595 Shares 8014 views

Jak określić grupę docelową firmy: metody, funkcje i zalecenia

Jak zrobić swój produkt, usługę lub produkt popytu? W dzisiejszym świecie, każdy wydatek finansowy, czy podwyżka w supermarkecie, wizyty w muzeum lub wakacje w ośrodku są postrzegane przez ludzi jako załączniki, które należy rozwiązać problem, aby generować dochód lub mają ostateczny cel. A im bardziej atrakcyjne pod względem wyników jest jeden lub kolejną inwestycję, tym więcej pieniędzy człowiek jest gotów wydać.


Jaka jest grupa docelowa?

W celu dokładnie Twój produkt stał się dla kogoś droga do osiągnięcia prawdziwego celu, konieczne jest, aby wiedzieć, jak określić swoją grupę docelową. Aby rozpocząć, niech zrozumieć istotę tej koncepcji.

Grupa docelowa – zbiór potencjalnych klientów, czyli tych ludzi, którzy mogą rozwiązać ten problem to jest usługa lub produkt. Dla bardziej precyzyjnego zdefiniowania potrzeb konkretnej grupy ogółu osób można podzielić na segmenty według płci, wieku, statusu społecznego i statusu finansowego.

W wyprowadzeniu nowego produktu wszyscy producenci marzą, aby to popularne i skuteczne. Ale, niestety, niewiele osób wie, jak to zrobić. Zidentyfikować grupę docelową produktu – w ten sposób kładąc podwaliny, na których możemy być powoli i niedrogo zbudować wiarygodną kampanię.

Ograniczyć lub podsumować?

Przy określaniu grupy docelowej, wielu ekspertów przyznać częsty błąd. Niestety, może to mieć negatywne konsekwencje. Na przykład, uważają, że wyraźne ograniczenie pewnej grupy ludzi jako grupy docelowej oraz polityki promocyjnej orientacji tylko na nich, wystawiać produktu ryzyko utraty klienta, które mogłyby spowodować spontaniczne zakupu.

Ale to mit. Do tej pory udział przypadkowych zakupów na rynku jest bardzo niska. Jego odsetek stale spada, z powodu niższych dochodach, aw konsekwencji bardziej prostych koszty planowania. Dlatego bardzo ważne jest, w jaki sposób zidentyfikować grupy docelowej, a właściwie ukierunkować promowanie go na niej.

Charakterystyka grupy docelowej

Znajomość podstawowych cech i kryteriów, bez żadnych problemów, aby zrozumieć, w jaki sposób zidentyfikować grupy docelowej , Taka grupa ludzi ma następujące cechy:

  • Procentowych. Ludzie muszą czuć zainteresowanie produktem, szukać informacji. Trudno jest sprzedać samochód dla kogoś, kto nie może pojazdów i nie będzie się uczyć.
  • Zdolność do uzyskania. Grupa, która koncentruje się na przekaz reklamowy, musi mieć środki na zakup i zaistnieje konieczność wprowadzenia go.
  • Gotowość do zmiany lojalności wobec obecnego sprzedawcy w świadczeniu ciśnienia marketingowego. Fanatyczni zwolennicy marki nie może być zainteresowany w nawet najbardziej argumentów żelaza. Aby odpowiedzieć na wiadomość, kupujący muszą być przygotowani na dialog.

Prawidłowe zdefiniowanie grupy docelowej oznacza jej zgodność ze wszystkimi trzema parametrami w tym samym czasie, jako zainteresowany konsument jest gotowy, aby przełączyć się z konkurentem może po prostu nie mają wystarczających możliwości finansowych. Albo odwrotnie, mają pieniądze i potrzebują produktu, ale żeby być ścisłym zwolennikiem marki.

Więcej kryteriów!

Drugim, mniej częste błędy zawarte w definicji grup docelowych stosuje się kryterium awaryjności. Aby prawidłowo zidentyfikować i uwzględnić specyficzne potrzeby danej osoby, wystarczy znać jego wiek, lokalizację i płeć.

W tej samej grupie wiekowej mogą spotkać konsumentów diametralnie hobby, różne cechy psychologiczne i sposób życia. Im głębiej swoją zanurzenie w świat potencjalnych nabywców, tym więcej można dowiedzieć się o nich. I lepiej zrozumieć ich problemy można rozwiązać.

Zadaj sobie właściwe pytania

Dla bardziej jasne wyobrażenie o tym, jak zdefiniować grupę docelową, doświadczeni specjaliści polecam zrobić listę pytań. Szczegółowe odpowiedzi na nie, można zmaksymalizować szczegółowo wyobrazić użytkownikowi końcowemu i znaleźć mu najkrótszą drogę.

  1. Ustalić płeć swojego klienta, decyduje dla kogo produkować swój produkt. buty zimowe mogą być tworzone dla obu płci, ale to daje eleganckie buty, a dla mężczyzn – praktyczne buty.
  2. Stuknij grupę wiekową osób, do których pracują. Staraj się nie być rozpylany. Tym ostrzejszy jest granica, tym bardziej dokładny kierunek wysyłania. Modele zimowe buty cienkie obcasy mało odpowiednie dla starszych kobiet, a nastolatki wolą trampki, nawet w zimie.
  3. W jakich obszarach swoich klientów żyć? A jeśli będą używać swoich produktów, w jaki sposób? Zidentyfikować grupy docelowej towarów jest znacznie łatwiejsze, jeśli zrozumie, że izolowane ze skóry buty zimowe są dobre dla miasta, w pasie centralnym i buty – dla skrajnej północnej części wsi.
  4. Co robi potencjalny nabywca? Gdzie iw jakim charakterze działa? Poziom wykształcenia i statusu społecznego zależy od jego motywacji w procesie podejmowania decyzji. Zamożni lady-menedżer może łatwo podjąć decyzję o zakupie drugiego lub nawet trzeciego parę butów zimowych, gdy kierowcy trolejbusów ledwo wystarcza pieniędzy i wyobraźni na jednym butów wyjściowych dla każdej porze roku.
  5. Co cię podnieca konsument? Jaki jest jego problem? Czy chce się ubrać ciepło w zimie? A może stać się bardziej stylowe? Lub po prostu wygodne i przytulne wnętrze w dobrym bucie w grząski zimie? Odpowiedzi na te pytania są ważne.

Utwórz opis

Odpowiedź na pytanie, sprawdź opis konsumenta. Analizować swój cel lifestyle: gdzie idzie, co wygląda telewizyjny? Jeździ w samochodzie i słuchać radia? A może czyta reklamy na tylnej szybie autobusu wózka? W niektórych restauracjach, prowadzi swoją żonę, która uwielbia oglądać filmy dla dzieci?

Szczegółowa relacja osoby, dla której zostały utworzone produktu, aby szybko pomóc zrozumieć, gdzie i jak reklamy powinny być umieszczane w żadnych newsów wstawić klip z promocji. I gdzie umieścić broszurę w skrzynce pocztowej lub na stole najbliższym salonie kosmetycznym. Nadal myśli jak zidentyfikować grupy docelowej? Następnie rozważyć szczególne przypadki.

Oznaczanie publiczności

własna działalność organizacji, zwłaszcza w początkowej fazie, wymaga nie tylko materiał, ale także koszt intelektualnej. A nie na ostatnim miejscu, wraz z możliwością napisać dobry biznesplan i opracować strategię rozwoju, nie ma takiej potrzeby, jak określić grupę docelową spółki. To jest jasne, do których zostaną wysłane do swoich wysiłków.

Cechą cechą odbiorców spółki jest wybór między klienta indywidualnego i działalności jako konsumenta. Analiza pierwszej grupie jest bardziej skomplikowana. Rynek, na którym jest ona zorientowana, podlega znacznym wahaniom, a zatem ma niską stabilność. Wybór grupy docelowej drugiego segmentu jest mniej labilne, ale wymaga znacznych kosztów rozwoju.

Adresatami na miejscu

Specyfika określania grupy docelowej zasobu internetowego jest zrozumienie kogo iw jakim celu może być interesujące dla jednego lub innych treści. Przy opracowywaniu strategii promocji witryny ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko ze względu na płeć, wiek i poziom dochodów możliwych użytkowników zasobu, ale także systemu operacyjnego i przeglądarki, których używają. I czynniki takie jak miejsce zamieszkania, a wręcz przeciwnie, nie będzie sprawą najwyższej wagi.

Zwłaszcza promocja zasobów internetowych dyktować potrzebę dokładnego badania zainteresowania publiczności. Ale z drugiej strony, pozwalają przyciągnąć tzw konsumentów przypadkowi. Na przykład, przeprowadzanie promocji dla «niezależnej naprawy samochodu”, będzie przyciągać do witryny, a nie tylko przedstawiciele grupy docelowej, ale również użytkownikom, którzy wpisane «naprawa samochodów» jako zapytania lub «samonaprawy».

Innym sposobem, który pomoże szybko znaleźć sposób definiowania grupy docelowej witryny, użyje przy planowaniu promocji fraz kluczowych o niskiej i średniej częstotliwości i konkurencyjny. Aby ucieleśnić swoją grupę w miarę możliwości nie używać kompleksowe „okno”. Wybrać, na przykład, „drewniane okna z podwójnymi szybami.”

Jak zidentyfikować usługi grupy docelowej?

Identyfikacja grupy docelowej – to proces czasochłonny wymagających kształcenia specjalnego oraz duże doświadczenie. W jaki sposób poprawnie i dokładnie zidentyfikować potencjalnych klientów i jak szczegółowo zidentyfikowane i skierowana do ich potrzeb, bezpośrednio zależy od sukcesu kampanii reklamowej. I zwrot z inwestycji w funduszach promocji.

Ponadto, wiedza o tym, jak określić grupę docelową i analizować zachowania charakterystykę grupy, daje możliwość stworzenia usługi, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów konsumentów, a także pokonać konkurencję możliwe. Ponadto, będzie możliwe do przewidzenia zmiany w preferencjach konsumentów. A także charakterystyce zachowań grupy docelowej. Na tej podstawie producent będzie ustawić czas funkcji promocyjnych. On będzie w stanie zidentyfikować i zastosować najbardziej efektywne zaangażowanie, pozwalając, aby wpłynąć na podjęcie decyzji o zakupie docelowej.