93 Shares 3837 views

Miejmy zrozumieć różnicę między krokodyla od aligatora

Aligator krokodyl i są jednymi z najstarszych mieszkańców naszej planety. Są lepsze w wieku nawet dinozaury. Gady, jak naukowcy uważają, pojawiły się na Ziemi około 200 milionów lat temu. W ewolucji wyglądu tych gadów praktycznie niezmienione. Do tej pory rodzina ma 20 gatunków gadów.


Należy zauważyć, że dla większości zwykłych ludzi wszystkie gady „na osobę”: bardzo niewiele osób wie, że różnica między krokodyla od aligatora. Jeśli jesteś jednym z nich, i jesteś zainteresowany w tej kwestii, to ten artykuł jest dla Ciebie.

typy

Wszystkie aligatory i krokodyle, wraz z ich krewnych – gawiali i kajmanów, należą do rzędu Crocodylia. Różnią się do kształtu ciała, a rozstrzenie pancerza ochronnego rogowej scutes, ogromna silnych szczęk z szeregiem zębów. Wszystko krokodyl żyją w regionach o gorącym klimacie. Te gady można podzielić na trzy rodziny, chociaż istnieją odrębne gatunki. Tak, krokodyla, aligatora i kajman to główne rodziny i Indian gharial – osobny gatunek. Mimo pozornych podobieństw, gatunki różnią się od siebie wielkością. Sędzia dla siebie: długość ciała w różnych osobników waha się od 1,5 do 7 metrów. Jak widać, znaczny spread.

Co odróżnia krokodyla od aligatora?

Mimo swojej popularności, to pytanie nie jest do końca prawidłowe. Byłoby lepiej, aby to nieco przeformułować: znacznie różni się od innych aligatory krokodyle? To sformułowanie jest bardziej zgodne z rzeczywistością, ponieważ aligatory są rodzime dla poszczególnych krokodyle jednostkowych. Mając do czynienia z preparatem kwestii, to jest czas, aby przejść do porównywania tych toothy drapieżników. Po tym wszystkim, istnieją różnice nie tylko w wyglądzie zewnętrznym, ale w warunkach, w jakich żyją i krokodyla aligatora. Różnica między tymi gadami jest dość znaczna. Główną różnicą jest kształt głowy. Na tej podstawie najłatwiej dostrzec różnicę. Pysk aligatora bardziej okrągły kształt przypomina literę alfabetu «U». Krokodyl jest ostrzejszy i bardziej podobny do litery "V«». Kolejna oczywista różnica można nazwać inny „ugryzienie” szczęk podczas ich zamykania. Aligator górna szczęka jest znacznie szerszy niż na dole. Prowadzi to do całkowitego zamknięcia dolnej podczas zamykania. Ale można zobaczyć krokodyle zęby obu szczęk. Szczególnie wyróżnia się niższe kły. Trzecią różnicą jest kolor skóry. W krokodyle całe ciało pokryte jest małymi czarnymi plamami, urzędników „Czujniki ruchu”. Tak, to właśnie dzięki takiej cechy strukturalne one uchwycić ruch zdobycz. Aligatory „Czujniki” są tuż za pysk. Poniższa funkcja może być odpowiedź na drugie pytanie popularnej: „Kto jest największym – krokodyl lub aligator„Ostatnim Długość ciała średnio krócej niż innych przedstawicieli jednostki sprawozdawczej.

siedlisko

W dalszym ciągu, aby spojrzeć na różnicę między krokodyla od aligatora. Siedlisko – to bardzo ważny czynnik, a nie tylko do porównywania tych rodzin (ale trochę później na ten temat). Tak, aligatory są dystrybuowane tylko w Chinach i wód słodkich Ameryki Północnej oraz w innych częściach świata, można znaleźć tylko krokodyle i kajmany. Krokodyle, nawiasem mówiąc, może żyć zarówno świeżych jak i słonej wody. Wynika to z faktu, że w ustach nie jest szczególny gruczołu, co prowadzi się nadmiar soli.

Każdy dzień jest redukcja siedliska tych gadów. Czynnik ten nieuchronnie oddanie krokodyle na krawędzi wymarcia. W odniesieniu do tego, i Ameryki Południowej i Azji Południowo. Po wybudowaniu zapór i budowa kanałów spowodować nieodwracalne szkody dla przyrody. Ze względu na deforestation dżungli zmniejsza się opadów, w wyniku czego w tych zbiornikach, w których krokodyle Przeprowadzono zaczyna wysychać. gad wymarcie jest niepokojące nie tylko ze względu na fakt, że cały gatunek zniknie, ale także dlatego, że w tym względzie zakłócić równowagę ekologiczną tych regionów. Na przykład, na Florydzie, w Everglades rezerwowych, aligatory jeść wypryskami pancerza odziane Szczupak z łusek kostnych. Ten ostatni, pozbawione naturalnego wroga może zniszczyć w krótkim okresie leszcze i okonie. Poza tym, aligatory pomóc przetrwać innego zwierzęcia w okresach suszy. Oni kopać dziury, tworząc niewielkie zbiorniki, gdzie ryby znajdzie schronienie i ssaki – ptaki i gady – podlewanie.

afery

Biorąc pod uwagę kwestię różnicy między krokodyla od aligatora, nie możemy zapomnieć o ich zachowanie, ale raczej na przyzwyczajeń. Co cecha przychodzi na myśl w pierwszej kolejności na wzmiankę o tych drapieżników? To prawda, agresywność. Niektórzy ludzie uważają, że aligator mniej krwiożerczy niż krokodyla. Z drugiej strony, zrozumiałe jest, że wszystko jest względne. Po tym wszystkim, żaden z tych gadów nie wyda zdobycz z zębami, jeśli udało się chwycić zdobycz. Chociaż aligatory nikt nie odważy się nazwać dobroduszny stworzeń, ale one tylko łapy w porównaniu z krokodylami, które dorastają do 7 metrów i ważą ponad tonę. Potwory te, zwłaszcza Nil, aktywnie polują nie tylko dużych zwierząt, ale również ludzi.

wniosek

Należy pamiętać, że wszystkie gady są mięsożerne. Jego szerokie szczęki i uchwyt i złowieszczy uśmiech wygrali reputację agresywnych i bezlitosnych drapieżników. Dlatego konieczne jest, aby być bardzo ostrożnym w kontakcie z tymi mieszkańcami zbiorników.