242 Shares 970 views

Hodowla jest … Hodowla dla początkujących: jak się uczyć? Różnica polega na wzrastaniu i krzyczeniu

Sama muzyka jest niezmiennym towarzyszem człowieka od wielu tysięcy lat. Wiek pierwszych znalezionych instrumentów (flety z kości zwierząt) wynosi dziesiątki tysięcy lat. Prawdopodobnie pragnienie melodii, rozbudzenie emocji do dźwięków i uporządkowany rytm jest ułożone w osobie na poziomie genetycznym. Jednakże, jak w wielu innych wysoko rozwiniętych zwierzętach. Dziś zanurzamy się głęboko w ocean muzyki: dowiadujemy się, co jest warczenie. Kto pierwszy zaczął śpiewać w taki sposób? Czy ona się uczyć? Jaka jest różnica między krzykami i warczeniem? Odpowiedzi na te pytania są również zawarte w tej publikacji.


Muzyka

W ostatnich dziesięcioleciach pojawiły się liczne nowe gatunki muzyczne. Nie wszystkie stały się popularne. Ale większość z nich łączy taką cechę jako nieformalność. Można to uznać za jasny znak czasu. Dość skomplikowane dla percepcji, ale stosunkowo miękka klasyczna muzyka instrumentalna nie jest już podstawą i głównym nurkiem współczesnej kultury. Teraz to rock, punk rock, metal i ich odmiany. W tych obszarach istnieje sporo różnych stylów wokalnych. Jeden z nich jest warczeniem. Co to jest? Jakie są jego różnice z innymi podobnymi stylami śpiewania? Czy potrafi uczyć się?

Definicja

Groul lub growling, jest jedną z technik śpiewania, który jest wykonywany z "rozszczepieniem" sznurów głosowych, powodując "growl". Oczywiście używają go tylko w tych stylach muzyki, gdzie taki efekt wokalny jest odpowiedni. Na przykład w grindcore, deathcore, black metal i doom metal. I chociaż ten sposób wykorzystywania jego głosu jest znany od dawna, zyskał w ostatnich latach szczególną popularność. Grawling jest techniką, w której wiele zespołów rockowych i metalowych ucieka się do eksperymentu. To prawda, nie zawsze skuteczne. Mówiąc prosto, jest to niegrzeczny i agresywny "growl", który nie jest kochany przez wszystkich fanów ciężkich stylów muzycznych. Z czym to jest, posortowaliśmy je. Krótko opowiedzmy historię pojawienia się tego wokalnego odbioru.

Historia

Po raz pierwszy podobny styl śpiewania ich fanów wzbudził zespół Hellhammer w 1982 roku. Później coś podobnego można było znaleźć w wielu amerykańskich kolektywach grających w gatunku gothic, doom i death metal. W ostatnich dwóch można często znaleźć rodzaj koktajlu grubej męskiej growling i czystej kobiecej wokale. To połączenie jest najbardziej popularne. Chociaż warczenie – jest to technika, która w naszych czasach może być słyszana w kobiecej scenie. To prawda, dość rzadkie, ze względu na specyfikę anatomii aparatu mowy. Dlatego też kobiety często używają innego "agresywnego" śpiewu o nazwie "krzycząc".

Jeśli rozmawiamy o takich odmianach metalu jak czarnego i death metalowego, czasami istnieją wirtuo, które używają szczególnej kombinacji krzyków i growlingu. Także ten styl jest często używany jako dodatek do innych agresywnych i ekstremalnych technik śpiewu i gry na instrumentach muzycznych. Ciężkie, niskie, parszywe bass, za którymi czasami trudno jest wyodrębnić słowa – dokładnie to, co brzmi. Jak się tego nauczyć, spojrzymy na to zaraz poniżej. Po pierwsze, dla właściwego zrozumienia tematu bardziej szczegółowo przeanalizujemy technikę growlingu.

Technika

Jeśli mówimy o definicji naukowej, wtedy warczenie można nazwać diafragmatycznym basem. Ta technika wokalna składa się głównie z wydzielania dźwięków na podparcie z membrany podczas silnego wydechu i dalszego procesu dzielenia sznurów głosowych. To połączenie tego wszystkiego, co powoduje efekt szorstkiego i strasznego growla. Nawiasem mówiąc, często mylą warczenie i krzyki. Różnica między nimi, oczywiście, jest. Więc krzyk to bardzo wysoki wrzask, którego technika również wykorzystuje metodę dzielenia sznurów głosowych. Często jednak wokaliści używają go nieprawidłowo. Rezultatem jest zwykły krzykliwy wrzask. Cóż, co to jest warczenie, już wiemy.

Bezpieczeństwo

Nie powinniśmy też zapominać, że każdy, kto zaczyna praktykować krzyki, po raz pierwszy jest ból gardła. Czasem bardzo silny. Jednak z czasem bolesne uczucia przechodzą. Najważniejsze jest dostosowanie techniki wykonywania. Ale, jeśli dyskomfort pozostaje po długim czasie, jest to pewny znak, że śpiewasz źle. Należy również monitorować oddech – jeśli źle ściegasz, będziesz miał silną zawroty głowy w wyniku hiperwentylacji płuc. A jeśli chodzi o negatywny wpływ tej techniki wokalnej na głos jako całość, nie ma dowodów na to, bo z właściwym oszustwem więzadła praktycznie nie są zaangażowane w generowanie dźwięku.

Jak się uczyć?

Praktycznie każdy może nauczyć się tej techniki wokalnej. I w tym celu nie jest wcale konieczne posiadanie niskiego i nieuprzejmego głosu przez naturę. Ale, oczywiście, jeśli jest jeden, to będzie o wiele łatwiej jęczeć z tym. I dźwięk będzie bardziej nasycony i soczysty. Również w okresie treningowym należy wyłączyć zimny napój z diety, a także za gorąco.

Warto pamiętać, że pomimo tego, że możesz znaleźć wiele filmów i artykułów z tytułem "Grouting for Beginners", naprawdę dobre i bezpieczne dla techniki więzadeł można uzyskać tylko w ćwiczeniach praktycznych z osobą, która ma już tę umiejętność. Ale nadal będziemy rozważać jedną z najpopularniejszych metod:

  1. Najpierw musisz nauczyć się techniki normalnego wibrującego wokalu. Nadaje się do tego stylu zarówno konwencjonalnej, jak i progresywnej skały lub jednej z odmian metalu. Na tym etapie najważniejsze jest, aby nauczyć się kontrolować oddychanie, aby zrównoważyć napięcie między liniami głosowymi a membraną. Jeśli spróbujesz "warkać" z więzadłami, to nic dobrego na pewno się nie skończy. W celu wyrzucenia powietrza należy w większości przypadków używać membrany. Więzadła powinny pozostawać rozluźnione.
  2. Przed treningiem i po pożądanym wypijaniu czegoś ciepłego. Możesz to zrobić między piosenkami. I lepiej unikać alkoholu i mleka.
  3. Musisz zawsze "rozgrzewać". Nie próbuj rykotować bez wokalu, a częściowo rozgrzewać. W tym celu można wykorzystać gimnastykę artykulacyjną, techniki oddychania Strelnikova lub ćwiczenia innych systemów opracowanych dla wokalistów.
  4. Weź głęboki oddech, a następnie wydostaj niektóre z płuc z płuc, napinając migdały i gardło. Należy to zrobić równocześnie, ale bez silnego napięcia. Powinieneś zrobić gardłowy i wysoki dźwięk, stopniowo zmniejszając tonalność, powracając do zwykłego stylu śpiewu, a następnie – odwrotnie.
  5. Wyobraź sobie, że potężna kolumna powietrza przechodzi przez klatkę piersiową i podniebienia z membrany. W tym samym czasie krtani powinni być otwarci i zrelaksowani. Taka technika znacznie poprawi wcześniej rozwinięte umiejętności growling i dać im melodyjność.
  6. Powietrze powinno być popychane żołądkiem. Idealnie, growling jest, gdy cała moc śpiewania powinna pochodzić wyłącznie z membrany. To samo dotyczy śpiewaków operowych. To pomaga prosta i zrelaksowany mięśnie wokół kręgosłupa. Wtedy weź głęboki oddech i wydychaj mocno, rozdrażniając sznury wiszące.

Wnioski

A co najważniejsze – nie bądź smutny, jeśli nie możesz jęczeć. Ta umiejętność przychodzi z czasem. Trzeba dokładnie ćwiczyć. Ponadto każda piosenkarka używa własnego stylu. Musisz go odnaleźć. Dobra pomoc będzie również słuchać profesjonalnego growling podczas treningu – ponieważ nasze ciało jest zaznajomione z pewną empatią, ciało próbuje zaakceptować to samo stanowisko, które jest charakterystyczne dla śpiewu "next". To, a także bezpośrednie porównanie dźwięków i ich naśladowanie, może znacznie złagodzić problem. Teraz wiemy, jak nauczyć się tej techniki i tego, co jest potrzebne do tego. Poza tym odpowiedzieliśmy na pytanie, jaka jest różnica między krzykiem i warkotem.