117 Shares 8373 views

Oleju z nasion bawełny: Użyteczne właściwości produktu

Olej z nasion bawełny jest wytwarzany z nasion bawełny przez prasowanie lub ekstrakcję. Zawartość tłuszczu w nasionach jest niewielka, to rzadko przekracza 25%. Korzystanie z kompresji można przezwyciężyć jedynie 16-18% produktu. Ten niski wyjściowy jest kompensowana przez fakt, że produkcja nasion bawełny bawełna śmieci, są bardzo tanie.

olej bawełniany ma kilka odmian, ale w odniesieniu do żywności, nadające się tylko wyrafinowany produkt pierwszej klasy. Ma złoty kolor żółty. Według analizy chemicznej, wszystkie oleje roślinne pochodzenie mają podobne właściwości. Składają się one z dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Bawełna jest produktem z nich o 70-80%. W porównaniu z innymi olejami roślinnymi, taki poziom zawartości jest niska.

Nienasycone kwasy tłuszczowe odgrywają bardzo ważną rolę w procesie przemiany materii. Organizm ludzki wytwarza je w bardzo małych ilościach, więc brak żywności jest uzupełniany. Niedobór kwasu tłuszczowego może spowolnić postęp tworzących ciało i mieć negatywny wpływ na zdrowie dorosłych. Prowadzi to również do zaburzeń metabolizmu cholesterolu, co grozi miażdżycą.

Olej z nasion bawełny posiada znaczną przewagę. W swojej strukturze zawiera dużą ilość witaminy E, który stymuluje przemianę tłuszczową i jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gruczołów płciowych. Inną zaletą tego urządzenia jest to substancja, która wzmacnia naczynia krwionośne, obniża ciśnienie krwi, ma korzystny wpływ na układ nerwowy.

Specjaliści od żywienia zalecają codziennie w małych ilościach użyć olej bawełniany. Kup to nie jest tak łatwo. W sklepach pojawia się to rzadko. Ten produkt nie jest już w modzie w Azji Środkowej. Pozostały olej tłuszczowy kupić o wiele łatwiejsze. Większość olej bawełniany jest produkowany w Stanach Zjednoczonych.

Produkt nierafinowanym zawiera składników toksycznych, takich jak gossypol. Poziom stężenia zależy od koloru. Surowy olej jest cieczą o barwie czerwono-brązowym, niemal czarnym czasem i gorzki smak i zapach.

Właściwości i składu oleju bawełnianego w dużym stopniu zależy od gatunku rośliny, z którego jest on wytwarzany, a także w warunkach produkcji i obszaru produkcji. W przemyśle chemicznym olej bawełniany stosuje się do wytwarzania lakierów. Surowy produkt stosuje się w medycynie ludowej do leczenia chorób skóry i oparzenia.

Nie tak dawno temu, naukowcy udowodnili, że gossypol substancja może być jednym z głównych składników leków na HIV. Badania wykazały, że gossypol hamuje rozwój wirusa we krwi.

Proces produkcji produktu jest bardzo prosta. Nasiona oddziela się od puszystego, kruszone na specjalnych walców, a następnie ogrzewano w temperaturze 220 ° C w frytkownice. Do ogrzania się surowiec umieszcza się w torebkach przesunięcia wełny zdjęcia włosia i ściśnięte zgodnie z prasą hydrauliczną. Czasem dwukrotnie naciskając klawisz służy przede zimno i gorąco.