683 Shares 3863 views

Czy rosyjski popyt innowacja? Tak, a jak!

Rosyjskie Ministerstwo Edukacji uruchomiło nową platformę „przestrzeni innowacji”, gdzie studentów i absolwentów zaprezentują swoje projekty, komunikowania się z czołowych naukowców, przedsiębiorców i inwestorów technologicznych.


Po tym wszystkim, potencjał rosyjskiej szkoły naukowej i technicznej jest ogromna. Wiele można zaprzeczyć, że odnosząc się do rankingu światowych rankingach, gdzie wiodące rosyjskie uczelnie nie zajmują pierwsze miejsca. Ale sceptycy zawsze jakoś zapomnieć, że te uczelnie są opracowywane głównie na podstawie publikacji prac naukowych w czasopismach międzynarodowych. Logicznie rzecz biorąc, jeśli magazyn publikowany jest w Stanach Zjednoczonych i Europie, większość publikacji należą do zespołów badawczych, które są geograficznie bliżej nich i banalne mówić jednym językiem. Pomijając fakt, że wiele czasopism naukowych są publikowane bezpośrednio na uniwersytetach. Więc te rankingi nie może być używany, aby udowodnić, że rosyjscy naukowcy są w stanie opracować nowe technologie.

Ale znowu, postawmy na bok pustą Lamentacje sceptyków i spojrzeć na fakty. Czy firma posiada z rosyjskimi korzeniami, którzy z powodzeniem sprzedają swoje produkty? I zrobić to za granicą, który ma konkurować na rynku światowym. A jeszcze lepiej, gdyby ich siedziba znajduje się nadal w Rosji. Oczywiście, te firmy, istnieje wiele z nich.

Wszechobecna technologia informacyjna

Boom technologii informatycznych i ma już przyznał tytuł „najbardziej innowacyjnych sektorach biotechnologii”. Ale z drugiej strony, oznacza to, że urosła z dzieciństwa. Wystarczy spojrzeć na listę najdroższych światowych korporacji. Firm osiągających w całości na oprogramowaniu, połączone są z ropy naftowej i górnictwa złota gigantów.

Tak więc, na rynku technologii informatycznych, Rosja jest bardzo ciekawym miejscem. Zacznijmy od tego, że Rosja jest jednym z czterech krajów na świecie, gdzie jest jego własna wyszukiwarka, która zdobyła Google. Ponadto, pozostałe 3 kraje tego zrobić przy pomocy wsparcia ze strony państwa dla wyszukiwania stacjonarnym. I tylko nasza Yandex prowadzony przez Arkadiem Volozhem stanie pokonać Google w uczciwej konkurencji. W tej chwili Yandex pewnie posiada 60% rynku wyszukiwania w Rosji. Po tym jak stał się spółką publiczną, której akcje zaczęły być notowane na giełdzie, Yandex coraz częściej spogląda w kierunku innych krajów, w których pozycja Google nie jest tak silna, ze względu na charakter języka lokalnego. W szczególności, jest Turcja, gdzie Yandex jest powoli, ale jeść udział w rynku od giganta z Mountain View.

A wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie szkolenia rosyjskich inżynierów. Ponieważ poszukiwania do tej pory, jest to produkt najbardziej high-tech, który natychmiast zebrać wszystkie osiągnięcia jakichkolwiek innych obszarach IT. Aby utworzyć wyszukiwania jakość potrzebę skoordynowanej pracy ogromnej liczby semantyki specjalistów, matematyków, programistów, informatyków i specjalistów w uczeniu maszynowym. I to nie licząc ogromnej liczby inżynierów, którzy utrzymują i zoptymalizować infrastrukturę wyszukiwarki. Co innego, ale może to być dowód, że rosyjska szkoła naukowa może spełniać najwyższe międzynarodowe standardy, jeśli nie jest godnym projekt.

Ale jeden przez Yandex rosyjskim to znacznie. Istnieje jeszcze wiele dużych firm rosyjskich, takich jak Mail.ru Grupy lub Alawar, które z powodzeniem konkurować na rynku światowym.

Ale jeśli chodzi o naprawdę wysokiej technologii IT, tutaj nie można zapomnieć o firmę St. Petersburg „Speech Technology Center”, który od 20 lat tworzy produkty dla syntezy i rozpoznawania mowy i jest uważany za jeden ze światowych liderów na tym rynku. Firma znana jest w dość wąskich kręgach, ponieważ skupia się głównie na zadaniach wymagających specjalistycznej wiedzy, takich jak rozpoznawanie uszkodzonych płyt lub identyfikacji przez głosem. Głównymi klientami „MCR” są wojsko i wielkie korporacje.

Kolejnym dowodem kwalifikacji naszej szkoły naukowej jest firma „Sensible Solutions”, który od trzech lat wzrosła z zespołem entuzjastów do zespołu 90 profesjonalnego rozwoju innowacyjnych produktów. Są one zaangażowane w dużych technologii transmisji danych na poziomie globalnym, współpracując z czołowymi instytucjami naukowymi w Rosji i Europie.

Jeśli myślisz o „żelaznym” stronie IT, będzie godne przykłady „PMT” i „Incom”. Pierwszy wśród dziesięciu największych producentów termoelektrycznych produktów mikroohlazhdayuschey na świecie. Drugim sukcesem produkuje i wdraża zintegrowane systemy zabezpieczeń i monitringa.

Ponadto, istnieje ogromna liczba małych firm, które sprawiają, że ich małe produkty dla globalnych korporacji, czy też realizacji zamówień dla klientów z całego świata. I rosyjscy programiści docenią całym świecie dla dobrej jakości pracy, w odróżnieniu na przykład od Indian, którzy biorą tylko niską cenę.

Stara dobra fizyka

Jeśli zatrzymasz się być skromny, radziecka szkoła naukowa była najlepsza na świecie. Ogromna liczba i fundamentalne odkrycia i ich aplikacje, które określa się rozwój nauki w 20 wieku dokonano w ZSRR. I mimo wszystkich kłopotów, na tej podstawie, że wzrosła wiele dużych i udanych innowacyjnych firm.

Jednym z najważniejszych są „SPE” systemy laserowe „Od ponad 20 lat z powodzeniem działa na międzynarodowym rynku wysokich technologii. „Systemy laserowe” opracowania innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, ekologia, medycyna, miejsca iz powodzeniem sprzedaje swoje produkty na całym świecie. Ten śledzenia i identyfikacji, systemy mobilne systemy monitorowania środowiska, bezpieczeństwa lotnisk wirować, laserów dużej mocy, a także różnych systemów bezpieczeństwa i kontroli dostępu. Wśród unikalnych projektów – pierwszy na świecie Alkolazer do zdalnego oznaczania par alkoholu we wnętrzu pojazdu oraz wyznacznika śladów materiałów wybuchowych i narkotyków X-znacznika.

Kolejną firmą, „Diakont” rozwija systemy śledzenia o wysokiej odporności na promieniowanie. Wystarczy powiedzieć, że amerykański General Electric jest teraz ponownie wyposażając swoją produkcję energii „Diakont”. Już ponad połowa amerykańskiego giganta energetycznego zasilania monitora przy użyciu sprzętu firmy rosyjskiej. Oprócz General Electric wśród klientów: amerykański Westinghouse, Francji Areva i Electricite de France (Francja), fińskiego Fortum (Finlandia), nasz "" Rosenergoatom”. I, oczywiście, „Diakont”, stale rozwijających się nowych urządzeń dla energetyki jądrowej.

Młodych i Restless biotechnologii

Rosja nie pozostają w tyle nawet w młodym i szybko rozwijającym się sektorze – biotechnologii.

Najmodniejsze trendy i biotechnologii – medycyna spersonalizowana i preparaty na bazie komórkowych, genetyczne i postgenomicznych technologii aktywnie rozwija się „Instytutem ludzkich komórek macierzystych.” Firma rozwija się od 2003 roku, aw 2009 nawet z powodzeniem weszła na giełdę. Inne HSCI obejmuje pięć głównych obszarów nowoczesnych technologii biomedycznych: Medycyna regeneracyjna, bioinsurance, genetyki medycznej, terapii genowej, Biopharmaceuticals (pod „SynBio” międzynarodowego programu partnerskiego). HSCI posiada największy bank w Rosji Personal Storage Gemabank® komórek macierzystych z krwi pępowinowej, a także bank ludzkich komórek rozrodczych – Reprobank® (Personal Storage / darowizna). Firma organizuje również regularnie fora i warsztaty dla rozwoju społeczności naukowej w Rosji bioengineers.

Jeśli chodzi o drugą stronę technologii medycznej: produkcji sprzętu medycznego i farmakologii, to rosyjscy producenci z powodzeniem wyposażyć wszystkie narzędzia diagnostyczne rosyjski jakości medycyny i leków, które są certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami. Ciągle trwają do opracowania nowych leków i narzędzi diagnostycznych, które pomagają lekarzom rozpoznać znaki ostrzegawcze wcześniej i traktować je bardziej efektywnie.

Są problemy, ale można je rozwiązać

Oczywiście, jak to opisano powyżej, nie oznacza, że nauka rosyjska nie ma problemów. Są, jak również na całym świecie. Ale jeden z najważniejszych w tej chwili pewne zakłopotanie młodych naukowców w próbują skomercjalizować swoje badania. Aby to zrobić, należy uruchomić platformę i „innowacyjność” – przestrzeń dla każdego autora obiecujący rozwój jasno zrozumieć, co robić dalej, mógłbym uzyskać porady od sędziwych profesorów, sukcesy przedsiębiorców i inwestorów technologicznych.