867 Shares 6132 views

Bombowiec Northrop B-2. Bombowiec B-2: cechy i zdjęcia

Tajemnica B-2 (bombowiec) powoduje ogromną liczbę orzeczeń, mityczne legendy wypowiedzi. Co to za samolot, jeśli mówimy o prawdziwych faktach? Amerykański samolot eksploatowany przez trzecie pokolenie niewidzialności przez ponad 15 lat, a mimo zasłoną tajemnicy w globalnej danych pola informacji na urządzeniach technologicznych i charakterystyki skrzydlatego kosmicznego wydaje.

ogólny opis

Bombowiec B-2, który jest produktem amerykańskiego przemysłu wojskowego, zaprojektowany jako samolotu ze zmniejszenia możliwości wykrywania wrogich wojsk przeciwlotniczych. Całkowicie niewidoczny, to nie stać, a specjalny system śledzenia w celu określenia jego ekranów radarowych, ale dla zwykłego obrony jest niewidoczny, co sugeruje jego przetrwanie w warunkach bombardowania.

Imponujący wygląd samolotu, który przypomina samolot z filmu sci-fi. B-2 bombowiec Duch pojawia się w powietrzu jako niespodziewany klapa czarny trójkątny kształt profili Daje to Spodek spłaszczone bez ogona i kadłuba.

Aby zapewnić funkcję ukrycia korzysta z zaawansowanej technologii stealth:

 • zewnętrzna powierzchnia samolotu jest wykonana z materiału o wysokim stopniu absorpcji fal radiowych;
 • Zastosowane aerodynamika schemat strukturalny „latające skrzydło”;
 • Osłonowy stosuje się strumień silnika odrzutowego, wartości ESR jest w zakresie od 0,0015 do 0,1 metrów kwadratowych. m.

Główne cechy konstrukcji statku powietrznego

Produkowany bombowiec B-2 „Duch” w postaci skrzydła, system zakłada całkowity brak pionowych elementów upierzeniu. Gdy płytki prowadzące rozszczepiania stery zainstalowane w końcowej części skrzydła. Większość kadłuba oraz podstawowe części są wykonane z tytanu i stopów aluminium. Dodatkowe materiały są poliamidy, kompozytów węglowych oraz z współczynnika odporności na wysoką temperaturę.

Bombowiec B-2 Spirit ma element nośny w postaci kesonu tytanu, umieszczoną w przedniej części obudowy i rozciągające się w punktach pośrednich. Samolot skrzydła wykonane są z włókna węglowego. Monolitycznego panelu kaseton z tytanu o grubości 23 mm. części substancji ze sobą przez zgrzewanie lub dyfuzji wytwarza się ulepszone formowanie z tworzywa sztucznego.

kształt

Podstawą tworzenia wyglądu jest system czterech płatkach, a kształt samolotu utworzona 12 linii. Ten koncentruje odbicie w płaszczyźnie poziomej oraz w niewielkiej liczbie sektorów centralnych. Przednie i tylne ramy równolegle do siebie obudów, osłony, otwarcie skrzydła komory silnika rozmieszczone dla utworzenia podwozie 4 sektory główny ekran. Z przednimi i tylnymi półkul uzyskanych przez 2 sektory.

W czołowym i bocznym widokiem na skrzydlatym rzemiosła nie ma samolotów i linii prostych. Na podstawie konstrukcji skrzydła jest umieszczony, fale radiowe chłonne. Część przednia krawędź samolotu przeprowadza się pod ostrym kątem 33º i oparcie jest wykonane w postaci litery angielskiej W. W środku skrzydła semispan określonym momencie złamania górnego B-2 Bomber Northrop ma nadkrytyczne profilu skrzydła.

Samolot wyposażony jest w 4 silniki, znajdujących się po obu stronach komory bombowej. Aby zapewnić niedostrzegalny reżim wykonana płasko na powierzchni zewnętrznej samolotów nie ma szczeliny w silnikach dysza nieba i silników i ramiona są umieszczone w urządzeniu.

błędy w projektowaniu

Fakt, że skrzydlaty statek nie jest ogon, nie przeszkadza mu ozdobny manewrować w powietrzu, ukrywające bombowce B-2 źle przechowywać w niebie działem wybrany ze względu na brak statecznika pionowego. poruszać się tylko z walca samolotu, co zmniejsza nacisk na dolny skrzydła i górną zaczyna zwiększa siłę nośną, która prowadzi do odwrócenia przyrządu w żądanym kierunku. W lotnictwie, istnieje pojęcie „wing loading”, który jest jednym z najważniejszych parametrów statku. Mniej niż kilogram wpływa jeden centymetr kwadratowy skrzydła, tym łatwiej jest, aby samolot obraca się w powietrzu. W ten sposób zwiększona zwrotność bombowca.

Bomber nie może poradzić sobie bez instalacji elektrycznej systemu sterowania zdalnego i urządzeń automatycznych, obserwując proces locie i wydawania impulsy polecenie na części mechanicznych skrzydłach.

urządzenie kabina

Samolot pilotowany przez dwóch członków załogi, B-2 (bombowiec), którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, wyposażony jest w tym kabinę ciśnieniową, znajduje się w przedniej części samolotu.

Wprowadzić pilotów w miejscu pracy poprzez przedziału przedniego podwozia na drabinie składaną. Dla każdego pilota w miejscu pracy ma pełny zestaw urządzeń sterujących. W tym samym miejscu, pod przyciskiem uruchamiania silnika urządzenia i systemy samolotu na pokładzie. Te przyciski są ustawione w przypadku alarmu.

Ochrona przezroczystej części kabiny składa się z czterech paneli o konstrukcji wielowarstwowej, umożliwiając przeprowadzenie przeglądu poziomu pod kątem 200 °. W przypadku samolotu niedaleko wybuchu jądrowego na szybie pokrytej składu składników złota, stając się nieprzejrzysty i nie przekazuje promieniowanie. piloci lotu prowadzone w okularach protivolazernyh.

System sterowania w samolocie

B-2 bombowiec jest wyposażony w sterowany elektrycznie dodatkowa odległość, która jest cyfrowy system z elementami szybkiego reagowania kvadradupleksnuyu. Automatyczna regulacja zawiera w swojej strukturze jednostki czterech przetwarzania i warunki pracy w przypadku awarii dwóch z nich. Aerial System sygnał 20 zawiera ciśnieniowy odczyt czujnika podnoszenia, co sprawia, że dyskretny.

Amerykański bombowiec B-2 kompleks awioniki ma NSS klasy nawigację podsystem. Błyskawiczna reakcja na zmieniające się sytuacje, w locie przez dwóch połączonych ze sobą elementów elektronicznych: IMU (bezwładności) oraz AIE (astroinertial). Każdy z pilotów ogląda 4 wskaźniki wielofunkcyjnego działania.

Historia powstania

Podczas zimnej wojny między ZSRR i USA w 1979 roku Ronald Reagan podczas swojej kampanii wyborczej obietnicy przywrócenia broni armii amerykańskiej. Rok później, rząd USA zamierza ustanowić szereg obiecujących samolotów na szybkim dostarczeniu amunicji w obszarze zagrożonym, a pierwsze miejsce na liście jest Stealth bombowiec B-2. Pragmatyczni Amerykanie przegląda na jasnym każdego dolara przed wprowadzeniem go w każdym przypadku. Fantastyczny samolot o zwiększonej wydajności i zmniejszonej widoczności projektu wydawało się uzasadnione perspektywy i jest pod szczególną kontrolą rządu Stanów Zjednoczonych.

Firma Northrop Grumman opracowany dyskretne bombowca strategicznego, który został zaprojektowany, aby przebić się przez gęsty system anty-śledzenia i dostawy broni jądrowej i innych. Jest opracowany na podstawie programu ATV przemysłowej.

Projekt otrzymał kryptonim B-2 Duchem symbolu. Pojawiły się w 1987 roku był zaczep z powodu braku decyzji projektowej odkłada początku badania do 1989 roku i zwiększa fundusze na realizację projektu o kolejne miliardy dolarów. Finansiści w 1989 roku, należy określić wartość kosztów tworzenia nowego samolotu do 23,1 miliarda dolarów.

Pierwszy egzemplarz dostaje start w życie w fabryce wojskowej w Kalifornii, gdzie pełnił swój pierwszy lot i demonstracji publicznych zainteresowanych warstwach. Ze względu na wysoki koszt budowy tylko 21 bombowiec B-2 Spirit Stealts. Wszystkie pojazdy bojowe są osobiste nazwy pasujących nazw stanów Ameryki. Ostatnią instancją uskrzydlony statek o nazwie „Spirit of America” jest umieszczany przez armię w lipcu 2000 roku.

modernizacja samolotów

W 2008 roku Kongres Ameryki finansuje program do aktualizacji B-2 (bombowiec). System kontroli ruchu dużych zmian cele naziemne i sieć radar przejść pozytywne zmiany. 2009 zwiększa nośność statku powietrznego, który wynosi 27 ton, oddzielone o połowę w prawo i lewo przedziałów. W 2010 roku, materiał jest ulepszony panel samolotu, który sprawia, że niemożliwe nawet dla najnowszej pękania części.

znajduje się pomiędzy silnikami naruszenia swojej powierzchni panelu jest związana z faktem, że stopniowo zgromadzonego zmęczenia materiału, w wyniku pęknięć. Zamyka szkieletu złożonego z gorącym strumieniem reaktywnego i w wysokich temperaturach nie jest ostatnim rolę i wibracje podczas pracy elektrowni. Inżynierowie firmy poradzić sobie z zadaniem dokonywania zmian w projekcie ogona i wykorzystania stali bardziej wyrafinowane.

W kwietniu 2010 roku zamachowiec zostanie ulepszone oprogramowanie, nową nawigację i progresywny system komunikacyjny. A we wrześniu 2012 roku w sprawie kontroli samolotu zmodyfikowanej przez instalację ulepszony radar AN / APQ-181 z dostępnej radar AESA. Nowe ubrania są uzupełniane przez bardziej zaawansowanych systemów komunikacji i wymiany urządzeń w luku samolotu.

Charakterystyka techniczna pojazdu bojowego

Załogowy bombowiec ma doskonałe właściwości techniczne. B-2 (bombowiec) wyposażony elektroniki lotniczej. Podczerwieni układ FLIR generuje szeroki Review, fal radiowych HANIUAL wysokościomierz zaprojektowany tak, że jego sygnał nie zostanie wykryty w czasie badań nad adversary.

Dla ruchu w podanych współrzędnych bezwładnościowego systemu nawigacyjnego zainstalowane działania mają kanał do wymiany danych z satelitów wywiadowczych. Dokładna JDAM prowadzone amunicji System wyrzucania jest w określonym zakresie w celu przy użyciu urządzenia wskazującego. Samolot ma przypisany system czujników, które przekazują dane do systemu sterowania, aby zmienić sytuację na zewnątrz statku.

Samolot jest wyposażony w radar AESA, ale nie jest to typowe urządzenie do ukrycia samolotów, konieczne jest, aby emitować sygnał i wroga obrony powietrznej zasekut samolotu. Na przykład, łódź latająca stare F-117 ma tylko pasywne sposoby zbierania danych. Charakterystyka techniczna statku powietrznego:

 • swobodnie w kabinie dwa pilotażowych;
 • regulacja długości samolotu kreysernogo statek 20,9 m;
 • urządzenie ma rozpiętość skrzydeł 52,1 m;
 • Wysokość samolotu – 5,1 M;
 • Skrzydło powierzchni – 460 m 2;
 • cruiser nieobsadzone pusty waży 71,7 m;
 • normalna, maksymalna masa startowa z 152,6 i 171 m, odpowiednio;
 • paliwo do tankowania urządzenia przez cały okres lotu waży 73 ton;
 • ładowność do modernizacji i po – 22,7 oraz 27 ton odpowiednio;
 • Samoloty obejściowy silniki turboodrzutowe, waga 1452 m;
 • maksymalna możliwa prędkość lotu – 860 km / h;
 • średnia prędkość cruiser – 776 kilometrów na godzinę, obszar walki oddaje promieniu 5310 km;
 • odległość lotu jest do 11110 km, w czasie – 6,5 h, B-2 (bombowiec) wzrasta do maksimum 15000 metrów.

zastosowanie uzbrojony

Zniszczenia tarczy są wykorzystywane do broni jądrowej 340 / tonę, 1,1 m / tonę. Pokładzie przeprowadzić konwencjonalne mające bomby 16 x 84, 36 x 80 bomb klastra broni 82. Zastosowanie wysokiej precyzji, co broń używana rakiet cruise.

Jest to powszechny mit, że bombowce B-2 do wykorzystania rakiet cruise nie może. To nie jest prawdziwe, ponieważ w tym przypadku nie jest wymagane nośnika do zawieszania przedziału bojowego bomby i przesunąć go w określonym momencie zerowania w którym urządzenie może łatwo sobie poradzić.

wady niewidoczne

Szerokie warstwy wojska USA i kongresmenów są po prostu oszukani w najlepszych oczekiwań. Nie wszyscy ludzie posiadają wiedzę w dziedzinie radia, a nawet bardziej w dyfrakcji zjawiska elektromagnetyczne. Przed nimi byli wykładowcy z ideą niewidzialnych bombowców, naukowcy walczą obiecał stworzenie takiego samolotu jest już zainfekowany i że myśli wiele osób.

Ale idea jest nieco wątpliwa skuteczność uzyskano obszar rozpraszania samolotu pozostaje w zakresie od 0,0015 do 0,1 m 2. Funkcja ta jest znacznie lepsza czytania, na przykład myśliwski których OB 3-4 m2. Na pierwszy rzut oka, rozpraszanie obszar jest w korzystnym zakresie.

Ale zmniejszone bombowiec ESR staje się kluczowym wskaźnikiem jego niewidzialności. Zmniejszone dyspersja jest skuteczna tylko dla rozpiętości przestarzałych modeli obrony powietrznej. Nowoczesne modyfikacje radarowe mogą rozpoznać samolot z częścią rozpraszania w odległości kilkunastu kilometrów.

Płaskie kształty, brak linii pionowych i ogon sprawia, że niemożliwe, aby pozostać na wybranym kursie, a to wymaga zainstalowania kosztownych kontroli elektronicznych.

Wszelkie problemy praktyczne ze światłem podczerwonym, pomimo wspólnych wysiłków inżynierów i naukowców. Starają się zlokalizować silniki samolotu z góry, zmienić otworów dyszy wylotowej do przyspieszonego chłodzenia spalonego paliwa. daje to rezultaty, ale doskonałe ukrywanie reaktywny gorący spalin nie działa.

Świadkiem wielu współczesnych wystaw powiedzieć, że przez płaszczyznę źrenicy kamera termowizyjna jest bardzo zauważalny jest oświetlona i jest widoczny. Urządzenie widzi wroga, potem B-2 (bombowiec) przeznaczonych do zniszczenia.

Równowartość dużym tłumie płaszczyznach

Według obliczeń naukowców wojskowych zrobić uszkodzenie sąsiednich głębokości wrogiego bombowca F-16 w ilości 32 maszyn z broni precyzyjnych wymaga wiele próbek sztuki nośnej. Eskorta składać 16s, 4-reżysera hałasu lotniczego, 8 samolotów do tłumienia radar i tankowania całe opakowanie (15 sztuk), które zapewniają wspomnianą wagony paliwa.

Absolutnie identyczna moc strzału powoduje niewidoczną grupę samolotów F-117 8 towarzystwie dwóch tankowców bazowych. Ale amerykański bombowiec B-2 wychodzi tę analizę porównawczą z czołowych pozycjach – podobne zadania wymagają obecności w powietrzu tylko dwa systemy ukrywania i nie wymaga użycia cystern paliwowych, jako maksymalny zasięg nie wymaga tankowania w powietrzu. Jak widać, nie oszczędności.

Wypadek Stealth Bomber

Do wypadku doszło na wyspie Guam. Lotnisko opuścić cztery samoloty tych, które trwało 4 miesiące oparte na wyspie. Bomber nazwany „Spirit of Kansas” startuje drugi. Dźwięki charakterystyczne bawełnę, nie jest gruby oddymiania w pewnej odległości od kontrolera wieży. Spowodowane przez ogień i służby sanitarne, ale nie można zapisać z samolotu, to jest całkowicie zniszczony.

Zdjęty z załogi pierwszego samolotu nakaz natychmiastowego powrotu do miejsca rozmieszczenia iz powrotem, wszystkie loty bombowców tego typu zawieszone do czasu wyjaśnienia przyczyn wypadku. Piloci udało się wysunąć i nie zostały zniszczone, jeden został zwolniony na drugi dzień, a drugi raz był leczony w szpitalu.

Przyjmuje się, że wypadek został spowodowany przez awarię mechanizmu lub działania czynnika ludzkiego. W następstwie dochodzenia przez specjalny wniosków komisji zostały wykonane, że Stealth bombowiec B-2 doszło do wybuchu w wyniku awarii silnika.

Kariera bojowa bombowiec

Po raz pierwszy w pokonaniu bombowiec NATO używany podczas wojny w Jugosławii, gdzie zostało wyrzuconych około 600 precyzyjnie kierować amunicji. Charakterystyczne jest, że samoloty bombardują dokonane bez przeszczepu, zostały one wysłane z bazy w Missouri, zrzucają bomby w Kosowie i oddaliła się.

Wojna w Iraku zapewnia nową podstawę do walki. Stealth bombowiec B-2 startuje od atolu Diego Garsiya i innej tajnej bazy bez ujawniania nazwisk. Razem samolot zrobić około 22 misji. Whiteman Air Base wydała 27 nadziewana samolotów amunicji, które wraz z pierwszymi zamachy spadła do Iraku ponad 300 ton bomb. Średni czas pobytu w powietrzu wynosił 30 godzin, jednocześnie zauważając, że maksymalna długość zapisu jednego członka załogi, który jest w niebie w ciągu 50 godzin.

Wiele doświadczeń w zakresie zwalczania karierze dodaje udział w bombardowaniu Libii w 2011 roku, w której amunicja spadła o 45 celów naziemnych. Na maleńkim numerze serii 21 jednostek bombowców zaznaczone bardzo dobre doświadczenia bojowego.

Reasumując

Bojowy bombowiec B-2 Spirit Stealth historia jego powstania pokazuje jak nie należy produkować samolotów. Pomimo obfitych szumu, nieskręcana wokół idei tworzenia niewidzialny samolot do uwolnienia idealny dla sprzedaży sterowca nie udało. Bombowce Sverhdorogie wyrządzić więcej szkód Kongresu USA niż jego przeciwników. miliardowych mocujące funduszy nie jest uzasadnione, jest mała wydajność ze względu na rosnące nowe technologie wykrywania celów powietrznych.

Na smutnej historii uwaga bombowiec niewidzialny nie kończy, staje optymistycznie fakt, że wiele krajów przyjmując pewną technologię. Oczywiście, jest to racjonalne wykorzystanie, a co innego, jak spójne wyniki inwestycyjne uzyskane.