749 Shares 8002 views

Ginekolog dzieci: kiedy iść do lekarza

Rodzice dziewczynek powinny zawsze pamiętać, że reprodukcyjnego opieki zdrowotnej dla swoich córek nie uruchomi się po raz pierwszy spotykamy się z problemem, jak tylko rodzą. Po anatomicznie noworodka dziewczyna nie różni się od dorosłej kobiety, wszystkie narządy powstają nawet w życiu płodowym, w ciągu pierwszych trzech miesięcy po zapłodnieniu. Oczywiście, do 8 lat układ rozrodczy jest w spoczynku, ale to nie znaczy, że do tego wieku nie ma potrzeby, aby odwiedzić lekarza specjalisty.


Wielu rodziców nie wie nawet, jakie są problemy w ich dzieci. Czasem tylko dzieci ginekolog może zidentyfikować przewlekły choroby zapalne pochwy, sromu, aby zobaczyć kolce na ustach sromowymi widziane wrodzone wady rozwojowe narządów płciowych lub zbyt wczesnego dojrzewania.

Tak więc, w niektórych przypadkach konieczne jest, aby odwiedzić lekarza w pierwszych miesiącach życia. Wiele osób wie, że często matką noworodka dziewczynki przeszły hormony, które mogą rozpocząć pracę. Rodzice będą to zauważyć, bo dziecka pierś puchnąć, nie może być wydzielina z pochwy w postaci śluzu, a czasem krwawe. Pod koniec czwartego tygodnia życia, wszystkie zmiany muszą zostać zatrzymane. Jeśli tak nie jest, a do 2-3 miesięcy na okruchy nie są wszystkie takie same objawy pracy żeńskich hormonów, konieczne jest, aby zobaczyć się ze specjalistą. Tylko dzieci ginekolog posiadać odpowiednie badania, ocenić stan dziecka i zalecić leczenie.

Coraz częściej dziewczęta znaleźć problem, takich jak zrosty. Jeśli neonatolog w szpitalu nie jest zbyt starannie przeprowadzone badania lub nie zwracać uwagę na ten fakt, młoda matka nie może nawet domyślać, że córka noworodka, że coś było nie tak. Nawet jeśli poród nie miał problemów, kontrola zewnętrznych narządów płciowych powinny być regularne. Przy każdej wizycie w czasie pierwszego roku życia, jest on zobowiązany do pediatry. To właśnie on, w razie problemów należy zauważyć zmianę w czasie i wysłane do specjalisty. Ginekolog dzieci muszą ustalić, czy istnieją zrosty i wybrać optymalny schemat leczenia. W jednym przypadku, może to pomoże maść hormonów, podczas gdy inne wymagają operacji.

Powoduje fuzja warg sromowych mniejszych może być tak pewne choroby zakaźne i niechciane wysiłki mama. Zbyt częste czyszczenie za pomocą detergentów, suchą skórę są często przyczyną zrosty.

Dlatego nie powinniśmy myśleć, że nic ginekolog dla dzieci znajduje się w wykazie lekarzy, które nie powinny być pominięte przed pójściem do przedszkola. Ponadto, będzie musiała zostać zredukowana przed dziewczyną w szkole i podczas dojrzewania. Oraz 14 lat od wizyty powinny być zaplanowane co najmniej raz w roku młodsze kobiety powinny zbadać lekarz.

Nie jest konieczne rasstarivatsya jeśli nie wzbudzić zaufanie w dzielnicy dziecięcego ginekologa. Moskwa – miasto, w którym istnieje wiele wykwalifikowanych lekarzy. Aby rozpocząć, rozmawiać z przyjaciółmi matek dziewcząt, być może będą mogli skonsultować się ze specjalistą. Rzeczywiście, taki lekarz nie powinien być tylko dobry ginekolog, ale także psychologiem, który może rozwiać obawy matki i samego dziecka. Jest mało prawdopodobne, że będziesz cieszyć ginekologa dziecięcego, którego opinie nie są najbardziej przyjemny i powiedzieć, że dzieci po takiej wizycie boją się iść do lekarza.