260 Shares 6727 views

Szklarnia „Butterfly”: przede wszystkim budowa

Na obszarach podmiejskich, zawsze istnieje szansa na uprawę roślin uprawnych. Ale w surowym klimacie sprawiają, że bardzo trudno czasami. W celu dla powyższego zadania stało się realne, można być self-made cieplarnianych „motyl”. W jego sercu jest z poliwęglanu, który jest przezroczysty, lekki, tani i łatwy w instalacji materiał.

Przeprowadzenie praca odbywa się w kilku etapach, w tym wykopie manipulacji utworzenia ramy, jak i mocowania materiału pokrywającego. Do cieplarnianego „Butterfly” okazał się skuteczny w użyciu, trzeba starać się minimalną liczbę gniazd. W razie potrzeby, składanie arkusza do uzyskania tej manipulacji powinien tylko poprzecznie do kierunku plastrów.

Rama powinna być ukształtowana w taki sposób, aby były odporne na działanie wysokiej wilgotności, deszczu zewnętrznej i silne wiatry. Aby nie wpaść wilgoci Obrazy, instalacja powinna być wykonywana równolegle z izolacją cięcia. Najbardziej odpowiednia postać jest zainstalowanie arkusz w kształcie litery U, profil. Struktury produkcyjne powinny wdrożyć wczesną wiosną lub późną jesienią. Wynika to z faktu, że najbardziej odpowiednia temperatura do manipulowania podstawki wstęg w zakresie od +10 do +12 stopni Celsjusza.

Wybór lokalizacji

Jeśli zostanie wykonana cieplarniany „motyla”, a następnie trzeba zacząć zajmować się, jeżeli projekt zostanie umieszczony. Większość czasu to musi być w słońcu. nie powinien rozpocząć budowę w dolinie, ponieważ nie mogą zbierać deszczówkę i gruntowych. Doprowadzi to do coraz namoczone i zaprevaniyu roślin. Długa strona powinna znajdować się z północy na południe. Jeśli terytorium wysokiego zwierciadła wody są następnie, w razie potrzeby budowy wbudowania cieplarnianych w celu realizacji tego pomysłu jest możliwe tylko poprzez wykonywanie wysokim nasypie.

przygotowanie terenu

Szklarnia „Butterfly” poliwęglan mogą być uformowane jako wgłębienie struktury. Początkowo należy pozbyć darni, kopanie kształt pit trapezu. Głębokość może być równa 80 cm, a wartość minimalna wynosi 30 cm. Ten parametr zależy od celu zastosowania i warunków klimatycznych panujących w szklarni. Ściany dołu wzmocnione desek, a dolny wypełniona jest nawóz, który został uprzednio wymieszany opadłych liści lub innego rodzaju dodatki torfowym. Górna warstwa gleby jest wypełniona warstwą 25 cm, a następnie korona jest wytwarzana. Wreszcie wstawić górną część konstrukcji. Korona powinna być wykonana z 20-calowym kłód. Powinny one domina tak, aby uzyskać kontur, którego szerokość i długość są równe odpowiednich parametrów przyszłej szklarni.

Wykonywania klatki

Jeśli zostanie wykonana cieplarniany „motyl” z poliwęglanu, po wykopie może zacząć ramkę. Jej wygląd zależy od tego, ostateczny projekt powinien dostać. Najprostsza opcja to taka, która ma łukowatą pokrywę. W tym celu stosuje się paski 50 mm, które mogą być wprowadzone w dół razem z powodu braku wystarczającej długości. W rezultacie powinien dostać prowizję, której długość jest równa długości szklarni. Takie elementy będą potrzebne dwa. Te stałe poliwęglanu. Jednakże trzymając mocowania warstwy wierzchniej odbywa się na ostatnim etapie.

Jeśli cieplarnianych „Butterfly” zostanie wykonany własnymi rękami, rama może być wykonana z rur metalowych wody, powinny zginać do poliwęglanu po schować. Jednakże, ta konstrukcja jest bardziej trudne do wytwarzania w formowaniu dobre zaworów otwierających. Dlatego eksperci zalecają wyboru drewna lub ocynkowanej o profilu ramy.

Zainstalować arkuszy poliwęglanu

Jeśli popełnisz cieplarnia-szklarnię „Butterfly”, to zajmie tylko jeden arkusz konstrukcji. Standardowe wstęga ma szerokość 210 cm, a długość 6 metrów. Materiał do cięcia na 4 części, z których pierwsza 90 cm, pozostałe trzy byłyby równoważne do 170 cm. Arkusze trzeba konwencjonalną konstrukcję noża.

Cechy dzieła

Tkaniny są wzmocnione do ramy. należy je rozmieścić tak, aby szerokim boku, którego długość wynosi 210 cm, był wzdłuż paska. Służy do montażu niezbędne śruby i pakowania powinny być przeprowadzane nakładających. Pokrój warstwy wierzchniej po taśma klejąca jest przyklejony. Kiedy wykonane z takiej szklarni, arkusze powinny zwrócić folię cieniowanie na zewnątrz.

W następnym etapie, wstęga jest złożona w formie łuku. Podstawowego, należy użyć 50 mm długości drewna, która jest równa 150 cm. Ten ostatni parametr równoważna szerokości struktury. Brus przybity do jednego z elementów ramy. Gdy tkanina jest zwinięty, należy stałe. Procedurę tę powtarza się po drugiej stronie.

opinie

Szklarnia „motyl”, który dość często tylko opinie pozytywne, charakteryzuje się niską wagą, co jest bardzo przyjemne dla konsumentów. Między innymi, poliwęglan chroni rośliny przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, a strzela promieni słonecznych, w wystarczającej ilości. Należy zauważyć, izolacja termiczna i jakość konstrukcji.