przynieśli żywego inwentarza Yu. A. Lakatosh przez skrzyżowanie Yorkshire Terrier, Mops i belgijski Griffon. Jak każdy inny nowej rasy psów rosyjskich, te miniaturowe zwierzęta szybko zyskał popularność. Są one idealne do trzymania w mieszkaniu miasta i mieć otwarty słodki temperament.

W przeciwieństwie do innych psów dekoracyjnych, mają silną budowę ciała i silne kości. Na krótką twarz okrągła głowica ustawiona wysoko osadzone uszy, dając im compunctionate wygląd. Ciało zwierzęcia jest pokryte długim płaszczu płynącej, która wymaga starannej konserwacji i regularnej pielęgnacji. dorosły wysokość 18-28 cm. Ciężar takich pesika wynosi od 1,8-3,5 kg.

Rosyjski salon pies łatwe do pociągu, szybko nauczyć się nowych komend i rzadko pokazuje agresję. To malutkie zwierzątko dogaduje się bardzo dobrze z dziećmi i jest w stanie dogadać się w tym samym obszarze z innymi zwierzętami.

Czarny terier rosyjski

Ci, którzy są zainteresowani w nowej rasy psów powinni mieć świadomość, że te psy były hodowane w drugiej połowie ubiegłego wieku. Wśród przodków rosyjskiego czarnego teriera wymienione Erdélyi, Riesenschnauzers, husky, duńskie mastify, rottweilery, owczarki niemieckie i Kaukazu.

Przedstawiciele tej rasy charakteryzują się wysokim wzrostem. Na przykład, dorośli mężczyźni osiągnąć 68-74 cm, o masie 45-68 kg. Suki są zwykle mniejsze. Ich wzrost jest 66-72 cm, a masa wynosi 36-59 kg. Na masywnym, lekko wydłużone głowy z ciężkim kwadratowy pysk wysoko osadzone zestaw wiszące uszy, które pasują do policzków. Ciało psa jest pokryta grubą gruba sierść koloru czarnego.

Podobnie jak inni, w Vol. H. nowych ras psów, zwierzęta te pochodzą z konkretnych celów. Przede wszystkim hodowców zainteresowanych bezpieczeństwem jakości psa. Dlatego wszystkie czarne teriery rosyjskie poświęcone ich właściciela i jego rodziny, ale podejrzliwy w stosunku do obcych. Te silne psy nie są przeznaczone do zawartości w miejskich mieszkaniach. Są one dobrze tolerowane zimne i nieprzyjemne uczucie w upale.

Czarny terier rosyjski potrzebuje długich spacerów i ćwiczeń. Będą one dobrze wyszkolonych i szybko zapamiętać polecenia. Jednak podczas szkolenia szczeniaka jest konieczne, aby pamiętać, że przedstawiciele tej rasy wymaga silnej i solidnej obsługi. Aby następnie dostać agresywny i podejrzanego psa, należy go niezwłocznie towarzysko. Dokonywanie wskazane we wczesnym wieku.

alzacki

Zwierzęta te pojawiły się stosunkowo niedawno. Jako podstawę hodowcy wykorzystywane owczarka niemieckiego. Nowa rasa psów rozpoczęła się w latach 30. XX wieku. Ale oficjalny standard został zatwierdzony po trzech dekadach.

Jest to dość duże i silne psy, które ważą 30-60 kg przy wzroście 62-75 centymetrów. Charakteryzują się one mięśni ciała i silne kości. Obudowa East European Shepherd jest lekko naciągnięty. Na dużym proporcjonalnej głowie umieszczony wyprostowany spiczaste uszy. Ciało zwierzęcia jest pokryta grubą sierści. East European Shepherd może być sable szary, Sable-czerwony, czarny i żółty, czarny podpalany i czarny kolor.

Te psy wymawiane pilnuje instynkt, dzięki czemu są bardzo nieufni wobec obcych. Zwierzęta różnią się lojalność, inteligencję i szlachetność. Alzacki jest bardzo lojalny wobec swojego właściciela i jego rodziny. Oni doskonale nadający się do szkolenia i wymagają dużej aktywności fizycznej.

Puglia

Ci, którzy są zainteresowani najnowszymi ras psów hodowanych za granicą, będzie przydatna wiedzieć mieszaniny beagle i mops. Jest to nie tylko przypadkowy Metysów i celowo uzyskane zwierzęta ze specyficznymi cechami. Są one idealne połączenie inteligencji i ludzkości.

Są średniej wielkości psiak dorastają do 25-37 centymetrów. Nie wymagają specjalnej opieki, a nie niosą negatywne cechy swoich przodków. Oni nie mają beagle niezależności i problemy zdrowotne charakterystyczne dla mopsy.

Teddi Ruzvelt Terrier

Pomimo faktu, że psy te pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku, nadal nie otrzymaliśmy oficjalnego uznania w psim świecie. Przed przynieść nową rasę hodowców psów wyselekcjonowanych parę. Wśród przodków tych zwierząt są zarejestrowanymi beagle, levretki i smooth fox terrier.

Przedstawiciele tej rasy waży w przedziale 1,5-3 kg przy wzroście nie więcej niż 32,5 cm. Jeśli chodzi o kolor, to może być coś z wyjątkiem płowej, kremu i srebra. Początkowo zwierzęta te zostały podjęte na polowania, ale teraz są one z powodzeniem stosowane jako towarzyszy.

Kava-pu-chon

Jest to jeden z najnowszych ras hodowanych przez współpracujące Cavalier King Charles Spaniel, zabawka pudle i Bichon. Plany Hodowle obejmowały uzyskanie małej lapdog, posiadające dobre zdrowie i hipoalergiczny płaszcz.

Kava-PU-chon uważane za bardzo rzadkie i kosztowne zwierząt. Pomimo faktu, że ta rasa nie jest jeszcze oficjalnie uznane, że znalazł jego zwolenników wśród zwykłych właścicieli.