290 Shares 3533 views

W którym sąd o rozwód? Jak rozwód?

Dzisiaj dowiemy się, który sąd o rozwód. A w ogóle, kiedy konieczne może być to działanie bezpośrednio na drodze sądowej? To nie zawsze jest wyhodowany w tej kolejności. Ponadto konieczne jest, aby zrozumieć, nawet przy bezpośrednim okresach leczenia, wykaz wymaganych dokumentów oraz wszelkich subtelności tego procesu. W rzeczywistości, rozwód jest bardzo powszechne. I nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe, aby rozwiązać ten problem pokojowo. Więc jakie są przypadki?

spokojnie

Pierwszy i najprostszy scenariusz – to jest, gdy nie należy myśleć, w którym sąd o rozwód. Po tym wszystkim, nie wszystkie przypadki wystąpienia w sądzie rozwodu. Najczęściej można to zrobić bez tych przypadkach.

Oznacza to, że jeśli chcesz się po prostu zakończyć małżeństwo, które jest, na przykład, nie trwało to zbyt długo, powinno być na boisku, a nie myśleć. Po tym wszystkim, w praktyce, związek kończy się w tym samym miejscu, gdzie jest – w urzędzie stanu cywilnego. Istnieją jednak wyjątkowe przypadki, w których należy koniecznie się do sądu.

Przez rejestratora zwykle sformalizowane wspólne zakończenie (za zgodą obu stron), jak również z powodu braku majątku wspólnego i, oczywiście, dzieci. Jeśli otrzymasz „tylko kilka”, że chce się rozwieść, można to zrobić bezpośrednio w urzędzie w miejscu zamieszkania / siedziby lub współmałżonka, gdzie będzie wygodne. W przeciwnym razie konieczne jest, aby myśleć, w którym sąd o rozwód.

dzieci

W zasadzie możemy powiedzieć, że jest możliwe, aby rozliczyć się z tego zadania bez żadnych problemów. I bez uciekania się do sądów. Ale to nie zawsze jest możliwe. Zwykle myślę o którego sądu o rozwód (w Omsku i innych miastach), w obecności małoletnich dzieci.

Uwaga: jeśli taki scenariusz, za pośrednictwem rejestratora przeprowadzić proces nie będzie działać. To jest zabronione. Nawet jeśli w zasadzie nie ma żadnego sporu. Więc pytanie pozostaje otwarte. Pamiętaj, że jeśli chodzi o małoletnich dzieci, trzeba będzie obowiązkowo szukać odpowiedzi na nasze pytanie dzisiaj. Istnieją dwie wersje wydarzeń. Ale o nich później. Po pierwsze, nawet jeśli to ma sens myśleć o tym, który sąd o rozwód (w Niżny Tagil i innych miastach)? Po tym wszystkim, jest to dodatkowa biurokracja. I czasami można go uniknąć.

nieruchomość

Kolejnym rozwiązaniem, które jest – to jest obecność wspólnego majątku małżonków, który jest wspólnie nabyte. Tak, rozwód jest zwykle możliwe bez organu sądowego do wydania, ale w obecności dzieci i sporów majątkowych zrobić, to po prostu niemożliwe.

Zasady te są ustawione w Rosji. Nie ma znaczenia, czy istnieje porozumienie między wami, czy nie. Pomyśl o tym, który sąd może złożyć wniosek o rozwód, nadal masz. W zasadzie, jak w przypadku dzieci, istnieją dwa warianty leczenia.

odchylające

Wykaz przypadków, w których niemożliwe jest rozwód, odwołując się do rejestratora, nie koniec. Najczęstszymi klasyfikacje dowiedzieliśmy – dzieci i obecność nieruchomości wspólnej. Ale to nie wszystko. Fakt, że często jedno z małżonków nie zgadza się z procesu rozwodowego. Ponadto unika wizytę rejestratora i nie wyrażają wyraźną dezaprobatę z tym.

Gdy sytuacja taka jak ta może zastanawiać się, który sąd należy złożyć wniosek o rozwód. To nie jest tak trudne, w rzeczywistości, ponieważ wybór nie jest tak wielka. Pamiętaj: jeśli jeden z małżonków odmawia proces, ale oczywistych oznak protestu nie pojawi, można bezpiecznie rozpuścić małżeństwa w sądzie. Tylko aby dowiedzieć się dokładnie, jak to się robi.

płatności

Co jeszcze zwrócić uwagę? Na przykład fakt, że nadal istnieją pewne klasyfikacje, które wymagają obowiązkowego leczenia w Federacji Rosyjskiej organów sądowych do przeprowadzenia postępowania rozwodowego. W rzeczywistości, nie jest zbyt trudne, aby dowiedzieć się, gdzie „iść”, zamiast zrozumieć, kiedy to zrobić.

Oprócz wszystkich powyższych opcji poza rejestratora będzie musiał rozpuścić unię byłych małżonków, czy są jakieś spory. Stało się jasne, że rozmowa może iść albo na nieruchomości, lub z dziećmi. Ale to nie wszystko. Myślenia, którego sądu o rozwód (w Wołogdy, Kaliningradzie, Moskwie i innych regionach kraju), to jest konieczne, jeśli nie można rozwiązać problemu z wielkości zapłaconych alimentów na małoletnie dzieci. Jeśli taki scenariusz musiałby naprawdę spróbować dość. Więc jakie organy sądowe mogą i powinny być traktowane ze szczególnym przypadku? A konkretnie, proces ten jest wykonany? Co przygotować? Które mogą być wymagane? Zrozumieć, to nie jest tak trudne, jeśli rozpocząć przygotowania z wyprzedzeniem.

Sędzia pokoju

Myślisz, w którym sąd o rozwód? Świat – tak wiele powie. Chodzi o to, że jest tu zazwyczaj zdarzają się cały „demontaż rodziny”, które odnoszą się do postępowania rozwodowego.

Jednak nie wszystkie sytuacje, że jest to ciało pomogą Ci w procesie wdrażania. Po tym wszystkim, tutaj też występują ograniczenia. Sąd może zastosować świat, gdy masz małżonka mają małoletnie dzieci, ale można uzgodnić z których oni przebywają. Nie najczęściej, ale bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Jeśli nie ma sporu w jakimkolwiek zakresie, i masz dzieci, to sąd świat pomoże Ci w projektowaniu rozwód.

Również tutaj zwracają gdy jest całkowicie nieobecny własność małżeńską. Zwłaszcza jeśli masz dzieci. I podczas gdy sędzia rozpatrzy wniosek, gdy wspólna nieruchomość nie przekracza sumę 50 000 rubli.

W którym sąd o rozwód? W świecie! Ale opcja ta jest również istotna dla przypadków, w których jeden z małżonków jest „deviationist”. W urzędzie nie jest on do rozwodu, ale do czynienia z przypadkiem, gdy nie wyrażają wyraźny sprzeciw i odmowę. Tak, że opcja sądu światowej jest dość często zdarza. Ale nie zawsze. Jest jeszcze inna alternatywa.

sąsiedztwo

W którym sąd o rozwód? Dzielnica ma również miejsce. I przyjmuje się, że jest to wyrównanie towarzyszyć będzie sporów, kłótni, sprzeczek. Dlaczego? Wszystko to jest bardzo łatwe i proste.

Faktem jest, że we wszystkich innych przypadkach będzie musiał poprosić o pomoc jest tutaj. Jeśli farba wszystkie punkty, możemy odróżnić sytuacje, w których istnieją spory dotyczące dzieci. Takie przypadki są tylko sąd okręgowy uważany świat odmówić.

Między innymi, spory majątkowe, również zostaną uwzględnione w organu sądowego jest obowiązkowe. Zwłaszcza, jeśli kwoty wspólnej własności ponad 50 000 rubli. Nie ma znaczenia, czy istnieje spór między wami, czy nie. Fakt pozostaje.

Jeśli istnieją spory dotyczące alimentów i ich wielkość, ma również miejsce sądu rejonowego. We wszystkich innych przypadkach, co do zasady, małżonka lub w globalnym odwołania lub sporządzić procesu rozwodowego z pomocą biur rejestru. Nic tu nie jest trudne. Oprócz tego, że formalności jest więcej niż wystarczająco. Więc jak się przygotować? Co jest potrzebne w konkretnym przypadku?

Trybunał nie pomoże

Bez pośpiechu. Należy pamiętać, że nie zawsze można myśleć i decydować, w którym sąd należy złożyć wniosek o rozwód. Chodzi o to, że przepisy mające na celu ochronę rodziny i jej członków. Dlatego istnieją wyjątkowe przypadki, w których w ogóle nie może rozwiązać małżeństwo.

Nie ma sensu, aby myśleć w sądzie złożyć wniosek o rozwód (lub okręgu, to nie ma znaczenia) danego magistracie, jeśli chodzi o kobiety w ciąży. W przypadku takiego scenariusza, człowiek ma prawo do rozwiązania małżeństwa. Timing, oczywiście, również dostępna. Podczas gdy kobieta jest w ciąży. A w pierwszym roku życia dziecka zbyt mocny seks nie ma możliwość.

Ale kobieta może starać się o rozwód. Ponadto, w każdym sądzie, w zależności od sytuacji. Chociaż w praktyce większość procesu jest wykonany za pomocą rejestratora. To nie jest tak trudne jak się wydaje. Tu dowiedzieliśmy się wszystkie scenariusze. Teraz można od razu przygotować się do rozwodu. Jak dokładnie? Od czego zacząć? Które mogą być przydatne w konkretnym przypadku?

dokumenty

Cóż, teraz można przejść bezpośrednio do gromadzenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Proces ten jest niezwykle ważny. Zwłaszcza, jeśli pomyśleć, który sąd o rozwód. Po rozwodzie sąd ma wiele niuansów i subtelności. I formalności tutaj – dość powszechną rzeczą. Więc co trzeba zrobić, aby osiągnąć ten cel?

Bez wątpienia jesteś wniesienia roszczenia. Powinna ona zawierać dane stron (ty i twój małżonek) i adres sądu, do którego się ubiegamy. Powody takie same muszą być zgłaszane. Ogólnie rzecz biorąc, wniosek musi zawierać wszystkie istotne informacje, które mogą pochodzić tylko przydać. Wykaz majątku wspólnego, informacje o małoletnich dzieci, a także kontaktów do komunikacji i możliwych bezinteresownych świadków i osób, które mogą potwierdzić te lub inne wydarzenia – wszystko to jest określone w niniejszym dokumencie. Bez niego, organy sądowe po prostu nie ma sensu stosować.

Ponadto, będzie musiał również dołączyć dowód tożsamości. Dokładniej, chodzi o paszporcie. Trzeba kopię. Pożądane jest również, aby produkować paszport nawet twoja małżonka. Wyjątek – są przypadki, gdy druga strona jest wyraźnie ukrywa i nie chce rozwodu, unikać go za wszelką cenę. Ale tu osobiste dane paszportowe (powoda) przyniósł w każdym sądzie bez przerwy.

Dokumenty małżeństwo stosowane również. I kopie. Jeśli masz pod ręką przedślubne umowy (kontraktu), to albo będzie musiał dokonać oryginalnego lub notarialnie kopię kombinezonu. Brak tego dokumentu, jeśli w ogóle istnieje – jest to ogromny problem.

Zorientowaliśmy się, który sąd złożyć wniosek o rozwód. Co więcej, jest teraz jasne, kiedy i gdzie „iść”. Tyle tylko, że z powyższych dokumentów nie wystarczy, że zgłoszenie zostało przyjęte i uznane. Dlaczego?

Jeśli nie masz dzieci, co do zasady, zrobić bez sądu. Jeśli taki scenariusz, dosyć z paszportem i kopii odwołania do rejestratora (nie zapomnij aktu małżeństwa), a następnie czekać na jakiś czas. Ale tu sąd – to zupełnie inna sprawa.

Między innymi, będzie zobowiązany do przedstawienia świadectwa urodzenia dzieci. Jest to obowiązkowe. Aplikacja stosuje się jej kopię. Jednak mówimy tu tylko o mniejszych dzieci. Jeśli mają więcej niż 18, wówczas dokument jest po prostu nie jest to konieczne.

Na to również nie kończy się lista wszystkich podstawowych potrzeb. Rozwód – to jest to, co ma wiele subtelności i niuanse. Zwłaszcza jeśli trzymać sporów majątkowych. I, oczywiście, gdy istnieją drobne dzieci. Drugi przypadek dodaje ważkie dokumentów w powyższym wykazie dokumentów, niezależnie od tego, gdzie będziesz traktowany – w świecie lub w Sądzie Rejonowym.

dodatkowo

Jakie inne punkty należy zwrócić uwagę? Ważnym punktem jest do uiszczenia opłaty państwowej dla postępowania rozwodowego. W chwili obecnej istnieją dwie wersje wydarzeń. Po pierwsze – to jest, gdy dwa zgodził się na rozwód małżonka. Jeśli taki scenariusz, trzeba zapłacić za rozwód wynosi 650 rubli. Ale jeśli zwracamy się do sądów, płatność zostanie zmniejszona. Nieznacznie, ale jednak. W tym przypadku, zapłacić za „aplikacji” będzie miał tylko 350 rubli. Zasady te stosuje się w Rosji w 2016 roku, zmiany występują często. Dlatego konieczne jest sprawdzenie zgodności danych rocznie. Wszakże w przypadku braku uiszczenia opłaty, nie można rozwiązać małżeństwo.

Ponadto konieczne jest, aby martwić się także o tym, jak udowodnić swoją wypłacalność. I wykazać minimalną wypłacalność. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Rzeczywiście, w tym przypadku kwestia, z kim będą mieszkać, został rozwiązany w sądzie. I musisz potwierdzić fkat, które są w stanie zapewnić wszystko, czego potrzeba dziecku. W przeciwnym razie, jeśli istnieje spór w Sądzie Rejonowym będzie podjąć decyzję, zgodnie z którą dzieci będą żyć z drugiego małżonka. Oto delikatny moment. Dowiedzieć się, który sąd złożyć wniosek o rozwód, a to jest łatwiejsze. Ale jak udowodnić swoją wartość po?

Co pomaga tutaj? Dokumenty związane z posiadaniem nieruchomości, każdy z potwierdzeniem, że masz dach nad głową, czy można podać jej krewnych, świadków, którzy potwierdzą swój status, certyfikat dochodu, kopię książki pracy – wszystko to pomoże tylko.

Szczególną uwagę zwraca się na świadków. Niezależnie od tego, do którego sądu o rozwód, należy w każdym przypadku, aby uzyskać wsparcie z zewnątrz. Musimy bezinteresownych świadków, który może potwierdzić styl życia, kariery i zdrowia. Nawiasem mówiąc, raport medyczny na zdrowie sąd też, pożądane jest, aby produkować. Zwłaszcza jeśli masz spory o życiu małoletnich dzieci. Po tym wszystkim, sądy nigdy nie zostawić dziecko psychicznie niestabilny, i, szczerze mówiąc, chorego. Nawet jeśli będzie on w stanie zapewnić dziecku przyzwoity standard życia.

wyniki

To wszystko. Teraz jest jasne, do którego sądu należy złożyć wniosek o rozwód w konkretnym przypadku. Ponadto cały proces subtelności i nie jest już dla nas tajemnicą. Po rozpadzie małżeństwa nie jest taka prosta sprawa, gdy problem zaczyna dotykać pisma procesowe. W praktyce proces ten trwa zwykle bardzo długo, szczególnie jeśli nie ma poważnych sporów.

Należy pamiętać, że można dać czas na pojednanie. I przeciętnie, to wyróżnia się na miesiąc, czasem dwa. Szczególnie częste praktyki w sądzie sędziów. Ale jeśli odmówi, można odnowić debatę nad wyznaczonym okresie. nie chce znosić? Wtedy będziesz hodować wszystkich dokumentach przedstawionych.

Ogólnie rzecz biorąc, pożądane jest, aby próby nie przynoszą. Jeszcze przed rozwodem też. Postaraj się uważnie przyjrzeć się bliżej do partnera, zanim wiążąc go ze swojego życia. Wtedy nie trzeba więcej czasu, aby pomyśleć o jakiego sądu o rozwód. Po tym wszystkim, można to zrobić bez tego procesu.