765 Shares 9242 views

Kiedy sadzić zielony nawóz do ogrodu? Najlepiej zielony nawóz do ogrodu

Fakt, że ziemia przez długi czas nie można zostawić otwarte, jeszcze poznać naszych przodków. Przysłowie „Dig w owies i żyto – wziąć duży plon” nie jest dobry powód. Doświadczeni rolnicy są świadomi, że lewa „nagi”, nawet przez kilka tygodni, gleba zaczyna się zmieniać jego struktura nie jest najlepszy i ubogie. Odsłonięte obszary niemal natychmiast „zamieszkują” chwasty, wyciągając z ziemi ostatnie soki. Aby uniknąć tego problemu, „nagie” działki i działki zaszczepiono w czasie specjalnej rośliny o nazwie Green-nawozach. Istnieje kilka odmian.


Użyj kultur pomocnicze

Zielony nawóz do ogrodu mogą być sadzone jako rzeczywiście w otwartych obszarach ziemi, a jako powiązanej kultury. Ich charakterystyczną cechą jest bardzo dobrze rozwinięty system korzeniowy. To determinuje ich korzystny wpływ na ziemi. Penetrujące głęboko w glebę, korzenie nawozów zielonych nie tylko poluzować, ale są wyciągane w górę w dolnych warstwach kopalin. Ponadto, rośliny odmiany wzbogaca twardego podłoża powietrza piasku i jest zabezpieczony przed rozpadem. Zielona masa zielony nawóz w pewnym momencie są cięte i zakopane w ziemi. W przyszłości będzie ona służyć jako bardzo dobre źródło pokarmu dla roślin ogrodowych. Więc zalety korzystania z tych kultur pomocnicze mogą być bardzo duże.

Najlepiej zielony nawóz do ogrodu

Najczęściej, w celu poprawy gleby i roślin w ogrodach sadzenia, są następujące instalacje:

  • łubin;

  • Facelia;

  • rzepak;

  • rzepak;

  • gryka;

  • rzepak rzodkwi;

  • żyto.

kiedy sadzić

Zazwyczaj zasiane zielony nawóz do ogrodu jesienią – po żniwach. Pre-site jest oczyszczone z chwastów, poluzować i starannie wyrównane. Jeśli jest to pożądane, hodowli roślin i pomocnicza sprężyna. Jednak, kiedy zasiane w maju powinien być wybrany wcześnie dojrzewających odmian roślin uprawnych. Sadzonki w tym przypadku umieszczony bezpośrednio na sadzeniu nawóz zielony.

łubin

Roślina ta jest chyba najlepszy zielony nawóz do ogrodu. Należy do rodziny motylkowatych. Jego główną cechą wyróżniającą jest nie tylko bardzo grube, ale także długi system korzeniowy. Fakt, że łubin jest znacznie lepsza niż w innych nawozów zielonych wzbogaca gleby istotnych pierwiastków śladowych, takich jak azot, potas i fosfor, zaobserwowano przez długi czas. Ponadto korzenie nawóz zielony uzyskać ich składników odżywczych z bardzo dużej głębokości, bez wpływu na górne warstwy.

Najczęściej, łubin posadzone w ziemi wczesną wiosną. Wstępnie w miejscu wyznaczonym w ramach zakładu, robi płytkie transheyki i ostrożnie wyrzucić je wodą. Następnie zostały one zaszczepiono materiału do sadzenia. Odległość między rzędami łubinu powinna wynosić około 15 cm pomiędzy poszczególnymi roślinami – 7 cm.

Osiem tygodni po posadzeniu trawa jest koszona i zakopane w ziemi na 6-8 cm. Ustal czas tej operacji jest łatwe. Łubin musi pojawić się pąki.

siderate Facelia

Jakie inne dobra roślina zielony nawóz do ogrodu? Na drugim miejscu po łubinu popularności jest to, że tego rodzaju kultury jako Facelia. Jego główną zaletą jest uważane, że rozwija się bardzo dynamicznie i jednocześnie zgromadzić ogromną ilość zielonej masy. Poza tym, ten zielony nawóz cenione za prostotę. Aby poprawić słabe gleby kamieniste i piaszczyste Facelia pasuje po prostu idealnie.

Uprawy roślin to może być o każdej porze roku. Nasiona facelii bardzo małe, a zatem są one wstępnie zmieszane z piaskiem. Optymalna głębokość osadzenia materiału rozmnożeniowego – 2-3 cm, szybkość przepływu – 150-200 g na m? Mow facelie około dwóch miesięcy po wysiewie podczas gwałtownego rozkwitu.

Jak sadzić rzepiku i rzepaku

Są zielony nawóz do ogrodu należy do rodziny krzyżowych. Jako polepszacz gleby na najlepszą rzepak jary rzepak i pokazać siebie, są one posadzone przed zimą. Zazwyczaj te uprawy wtórne użyte w działkach ziemniaka i pól na ziarno. Główne zalety to rzepakowego afektację i zdolność rozwijać się w słabo kwaśnym i glebach podmokłych. Rzepak jest bardzo szybko zyskuje bujną i gęstą masę zieloną.

Siać nawóz zielony w sierpniu lub wrześniu. Wytłoczenia na ziemi, aby głębokość 1,5-2 cm odległości między rzędami powinna wynosić około 15 cm zaszczepiające rzepaku i rzepaku – .. 150-200 c. na sto.

gryka zielony nawóz

To akcesorium jest rośliną często uprawiane pod drzew i krzewów owocowych. Jej głównymi zaletami jest fakt, że całkowicie wysycha glebę, a jego masa zielony wzbogacające glebę cennych pierwiastków, takich jak fosfor i potas. Ponadto, gryka jest jednym z mistrzów wzrostu. Przed koszenia nawóz zielony ma czas na zbudowanie wielu zielonej wysokości pół metra, a korzenie do 1,5 m. Ponadto, w tym rośliny rozwijają się bardzo słabe i kwaśnych gruntów i dobrze tłumi chwastów, w tym pszenicy zielonej. Ogrodnictwie również zapobiega drutowce.

Szybkość stosowania podczas sadzenia nasion gryki – 600 g na m? Zaleca się, aby nie siać aż do maja, ponieważ roślina jest termofilnych. Sadzenie odbywa gryki rzędy o szerokości 15 cm. Nasiona są zakopane w ziemi na 2-3 cm. Koszenie gryki przed kwitnieniem. Zielonej części masy wkrapla się w glebie do głębokości 15 cm, częściowo pozostawione na powierzchni.

Używać jako nawóz zielony żyta

Ten wzbogaca roślin podłożach, takich użytecznych ogrodowe, ogrodniczych i rolniczych Rośliny mikroelementy, takie jak azot i potasu. Jak żyta mogą być wykorzystywane do rekultywacji terenu po zainfekowanego nicieniami ziemniaka.

Jeśli właściciele witryny szukasz dobrego zimowego zielony nawóz do ogrodu, roślina ta może być niemal idealne. Żyto wysiewa się od połowy sierpnia do początku września. Dawka nanoszenia materiału siewnego, w tym – 600 g na m?

Siderate rzepaku rzodkiewka

Ten siderate stanie zwiększyć w postaci gęstego, korzenia lub zielonej masy. Główną zaletą z nasion oleistych, rzodkiew uważa się, że to jest dobry wzbogaca gleby nawozów azotowych. Poza tym jest w stanie hamować rozwój ziemi w różnego rodzaju patogenów. Siać zielony nawóz jest zwykle na początku sierpnia. Zużycie jej nasiona powinny być około 30-40 gramów na 10 m2. Optymalna głębokość uszczelnienia – 2-3 cm.

Bardzo często oleisty rzodkiewka posadzone w działce jako nawóz zielony w połączeniu ze sprężyną Wicca i innych roślin strączkowych. W tym przypadku, akumulacja azotu w glebie jest jeszcze bardziej intensywna.

Podstawowe zasady nawóz zielony lądowania

Wszystkie zielonych nawóz, jak opisano powyżej, zwykle uprawiane w rzędach. Ale można użyć innego, bardziej wygodny sposób. W tym przypadku, nasiona są po prostu zmieszane z piaskiem w proporcji obrazu 1×1 i rzucać na boisku. Jednak przy tej metodzie jednolitego sadzenia nie może się wydarzyć. Zielony nawóz rosnąć w przyszłości nawet z grubym dywanie, na polu z pokruszonych nasion należy poddać grabie. Ci, którzy postanowili wykorzystać nawóz zielony do ogrodu, między innymi, będzie musiał przygotować także trochę włókniny materiału pokryciowego. Może to być, na przykład, gałęzie świerkowe. Przy zamkniętych sekcji nasiona są w pełni chronione przed ptakami, które nie zawsze są przeciwni ich jeść.

reguły wyboru

W postaci zielonego nawozu może być dowolnym odpowiednim do tego kultury. Jednak przy wyborze należy wykonać jedną prostą zasadę. Posadzone na części siderates jako prekursory dla upraw ogrodniczych rodziny z nich jest zabronione. Tak więc, na przykład, gwałtu lub gryki nie można siać, gdzie później wzrośnie kiełki czy buraki. Zboże zielony nawóz do ogrodu jest zwykle stosowany na glebach ciężkich Cleckley ich obluzowania.

Nie używaj tego samego nawóz zielony w roku obszar po roku. Przywrócenia żyzności gleby skutecznie, jak to możliwe, po prostu na przemian między tymi kulturami. I, oczywiście, nie może być pozostawione na działkach rośliny pomocnicze aż do kwitnienia. Młoda nawóz zielony lepiej ścięty, a ich masa zielona bogata w różnego rodzaju minerałów.

Tak więc okazało się, że jesteś zielony nawóz do ogrodu. Sadząc te rośliny i jakie odmiany wybrać najlepszy, jak już wiecie. Kultura tego gatunku pozwala znacznie poprawić strukturę gleby, ochrony przed chwastami i zrobić znacznie bardziej nadaje się do uprawy roślin ogrodowych. Ale, oczywiście, tylko wtedy, gdy precyzja technologii docelowej.