388 Shares 4366 views

Najrzadszych zwierząt – zagrożonych gatunków

Większość rzadkich zwierząt świata nie musi być dziwne i niezrozumiałe, często są zaznajomieni z nimi, po prostu nie wiedzą, że zwierzęta te są na skraju wyginięcia. Mimo, że istnieją między nimi, i dość niezwykłe stworzenia.


Taka lista Czerwonej Księdze jako najrzadszych zwierząt odnosi Panda, która ma osoby wokół świat jest nie więcej niż 700. Większość przedstawicieli tego gatunku żyje w chińskich rezerw i praktycznie nie występuje w naturze. Te czarno-białe zwierzęta są już uznawane skarb narodowy Chin, więc nikt nie był zaskoczony, gdy rolnik, który zastrzelił panda i starają się sprzedać skórę, został skazany na dożywocie.

To smutne, ale do tej pory, rzadkie zwierzęta w Afryce – są przedstawiciele rodziny wielkich kotów – gepardy i lwy. Zagrożenie wielkie koty nie działalność człowieka, z powodu tego, co historyczne populacja tych zwierząt zmniejszyła się o kilka razy. Afrykańska sawanna słoń jest również przeżywa trudne czasy, przedstawiciele tego typu istnieje około 700 000, ale to nadal figuruje w Czerwonej Księdze jako wymagające ochrony.

Najrzadszych zwierząt znalezionych w Indonezji i na wyspie Nowa Gwinea. Wśród tych odmian kolczastych mrówkojady – dziwne zwierzę, które, podobnie jak dziobak, ma zarówno swój dziób i gruby płaszcz. Inne nie mniej interesujące zwierzęta – Komodo jaszczurka monitora lub smoka, który jest siedliskiem indonezyjskiej wyspie Komodo. Ten olbrzym jadowite jaszczurki, które przeciętnie waży 70 kg, chociaż niektórych raportów niektóre osoby osiągnęła 166 kg i miał długość ponad 3 metrów.

Najrzadszych zwierzęta Madagaskarze – nocny lemury aj-aj w naturze nie jest tylko 20 niepowtarzalnych gatunków tego gatunku. Warto zauważyć, że wszystkie gatunki lemurów (około 20) są zagrożone wyginięciem.

Smutne losy ostatniego z Galapagos żółwie George samca. Gatunek ten może być już uważany za wymarły, ponieważ na świecie jest tylko jeden 100-letni indywidualna i nie można znaleźć mimo nagrodę 10.000 dolarów, samicy gatunku.

Najrzadszych zwierząt na wyspie Sumatra – nosorożec sumatrzański, najmniej liczne członkowie rodziny, nawet w porównaniu z białych i czarnych nosorożców. Gatunek ten ma około 300 osobników i nadal bezlitośnie tępione z powodu cennego rogu, który kosztował do 30 000 dolarów za kilogram.

Innym rzadkim i raczej nietypowe zwierzę – Pangolin, których wygląd jest traktowana jako przedstawiciel wielu gadów świata. Ale jest to ssak, zwyczajnie ubrany w skalach. To zwierzę jest znany z tego, że w razie niebezpieczeństwa, zwinięty w piłkę, co jest praktycznie niemożliwe, aby rozwijać ze względu na niezwykle silnych mięśni. Ponadto, jest to dość niebezpieczne zrobić – Wagi Pangolin są tak ostre, że można łatwo skaleczyć.

Jest to bardzo mała lista rzadkich zwierząt. W rzeczywistości istnieje wiele więcej: Chiński delfin rzeczny, północna wombat, góra kuskus, Ethiopian Wolf wschodni goryl górski i wiele innych gatunków wymagających ochrony praw.