82 Shares 1756 views

rośliny zielne

Ziołowe w lasach naszego kraju są znacznie bardziej powszechne niż krzewów i drzew razem. Długość trzpienia, zazwyczaj małe, ale istnieje również dość wysokie – banan, trzcina, kukurydza, itd.

Cechą, która charakteryzuje roślin zielnych – miękki i soczysty nadziemne łodygi. Uważa się, że te rodzaje traw są wynikiem ewolucji flory drzew. Naukowcy doszli do tego wniosku, porównując je z anatomiczną strukturę anatomiczną strukturę związanych letnich gałęzi gatunków drzewiastych.

Rośliny zielne na okres istnienia są podzielone na kilka typów: rocznych, dwuletnich i wieloletnich.

Przez jednego roku są te, których cały czas trwania życia – jedna w okresie wegetacji, tj jeden sezon, co jest korzystne dla ich wzrostu. Co do zasady, nasiona tych roślin kiełkują na wiosnę, wtedy dotrą do normalnego rozmiaru, kwiat, owoc przynosili, i następnie giną całkowicie. Ten proso, ogórek, pomidor, kukurydza, kwitnące aster, petunii, dziki quinoa, chaber, drewno itd wesz

Wieloletnich roślin zielnych mieć dwa wegetacji: pierwsze zdjęcia z ich organów wegetatywnych, po czym liście obumierają, a korzenie pozostają, aw drugim roku nerki rosną pędy, roślina owocuje, a następnie umiera. Wiadomym jest, aby nas buraki, kapusta, marchew, że sam nie może znieść zimno, więc jest zazwyczaj ogrodnicy wykopać i przechowywać je w piwnicach lub w piwnicach, na wiosnę zasadzić nasiona wstępnie wybrane. Dzikie biennale – łopianu, oset, tymianek, cykoria.

Jednak zdecydowana większość znanych gatunków – to wieloletnia rośliny zielne, z których wiele nie osiągnął okres kwitnienia, ani pierwszy, ani nawet w drugim roku życia, a po pięciu lub dziesięciu lat od kiełkowania nasion. Podczas kwitnienia i owocowania są powtarzane do dwudziestu lat. Każdego roku, z pąkami utworzone nowe pędy ziemi, które padły pod koniec sezonu wegetacyjnego, jednak nie do końca: zabija tylko górną część, co jest na poziomie gruntu lub poniżej, w lewo. Czasami pędy są rozrzucone po ziemi, zacisnęła bombardowani pozostałości roślinnych.

Prawie wszystkie rośliny zielne są wieloletnie lasy, z których wiele długo przechowywane swoje miejsce w tym samym czasie, dzięki jego długie korzenie i pędy grunt, rozprzestrzeniają się we wszystkich kierunkach, zdobywając nowe siedliska.

Gatunek ten słabo propagowane przez nasiona, jak w gleba leśna prawie zawsze pokrywane jest grubą warstwą opadłych liści lub igieł, co komplikuje kiełkowania i wegetatywny metody rozmnażania takich śmieci nie jest przeszkodą.

W lesie rośnie wiele rodzajów zimnezelenyh ziół, które są bezpiecznie ukryte pod grubą warstwą śniegu. Są one odcień tolerujące są dobrze tolerowane, bez dostępu światła.

Jednak drewno nie jest jedynym siedliskiem wieloletnich roślin zielnych. Wielu z nich są świetne i rosną na łąkach, polanach, na ogół w dowolnym miejscu publicznym. Oto one rosną znacznie bardziej wspaniały i kwiatów i owoców są znacznie większe.

Rośliny zielne lasu jest zawsze bardzo wrażliwe na warunki glebowe: dostępności składników odżywczych i wilgoci, dzięki czemu można je nazwać rodzajem wskaźnika stanu gruntów leśnych. Dlatego wielu z nich są ściśle związane z rozprzestrzenianiem się jej typów lasów: jedne rosną wśród liściastych, inni – wśród sosen.

Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że wśród roślin zielnych Są też takie, które mają bardzo szeroki obszar dystrybucji, niezależnie od rodzaju gleby. Ten tak zwany obojętny rośliny.