557 Shares 1429 views

Jak koguty zapłodnione kurczaka? Ile kurcząt może zapłodnić kurek?

Jak wiecie, kury mogą składać jaja bez koguta. Jednakże, w celu uzyskania wyklutych piskląt, ale, oczywiście, musi być zapłodnione. I to jest tutaj, że wiele bez indywidualnego mężczyzny, oczywiście, nie będzie w stanie zrobić. Jedną z niezwykłych cech drobiu tego gatunku jest to, że mężczyźni nie mają penisa. Przeciwnie, to oni mają, ale w szczątkowej zarodka. W związku z tym, wiele z nich jest pytanie o tym, jak kurki zapłodnionych kurzych. Na to i będziemy rozmawiać dalej.


Dlaczego nie ma kurek penisa

Niestety, odpowiedź na to pytanie nie zna nawet naukowców. W badaniu płodu stwierdzono, że początkowo penis pisklęcia tworzy dość normalnie. Jednak w dziewiątym dniu jego wzrostu spada, a następnie w ogóle przestaje. Dzieje się tak ze względu na aktywną pracę BMP4 genu kontrolującego program śmierci komórkowej. Zazwyczaj BMP4 u zwierząt i ludzi jest powstrzymanie niekontrolowany podział komórek (a więc rozwój guzów rakowych).

przystanek mechanizm wzrostu cock penis zatem badano przez naukowców. Jednak odpowiedź na pytanie, dlaczego gen BMP4 jest ona aktywna na czubku penisa zarodek ptaka, mają tak daleko. Istnieje kilka wersji, bardziej lub mniej prawdopodobne, aby wyjaśnić to zjawisko. Niektórzy badacze uważają, na przykład, że stężenie genu BMP4 na czubku penisa zarodka jest w jakiś sposób związana z jego obecności i dzioba zarodka. W tym ostatnim przypadku, jest on odpowiedzialny za ograniczenie wzrostu zębów że kury nie potrzebują.

Jest jeszcze inna wersja całkiem przekonująca, zgodnie z którym przytrzymujących wzrostu penisa w zarodku – wynik doboru naturalnego i nadaktywności kurki. Niektórzy badacze uważają, że kurczęta długi czas w toku ewolucji wolała wybrać samce z penis mniejszy. W rezultacie okazało się, że penis w ich Cavaliers całkowicie zanikły.

Jak koguty zapłodnionego kurczaka

Fizjologicznie, proces parowania na tego ptaka wygląda następująco:

  • kogucik zacznie gonić wokół dziedzińca pani lubił;
  • wyprzedzony kurczaka, tańczy na plecach, jak mówią, depczą go;
  • podczas gdy naciska swojego steku do steku dziewczyną;
  • wskutek krótkotrwałego kontaktu z tego rodzaju występuje transfuzji i płyn nasienny.

Poniżej można zobaczyć jak kogut fertilises kurczaka. Zdjęcie pokazuje to wyraźnie. Jak widać, pomimo faktu, że penis u mężczyzn nie jest, powierzchownie ten proces u kurcząt jest to nic specjalnego.

Urządzenie układu rozrodczego

Więc jak kurki zapłodnione kurczę, myślę, że są mniej lub bardziej wyraźne. Teraz przyjrzyjmy się, jak w rzeczywistości, umieszczony układ rozrodczy kurcząt. Sam proces zapłodnienia jaj na tego ptaka jest zupełnie naturalne i powszechne. Oznacza to, że po sperma dostanie się do steku, zaczynają się poruszać w poszukiwaniu komórki jajowej, a znalezienie go, wprowadził ich do środka.

Cloaca wykorzystywane do krycia, służy jednocześnie jako pisklę jest nadal i wyprowadzanie odpadów. Ten sam układ rozrodczy ptaków jest tylko z narządów wewnętrznych. W kurzych aciniform jajnika znajduje się po lewej stronie otrzewnej, koguty – parę żółto-białej nasiennych jąder z kanałów wpływających do steku.

Stosunek osobników różnej płci w stadzie

Być może pytanie, jak kogut fertilises kurczaka, a to ważne w celach czysto informacyjnych. Jednak dla stad hodowlanych udanych że wiedza jest mało prawdopodobne, aby być zbyt pomocne. Znacznie ważniejsze jest, aby mieć świadomość, ile mężczyźni w stadzie musi wpaść w pewną liczbę kurcząt. Po jak odpowiednio proporcji osobników różnych płci wybrany jakość jaja będzie zależeć od zapłodnienia, a tym samym kurcząt procent wykluwania.

Zazwyczaj właściciele fabryki jednego koguta na dziesięć kur. W dużej drobiu dla jaj lęgowych często używa się w stosunku 1 do 20. Te dane i powinno być ukierunkowane. Dziesięć osób – najlepszą odpowiedzią na pytanie o ile kurczaków może zapłodnić koguta. Jedyną rzeczą, która może mieć wpływ na wymaganą liczbę mężczyzn – to cechy tej konkretnej rasy. Jeżeli charakter swoich przedstawicieli życia i aktywny – zwiększyć liczbę kurcząt. Gdy zawartość spokojnej skały, a wręcz przeciwnie, rodzi się więcej niż mężczyzn.

Jak wybrać koguta?

Zatem stosunek w stada osobników różnej płci ma dość poważny wpływ na jakość potomstwa. Jednak jeszcze większym stopniu przeżywalności i produktywności kolejnych pokoleń w stadzie zależy od charakterystyki koguta. Wybierz producenta, oczywiście, trzeba poprawić. Jak kogut zapładnia jaja kurczaka, jesteśmy jasne. Proces ten jest całkowicie naturalne. To tylko sperma przeniknąć jajeczko, w wyniku czego ten ostatni zaczyna się dzielić. Ale, oczywiście, dla dobra płodność, najpierw muszą być aktywne i zdrowe.

Uważa się, że to dobry kogut może wybrać koncentrując się nie tylko na jego zewnętrznej (co, oczywiście, musi być w pełni zgodne z wymogami tej rasy), ale także zwrócić uwagę na jego zachowanie. Pozostawić w stadzie powinny Ptak, który:

  • aktywnie udaremnia próby ustanowienia supremacji stada w kurczaka;
  • Śpiewa głośno i całe jego wygląd pokazuje, kto tu rządzi.

Oczywiście, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak kogut fertilises kurczaka. Dobre poszczególne współpracuje z przedstawicielami jego „haremu” chętnie i pewnie.

Jak zrobić tak, że mężczyźni nie walczą

Tak, jak kogut fertilises kurczaka i jak mężczyźni powinny być trzymane w stadzie, teraz wiesz. Stosunek 1 do 10 zazwyczaj daje najlepsze rezultaty. Zatem, jeżeli kury w stadzie jest dużo mężczyzn, oczywiście, musimy zacząć kilka. Tymczasem, jak wiemy, z racji swojej działalności, ptaki te są bardzo lubiący twarz. Ponadto w walce czasami spowodować poważne uszkodzenie siebie. Jak uniknąć takich problemów? Aby to zrobić, wystarczy:

  • Wybierz z miotu nie zbyt agresywnych osobników.
  • Umieścić kurnik w środku drabiny. Słaby kogut w ataku silna skoczy na niego, unikając w ten sposób szkody.

Więc teraz wiesz jak nawozić kurki kurczaka. Proces ten, jak widać, jest całkiem naturalne. Nawet pomimo faktu, że zewnętrzne narządy płciowe tych ptaków jak istnieją żadne.