310 Shares 9224 views

Gdzie rzeka wpada do Amurem? Amur Rzeka płynie w jakim kierunku?

źródło Amor jest uważany za połączenie rzeki Shilka i rzeki Argunie na terytorium Trans-Bajkał. Istnieje wiele pasma górskie, doliny, które płyną liczne strumienie. Na szczytach i łagodnych zboczach granitu i piaskowca rośnie rzadki modrzew tajgi.


Źródło i dla

Długość od źródła do punktu, w którym strumienie Amurem – 2824 km. Wysokość terenu w trakcie przepływu znacznie się różni. Pierwsze 900 km – plateau, gdzie kanał nie nadaje się do żeglugi. Jednocześnie istnieje wiele małych dopływów. W obszarze Blagoveshchensk uruchomić liczne pętle i niziny. „Krivun” to lokalne atrakcje zadziwiać turystów.

Między Zwiastowania i dryfu Chabarowsk i depresji. Tutaj – największy dopływ Zeya. Niektórzy eksperci mają skłonność wierzyć, że Amur – napływ Zeya jak u zbiegu tej ostatniej jest szerszy tor i pełnym płynące. W każdym razie, dyskusja na ten temat trwa do dziś.

Dolna część ma silne torfowisk. W okolicy jamy ustnej, która wpada do rzeki Amur, do uszczelnienia glinek są trawa i mech-trawiaste tereny podmokłe. torfowiska w północnej Chabarowskim tworzą Mari. To torfowisk z rzadkimi modrzewi.

usta

Amur Rzeka płynie w jakim kierunku? Gdzie działa jeden z najdłuższych dróg wodnych kraju? Na pierwsze pytanie można odpowiedzieć z całą pewnością, że na wschodzie. Jednocześnie wody trzeba zrobić jakieś większe obroty w trakcie jej przepływu, a także wymienić kilka stref klimatycznych i fizjograficznych. Ten las, las, step, step, a nawet półpustynnych.

Jeśli chodzi o drugie pytanie, istnieje kilka punktów widzenia na to, gdzie rzeka płynie w Amur. Kończy o tej samej nazwie ujścia. Ze względu poziom zasolenia świeżej wody jest stosunkowo niska (około 10%), podczas gdy w morzu Ochockiego wynosi 30%.

Amur ujście należący do Morza Ochockiego i Morza Japońskiego. Na przykład, lokalni eksperci są zwolennicy pierwszej teorii, co znajduje odzwierciedlenie w różnych encyklopediach i podręcznikach ZSRR i Rosji. Jednocześnie za granicą popularne drugiego punktu widzenia – na Morzu Japonii (międzynarodowa organizacja hydrograficzna, etc …).

Obok ujścia, gdzie rzeka wpada do Amurem, jest miasto Nikolaevsk nad Amurem. Aż do roku 1926 nosiła nazwę Mikołaja i otrzymał nazwę na cześć cesarza Mikołaja I, w którego panowania siedzibę. Aż do 1870 roku był głównym portem na rosyjskim Dalekim Wschodzie, gdzie miał również przeniósł się do Władywostoku.

basen

Rzeki płynące do rzeki Amur tworzą rozległy basen. Tylko 54% jego powierzchni znajduje się w Rosji, kolejny 44% – w Chinach, pozostałe 2% – w Mongolii. Sama rzeka może być podzielony na trzy regiony: Górny do Zei dopływu czynnika do Ussury i dnie – do ujścia.

Łączna powierzchnia dorzecza wynosi 1,855 mln km 2. Dla tego wskaźnika, amurski jest na czwartym miejscu wśród rosyjskich rzek, dając Jenisej, Ob i Lena. Największa rzeka w europejskiej części kraju – Volga, tętnicy gorszej Dalekim Wschodzie, o powierzchni zlewni w 1.361 km 2 tys.

Klimat i minerały

Ze względu na specyfikę klimatu w ciągu roku znacznie różni się poziom wody. Tak więc, deszcze monsunowe stanowią około 75% rocznego odpływu. Okresowo rozlewa powódź może osiągnąć 10-30 kilometrów. Dlatego moc Kupidyna – deszcz.

Niedawno, w 2013 roku ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie ludzkich osiedli i na dużą skalę ewakuacji. Zabijając ponad sto osób, tysiące innych zostało rannych. Według meteorologów, występują te klęski żywiołowe jest nie częściej niż raz na sto lat.

Lokalne pokryte lodem wody do drugiej dekadzie listopada. Wiosna rozgrywka odbywa się w kwietniu. Przybliżony nawigacja sezon wynosi 150-170 dni.

Nedra w pobliżu miejsca, gdzie przepływy Amur, a także głębokość rzeki, bogate dary natury. Są to minerały, takich jak rudy żelaza, węgiel, antymonu, cyny, złota, grafit, molibdenu, ołowiu i grafitu. Duża ilość kreda, wapień, marmur, surowców do produkcji cementu, i tak dalej. D.

Granica położeniem, w którym wiele obszarów przyległych naturalne wzbogacony Amor szereg ryb. Na przykład, miejscowy łosoś przebywa w wodzie w temperaturze optymalnej dla niego. A najmniejszy nadmiar jego już sprawia, że środowisko nie nadaje się do życia. Wręcz przeciwnie, dla ryb tropikalnych tutejszych wód – najzimniejsze odpowiedni do normalnego życia. Ta niesamowita kombinacja mieszkańców wynika z cech biologicznych gatunków ryb. Białka te organizmy żywe zmienia się w zależności od parametrów temperaturowych wody, w przeciwieństwie do zwierząt ciepłokrwistych, na przykład, u ssaków.

rozliczenia

Odcinek od źródła do miejsca, gdzie rzeka wpada do Amurem, istnieje kilka miast. To Amursk (założony w 1958), Blagoveshchensk (1856), Chabarowsk (1858), Komsomolsk nad Amurem (1932), Nikolaevsk nad Amurem (1850). Kiedy to jest centrum administracyjnym Blagoveshchensk żydowski region autonomiczny i Chabarowsk – centrum samej krawędzi (regionów). Dużą rolę w rozwoju tych ziem w jednym czasie grał Kozaków, którzy byli pionierami lokalne rosyjskie. Często ich życie składało się z chat pochopnie określonych wśród pustynnych i innych bagna. Takie budynki wieków XVII-XVIII. są lokalne obiekt (na przykład Nikołajewsk Amurem).

Ciekawa cecha charakterystyczna polega na tym, że ta droga wodna na jego obszarze jest znaczącym granicy państwowej między Rosją i Chinami. Historycznie rzecz biorąc, aż do XVII wieku, ziemia w dolnym biegu rzeki były pod jurysdykcją Chin. Na prawym brzegu rzeki Amur, a także chińskich miast, takich jak Heihe.

etymologia

Wszystkie tereny gdzie pochodzi, który wpada do Amurem, w różnych czasach należały do różnych narodów i cywilizacji. W związku z tym, rzeka była z tych lub innych nazw. Wersja rosyjska pojawiła się jako onomatopoeia tungusko lokalnych języków, przekład od nazwy miejscowości, które oznacza „wielką rzekę.”

Chińczycy nazywają śródlądowej „Black River”, innymi słowy, Heihe. Wynika to z lokalnej mitologii. Raz w tych wodach żył smok w kolorze czarnym. anatomia ciało mityczny stwór symbolizuje dopływów rzeki, które są „nogi” latającego węża.