361 Shares 5473 views

„Siewierodwińsk” łódź podwodna. Rosyjski wielozadaniowy atomowy okręt podwodny

Granatowy Rosja jest nie do pomyślenia bez nowoczesna podwodnych bojowych. Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli rodziny atomowych okrętów podwodnych jest uważany podwodny „Siewierodwińsk” – dziełem „Sevmash”. 28 lipca 2014 okręt opuścił przedsiębiorstwo maszynowego kompleksu obronnego miasta Severodvinsk i poszedł na służbie bojowej w wodach Morza Białego.

Zachodnia prasa o podwodnym cudem Rosja

Rosyjski okręt podwodny „Siewierodwińsk” w 2014 roku, stworzył furora w zachodniej środowiska ekspertów wojskowych. English druk wydanie The Sunday Times informuje: „Zachód obawia się bestii z głębi”. Według dziennikarzy, zwierzę – nie ten drugi, jako nowego rosyjskiego projektu – wielozadaniowego okrętu podwodnego o napędzie atomowym „Siewierodwińsk”. Wielu ekspertów ankietowanych przez publikację, zauważył, że po tym, jak pojawił się jako część Navy, Rosja złamała światowych liderów w technologii podwodnych. Submarine „Siewierodwińsk” – to główny statek rozwoju projektu 885 „Ash”, w służbie, która ma 8 uniwersalnych wyrzutnie, które mogą pomieścić do 32 rakiet. W zależności od kategorii rakiet łodzi podwodnej „Siewierodwińsk” może zniszczyć cele powierzchniowe i brzegu z zakresu celowniczego kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Ponadto dziesięć podwodne będą walczyć z wrogich okrętów.

Historia jednej łodzi podwodnej

Floty Północnej rosyjskiej marynarki posiada swoje ręce najnowszy rozwój napędzie atomowym generacji IV. Pierwsza zakładka z okrętu tej klasy został złożony w przedsiębiorstwie budowy maszyn „Sevmash” w Severodvinsk 21 grudnia 1993 r. W tym czasie sytuacja gospodarcza w kraju, nie wolno rozpocząć budowę pełną skalę obiektu wojskowego. Niektóre procesy produkcyjne z powodu złej finansowania musiał się zatrzymać. Wielki rozwiązania projektowe dla architektury, konstrukcji łodzi podwodnej wymaga pewnych zgód i poprawek. W 2009 roku projekt o wpisywanie morze basen „Malachit” miasta Sankt Petersburgu otrzymał ostateczną zgodę i została podjęta w ramach kontroli osobistej trzeciego prezydenta Federacji Rosyjskiej D. A. Medvedevym. Przez pięć lat, od 2009 do 2014 roku, okręt podwodny „Siewierodwińsk” odbyła się, a cały cykl procesu produkcyjnego. W listopadzie 2013 roku przyjęto próby morskie przez Państwową Komisję Ministerstwa Obrony, a 17 czerwca 2014 roku na bojowym okrętu podwodnego został uroczyście wywieszono chorągiew św Andrzeja. Baza okrętów podwodnych 10-ty Podział miasta Northern Fleet Zaozersk ma nowego uniwersalnego atomową łódź podwodną.

Cechy technologiczne podwodnego potwora

Główną zaletą rosyjskiej Premier League – jest to system mieszany konstrukcja, która zmniejsza hałas i sprawia, że łódź praktycznie niewidoczne, a więc narażony. Naturalnie, wszystkie taktyczne i techniczne cechy projektu 885 są utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Nawiązując do słów źródła służb wywiadowczych, The Sunday Times powiedział, że w pierwszym wystąpieniu w świetle najnowszej łodzi podwodnej K 560 „Siewierodwińsk” zaniepokojenie Stanów Zjednoczonych. Nie jest to zaskakujące. Po tym wszystkim, dzięki tajnym projektem, nikt nie wie połowę tego, co może być na pokładzie atomowy okręt podwodny „Siewierodwińsk”. Chociaż tylko eksperci wojskowi mogą odgadnąć, który obszar oceanu światowego, to okręt wejdzie bojową obowiązek.

Charakterystyka techniczna atomowego okrętu podwodnego

Jakie są parametry techniczne tego dużego okrętu podwodnego?

Okręt podwodny „Siewierodwińsk” – obiekt wojskowy, który jest uzbrojony w pociski cruise i strategicznych. Funkcjonalny Celem uzbrojenia bojowego – klęska grup bojowych i okrętów podwodnych nośnik potencjalnego wroga. Niektóre dane techniczne:

 • maksymalna długość wynosi 120 m;
 • Maksymalna szerokość – 14 m;
 • Maksymalna wysokość – 10 m;
 • Reaktor jądrowej OK 650V wynosi 190 MW
 • Przemieszczenie – 13.800 ton;
 • Prędkość powierzchniowa – 16 węzłów;
 • Prędkość nurkowania – 31 węzłów;
 • autonomia pobytu w wodzie – 100 dni;
 • Statek składa się z 90 członków załogi.

Ograniczyć głębokość podczas nurkowania podwodnego 600 metrów.

Walka z „wypełnienie” okręt podwodny

Na „Severodvinsk” jest uzbrojony:

 • 10 Urządzenia torped (533 i 650 mm);
 • 32 naddźwiękowych pocisków statku P-800 "Onyx";
 • skrzydlaty X-101 rakiet strategicznych;
 • rakiet, zniszczenie ziemi ZM-14E.

Lokalizacja torpeda – nie w dziobie łodzi i komory do centralnej stacji kontrolnej. Dzięki tej aktualizacji systemu antena sonaru „Ajax” znajduje się w przedniej kabinie statku.

Pocisk złożona instalacja P-800 „Onyx”

Współczesne rosyjskie okręty czwartej generacji są wyposażone w potężny antyrakietowej antiship P-800 „Onyx” kompleksu. Jest przeznaczony do ataku broni Reutov „NPO budowa maszyn”, projektant główny dział G. Efremov. Po raz pierwszy „Onyx” RCC zaczął być opracowane w latach 80-tych. W przeciwieństwie do sowieckich poprzedników, nowoczesne systemy są powszechnie ważne powszechne zastosowanie: początek jest wykonany z okrętów nawodnych i podwodnych instalacji brzegu, a także samolotów. W 1987 roku przeprowadzono wyrzucanie kompleks uruchamiania. Po testach państwowych w 2002 wyrzutni rakiet została przyjęta na ramionach bojowych Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej.

System sonar "Ajax"

Po raz pierwszy w Rosji Floty Północnej, dzięki okrętu wielozadaniowego „Siewierodwińsk”, dostał w swoje ręce „Ajax” ogólnego systemu sonar kulisty. Obudowa struktura systemu jest wykonana ze stali AK-32. Ta austenityczna stal o granicy plastyczności od 100 kg / mm.

Przewaga nad konkurentami

Wyższość techniczna tego typu okrętu podwodnego jest w następujący sposób:

 • Wysoki stopień automatyzacji;
 • Periscopic telemetrii MTC-115-2, co powoduje przegląd powierzchni podczas głębokości od 50 m;
 • Cichy wał napędowy silnika;
 • zunifikowany system ofensywnego ataku celów lądowych i morskich wroga;
 • zrównoważony system potężnych broni wstrząsów;
 • Szeroki zakres głębokości roboczej.

Wszystkie te cechy konstrukcyjne opuszczenia swoich konkurentów daleko w tyle. Ta doskonałość techniczna jest wielką zaletą, zwłaszcza w walce.

Koszt projektu i perspektywy rozwoju

Oficjalnie ogłosił cena rosyjskiej Premier League to 47 mld rubli, czyli 2 razy wyższy niż koszt projektu 955 pocisku jądrowego „Northwind”. sześć „Ash” projekty ukazać się w niedalekiej przyszłości. Tak więc, możemy stwierdzić, że doktryna wojenna Federacji Rosyjskiej na celu floty podwodnej z atomowych okrętów podwodnych wielofunkcyjnych.

Test kapsuła ratunkowa

Po raz pierwszy w historii rosyjskiej łodzi podwodnej „Siewierodwińsk” wziął udział w komorze Rescue System pop-up pracy testowej. Na głębokości 40 metrów w Zatoce Zapadnaja Lica atomowego okrętu podwodnego symuluje stałą pozycję na ziemi warunkowo nadzwyczajnej łodzi podwodnej. Według ekspertów i zespołu testowego, które uczestniczyły w sprawowaniu dla załogi ewakuowano, aparat ten będzie prawdziwym dobrodziejstwem w ratowaniu marynarzy okrętu podwodnego „Kursk”.

Przyszłość rosyjskiej floty podwodnej

Statystyczne wyniki międzynarodowego centrum handlu bronią powiedzieć, że w oceanach jest dziś 450 bojowych okrętów podwodnych różnych klas. Udział rosyjskiej marynarki wojennej na 60 sztuk, czyli prawie co siódmy łódź – rosyjski. Wśród tej liczby bojowych broni 10 atomowych okrętów podwodnych strategicznego celu, a reszta to diesel, wielofunkcyjne i specjalnego przeznaczenia łodzi. Według ekspertów wojskowych, do 2020 roku, wszystkie „stare” okręt podwodny projektu 971 i 949 zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowoczesne systemy bojowe, jak atomowego okrętu podwodnego „Siewierodwińsk”. Że w zasadzie całkiem rozsądnie. Do tej pory rosyjska flota podwodna otrzymał atomowych okrętów podwodnych czwartego pokolenia. W przeciwieństwie do wcześniejszych pancerników, że ma dużą liczbę umieszczania broni. Wszystkie najlepsze wydarzenia w rakiety wysokiego zakresu zmontowanego w tym podwodnego kompleksu. Submarine „Siewierodwińsk” łódź wyposażona jest w nowoczesne czujników elektronicznych, w stanie odpowiedzieć na każdy ruch sprzętu wroga za dziesiątki tysięcy kilometrów. Głównym taktyczny „Siewierodwińsk” zadaniem będzie eskortować i wspieranie strategicznych okrętów bojowych.

Parametry techniczne atomowego okrętu podwodnego „Siewierodwińsk” nie jest gorsze od amerykańskich i brytyjskich modeli, a pod wieloma względami przewyższa je. Łódź jest wyposażona w zaawansowany kompleksów elektrowni jądrowej oraz najnowszej komunikacji i nawigacji.

Trochę historii

W czerwcu 1933 roku, Związek Radziecki Northern Flotylla została utworzona. Od tego momentu zaczyna się historia marynarce północnych granic Federacji Rosyjskiej. Od maja 1937 roku na Morzu Północnym flota przemianowany Floty Północnej rosyjskiej marynarki wojennej. Pracownicy formacja bojowa kierownictwo znajduje się w Severomorsk. Pierwszym dowódcą floty został mianowany wiceadmirał Konstantin Iwanowicz Dushenov. W dniu 24 czerwca 2011 roku dowódca rosyjskiej Floty Północnej, admirał Władimir Korolow przypisane. Do tej pory, północna baza wojskowa granic morskich stanowią rakiet i torped podwodnych, zwalczania okrętów podwodnych i samolotów lotniskowców. Flagowy krążownik rakietowy z Morza Północnego Fleet jest uważany za „potr Veliky”. Główną bazą floty są w Severomorsk, Zaozersk, Gadżyjewo i polarnych.

Kompozycja okrętu jądrowego Fleet Północnej

Na ramionach bojowych Floty Północnej, z wyjątkiem łodzi podwodnej „Severodvinsk”, istnieje osiem więcej jednostek bojowych nowoczesnych okrętów podwodnych nuklearnych gotowych:

 1. TK-208 "Dmitry ski". To jest wielki strategiczny podwodny krążownik rakietowy system 941 „Shark”, który po raz pierwszy pojawił się w szeregu floty podwodnej walki w czerwcu 1982 r. W czasach sowieckich, łódź została wniesiona w Radzie Honorowej Marynarki i Ministerstwa Obrony ZSRR. Na początku 2015 roku okręt jest w pełnej gotowości bojowej.
 2. Ciężki podwodny TK-17 "Archangielsk" system projektowania 941 "Akula". Flota statek pojawił się w lutym 1988 roku. W 2004 roku na pokładzie „Archanioł” odwiedził prezydent V. W. Putina. Do tej pory, okręt jest w Navy Reserve. W 2018 roku rosyjski Navy planuje zbyć weteran rosyjskiej floty podwodnej.
 3. „Pietrozawodsk” łódź jądrowej. System jest zaprojektowany 671RTMK „Pike”, trochę równowagi w marcu 1989 roku. Załoga „Pietrozawodsk” został uznany za najlepszy w Floty Północnej. Wielokrotny zwycięzca Filiżanki Navy dowódca szkolenia torpedowego i zwalczania okrętów podwodnych. NS „Pietrozawodsk” udział w filmie dokumentalnym „o głębokości rosyjski”.
 4. Rosyjska flota w grudniu 1989 roku dołączył do podwodnego „Woroneż” – zwycięzcy trzech czasowy Cup kc rosyjskiej marynarki rakiet wypalania w zajęciach akademickich. Po wykonaniu wielu misjach bojowych w bliskich i dalekich granic morskich wielokrotnie naprawiany. Począwszy od roku 2014 jest w pełnej gotowości bojowej w Floty Północnej.
 5. Submarine „Severstal” – krążownik rakietowy strategicznego rozwoju projektu 941 „Akula”. Od lutego 1990 jest zwalczanie zbrojnej Floty Północnej Rosji. We wrześniu 2001 roku, okręt uczestniczył we wspólnych patroli w rejonie zniszczenia atomowego okrętu podwodnego „Kursk”.
 6. W lutym 1991 roku, okręt podwodny B-138 „Obnińsk” pierwszy pojawił się jako część Navy. Medalista rosyjskiej marynarki dowódcy grupy ataku okrętów wojennych. W ciągu 23 lat uczestniczyła w dziesiątej służby wojskowej. W grudniu 2014 roku rozpoczęła pocisk rejsu na Morzu Barentsa.
 7. K-410 "Smoleńsk" (we flocie z 14 marca 1991), – jądrowy okręt podwodny projektu 949A "Antey". W grudniu 1992 roku został zwycięzcą kc rosyjskiej marynarki do wypalania pocisków dalekiego zasięgu. W 2014 roku brał udział w łodzi ratowniczej „Barentsa” w Morzu Białym.
 8. atomowy okręt podwodny K-266 "Orzeł" 949A projekt "Antey". 5 lutego 1993 jest podwodny statek, aby dołączyć do grona okrętów podwodnych marynarki. Laureat Komendanta Marynarki ognia rakiet na cele morskich. Użytkownik statków na paradzie Navy dzień w Severomorsk. Na pokładzie łodzi podwodnej prowadzone szkolenia dla ratowników działań szkoleniowych na atomowego okrętu podwodnego „Kursk”. Na początku kwietnia 2015 roku do Premier League, „Orzeł” był pożar dziewiąty przedział.

Rosyjskie okręty podwodne – duma i siła państwa, muszą rozwijać i modernizować.