869 Shares 3599 views

Mięsożerne rośliny nadające się do hodowli w domu

Rośliny mięsożerne drapieżniki, lub roślinnych, stosuj wielkie prawo ruchu natury – walczą o przetrwanie. Oglądając cichą dramatyczną walkę o roślinach i zwierzętach, co jest głównym przedmiotem działalności życiowych mięsożernych drapieżników, przyrodników i przyrodników są zachwyceni i hodowcy amatorzy, mimo trudności w uprawie tych wspaniałych roślin, starają się wzbogacić swoje zbiory.

Drosera capensis (Cape rosiczka)

Wśród mięsożernych najczęściej jest sundew, która ma ponad 100 gatunków. Dom uprawiana jeden z najpiękniejszych rosyanok – Cape. Na łodydze całorocznym obecności cienkiej wydłużonych liści z atrakcyjnym wyglądzie organów drapieżny z gruczołów wydzielających specjalną substancję do produkcji asymilacji. drapieżnik kwiat jest w ciągłym oczekiwaniu na owady.

20 – 30 stopni – optimum temperatury zawartości w roślinach letnich, 12 – 15 – zimowych. Najbardziej odpowiednia gleba Żartobliwe kwiat – mieszanka torfu i piasku. Cape rosiczka potrzebuje regularnego nawilżania z grudki gleby, która jest zalecana praktyka nawadnianie wodą destylowaną z palety. Drosera capensis rosną z nasion jest bardzo trudne, dlatego zaleca się Cape rosiczka, podobnie jak innych roślin mięsożernych, kupić gotową kopię.

Dionaea muscipula (Muchołówka amerykańska)

Czasami mięsożerne rośliny są zdolne do szybkiego przemieszczania się. Dość szybko bliska krawędzi arkuszowego pułapki, ukrywając w zdobycz z mięsożernych roślin z rodzaju Dionaea, zwany muchołówki. Owad jest w brzuchu „”, w której po 10 dniach fermentacji z chityny muszli pozostaje z nim.

Flytrap jest źle czują się w ogrodzie lub na parapecie, w którym tworzone są odpowiednie warunki: regularnego podlewania lub deszczu z palety z wodą destylowaną i kilka godzin światła (najlepiej rano). Najbardziej interesujące dla właścicieli procedura muchołówki – karmienie roślin. Jest możliwe, od czasu do czasu do podawania arkuszy miękkiego pułapki na owady, ale nie ser, mięso lub dużych stawonogów, które mogą powodować proces gnicia roślin „w brzuchu”. Niektóre rośliny mięsożerne, które obejmują flycatcher, potrzebny jest okres hibernacji, ponieważ ich energia nie wystarcza do dalszego wzrostu w ciągu roku. Tak, że zakład przeszedł w stan spoczynku zimowego, powinien być umieszczony w piwnicy, chłodnym pomieszczeniu lub lodówkę. Zatem konieczne jest, aby sprawdzić jego stanu i zapobiegania wysychaniu mieszaninie torfu i piasku.

Nepenthes (Nepenthes)

Dzban rodzina roślin obejmuje około 120 gatunków roślin rodzimych lasów tropikalnych Azji. Mięsożerne rośliny z rodzaju Nepenthes mają mały pączek, który stopniowo rozszerza się i zamienia w rodzaj Jug – pułapek. Menu z kilku gatunków roślin mięsożernych zawiera nawet małe kręgowce – ptaki, szczury i jaszczurki. Tylko niewielka gatunków, które żywią się owadami nadają się do aresztu domowego. Najczęściej uprawiane Nepenthes gracilis. Wymagających roślin szczególną ostrożność należy zakupić jedynie w przypadku, gdy istnieje cieplarnianych pokój lub terrarium. Kwiaciarnia dla udanej hodowli tego drapieżnika jest konieczne, aby zapewnić warunki zbliżone do warunków ciepłe i wilgotne lasy tropikalne.