553 Shares 8973 views

Marketerzy nie trzeba

Jeśli spojrzeć na listę zadań dla marketingu, które są wymienione na stronie w poszukiwaniu pracy, można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Szefowie firm starają się narzucić marketing więcej obowiązków. Może ona poprawnie w realiach dzisiejszego rynku – jeden ekspert personel wykonuje funkcje, ale są rzeczy, że sprzedawca nie ma, albo przynajmniej wszelkich starań, aby uniknąć wykonywania tych obowiązków.

Teraz punkty z krótkim opisem i inne odpowiedzialne.

Marketerzy nie trzeba:

Kupić papeterię i pakowania.

Musimy to zrobić przez specjalnie przeszkolonych osób, które są wymagane w celu zapewnienia organizacji we wszystkie niezbędne. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy urząd ten zobowiązany jest do ciebie osobiście. W tym przypadku trzeba katalogu zapisywane są niezbędne artykuły, które, określające liczbę przekazany do służby bezpieczeństwa wewnętrznego.

Rysować.

Tak to jest, rysować, aby modele ulotek, broszur i innych materiałów promocyjnych. Aby to zrobić, są projektanci. Zatrudnić projektanta personel nie tak duża strata pieniędzy. Nie ma potrzeby jednostki w pełnym wymiarze godzin – posiada freelancerów, którzy są skłonni do podejmowania takich projektów. Ponadto sprzedawca, który zna programu graficznego, płaca będą droższe.

Stawiania reklam.

Jak to często bywa – rysowane ulotek i rozklejanie nikogo i jest marketing ulicami i klejów sama dla zdrowia. Zatrudnić kogoś. Ta praca nie wymaga specjalnych umiejętności i marketing wynagrodzenia powinien myśleć, jak zwiększyć sprzedaż.

Pisać artykuły.

Znanym faktem – informacje powinny być aktualizowane. Czy tę stronę lub blog korporacyjny (tutaj ogólnie zawartość jest stale potrzebne), ale może prasowej lub artykuł w gazecie – pisanie wszystkie brzydoty wymaga czasu, czasami nie małe. O ile, oczywiście, kierownik działu marketingu czasu wolnego samochodu (a nawet małej ciężarówki), następnie daj praktykowane. Ale powstaje pytanie: skąd wolnego czasu Marketer? A artykuł, można też napisać w między czasie (o odpowiedniej jakości), lub zlecić przeszkoloną osobę.

Doprowadzić stronę (blog korporacyjny) do umysłu.

Marketer nie może ponownie znać podstawy budynku miejscu, istnieją specjalnie przeszkolone osoby. Marketer może wyznaczać cele: telefon musi być na górze w postaci rzędu 10 pól, ale musi realizować wszystkich innych. Jeśli menedżer zna podstawy Web – układ, plus, ale do tego nie jest warta praca.

Ułożyć w mo˝liwie materiałów.

To jest z tej samej serii, i stawiania reklam. Nie jest konieczne dla tej przyprawy.

Naprawa drukarki i inny sprzęt biurowy.

Współczesny świat jest tak pełen technologii, nikt nie kwestionuje. I nie przeczę, że wielu marketerów, jak również i innych specjalistów kiedykolwiek dostosować sprzętu biurowego i go naprawić. Ale to tylko dla przyjemności, lub do użytku domowego. W pracy, takie rzeczy mają do czynienia z pracowników obsługi IT i muszą działać szybko, aby nie czekać na godzinę, i nie czekając zrobić wszystko samodzielnie.

Bądź wywiad.

W ten sposób sprzedawca może złamać tylko w kwestionariuszu, aby sprawdzić jego działanie (w przypadku, gdy chcesz edytować). Ale to 20-30 profile, nie więcej. Wszystko inne może być ładowana do studenta do pięciu tysięcy rubli, lub jeśli potrzebujesz rezultat wysokiej jakości, powierzyć firmę outsourcingową specjalizującą.

Odłożyć sprawę na później.

Marketerzy muszą szybko zrobić wszystko. Świat zmienia się niemal natychmiast. Wczorajszy narzędzia dzisiaj nie może już pracować. Nawet odroczona sprawa może być zapomniane. Nie pozwól marketingu – rekord, z jasnych terminów i zapytać nie później niż w terminie.

Podejmowanie decyzji na podstawie własnego doświadczenia, a nie na analizie opinii grupy docelowej.

Osobiste doświadczenie – to na pewno dobre, ale może być bardzo różny od preferencji grupy docelowej. I podjąć właściwą decyzję, ten pogląd, należy najpierw dowiedzieć się, czy tylko na podstawie analizy danych, aby jakiekolwiek wnioski. Lepiej niech to zająć trochę więcej czasu. A jak inaczej.

Siedzieć bezczynnie, gdy spadnie sprzedaż.

Marketingowiec dostaje nie zapłacił za to, co jest w biurze od 9 do 18. Jego zadaniem jest zwiększenie sprzedaży. A jeśli nie są one na równi, a nawet jeszcze bardziej spaść – marketingowiec prostu trzeba podejmować żadnych działań. A nie naśladować gwałtowną aktywność, ale rzeczywiście rozwiązywać problemy.

Coś zrobić, po prostu dlatego, że „zawsze nie tak” lub „Teraz każdy to robi.”

Znowu o zmianie sytuacji na rynku i świata w ogóle. Jak zawsze, to już nie działa. Musimy coś nowego. A zresztą nie tylko nowe i nietypowe, nie podoba w ogóle. Niech inni drepczą, marketingowiec musi przenieść firmę do przodu.

Nie należy ignorować nowe funkcje.

Jeżeli istnieje możliwość, aby zwiększyć sprzedaż lub zmniejszenie kosztów poprzez nowe narzędzia, konieczne jest, aby używać. Zawsze można spróbować małą próbkę klientów w małych ilościach i jeśli praca, biegł do mas. Nawet jeśli nie działa, zatrzymać się i zapomnieć go jako koszmar, dokłada wszelkich starań, aby znaleźć nowe możliwości.

Przestają się uczyć.

Nie rozwija kierownik działu marketingu – „martwy”. Świat się zmienia, należy zmienić i narzędzia muszą zostać zmienione, a ludzie. Nawet jeśli nie może zapewnić szkolenie marketingowiec, zawsze istnieje możliwość samokształcenia. Już kilka książek w miesiącu można odczytać zawsze, jeśli chcesz, ale gdy pragnienie, aby dowiedzieć się zagubiony – pochodzi „śmierci klinicznej” specjalisty. Następnie konieczne jest, aby zacząć od zera i spędzają dużo więcej czasu i pieniędzy.