769 Shares 5752 views

Kalanchoe: kolebką rośliny i wymagany skład gleby

Bardzo często na parapetach wśród różnych pomieszczeniach zakładów można znaleźć Kalanchoe. Ojczyzną rośliny – Madagaskar i RPA. Kalanchoe ma nie tylko piękny wygląd, ale również niezwykłe właściwości lecznicze.

Historia nazwy

Jeden ze starożytnych legend wyjaśnia wygląd Kalanchoe na całym świecie. Po raz pierwszy nazwa jest wymieniona w wpisach dziennika statku wykonane w XVIII wieku. Rosyjscy kupcy obrocie w Afryce mają do czynienia z niesamowitą kuracji jednego z marynarzy. Zaraził się bardzo niebezpieczne i rzadkie choroby – gorączka denga, więc zdecydowano się pozostawić go w południowoafrykańskim wyspie uratować ich od pewnej śmierci pozostałych członków zespołu.

Wracając miesiąc później, statek zawinął z powrotem na wyspę i marynarze byli zaskoczeni jego przyjaciela w dobrym zdrowiu. Okazało się, że mieszkańcy byli w stanie go wyleczyć z choroby śmiertelnej przy pomocy liści rośliny, które nazwali Kalanchoe (zdrowie). Dziś wielu gospodyń domowych są uprawiane w domu kalanchoe, którego ojczyzna – czy RPA.

wygląd

Ten wieloletnich należący do rodziny Crassulaceae, charakteryzujący się bardzo szybkim wzrostem. Naprzeciw liści soczyste, mięsiste, zazwyczaj zielone, czasami są żółtawy odcień lub szaro-niebieski. Niższa są jajowate, a górna – cirrus. Kwiaty są zebrane w wiechowaty kwiatostany, ich kolor może być pomarańczowy, różowy, biały lub czerwonawy.

Właściwości pielęgnacyjne

Rosnące domu jak egzotycznych kwiatów, należy pamiętać, że kolebką Kalanchoe (roślin, przywiezionych do nas z tropiku) – jest to całkowicie odmienne warunki klimatyczne. Dlatego jego wygodnego dobrobytu wymaga odpowiedniej opieki. Jednak roślina ta szybko dostosować do istniejących warunków i odnosi się do kategorii najbardziej bezpretensjonalny. Podobnie jak większość południowych roślin, kalanchoe spokojnie tolerować brak wilgoci, ale potrzebuje ciepła i wystarczające oświetlenie.

Optymalny skład gleby dla Kalanchoe

Dziś większość inna mieszanka gleby dla roślin doniczkowych można kupić w sklepie. Zestaw przeznaczony do kaktusów i sukulentów, jest całkiem odpowiedni dla Kalanchoe, pochodzi z tropików. Wystarczy dodać do niej jedną szóstą zgnił kompostu. Jest możliwe zastosowanie do sadzenia Podłoża uniwersalny, mieszając ją przez około jedną trzecią iłu drobnego rozszerzony.

Mieszaninę gleba jest wykonana samodzielnie, to nie jest wielkim problemem, jeśli to pożądane. Musimy podjąć murawy i arkusz gruntowych (w stosunku 4: 2) i jedna część piasku i torfu. Dodają trochę kompostu lub obornika suchej.

Temperatura i oświetlenie

Jako miejsce narodzin (Kalanchoe roślin, osiadł na naszych parapetach) – jest Republika Południowej Afryki z jego klimatach tropikalnych i subtropikalnych, roślina nie boi się światła słonecznego. W celu jego pełnego rozwoju, trzeba dobre oświetlenie. Jeśli mała szkoda cieniowania kalanchoe mogą nie brak światła spowoduje zniekształcenia i utraty cech dekoracyjnych.

Temperatura powietrza musi być utrzymana wystarczająco wysoko – około 22 ⁰S. Osuszanie i opadanie liści jest znakiem, że w pomieszczeniu jest zbyt gorąco. Ale w zimie roślina czuje się lepiej w 15 ⁰S. Jeśli termometr ⁰S 10 i poniżej – kwiat może umrzeć.

podlewanie

Kalanchoe (rośliny domowe różni suchy klimat) jest w stanie gromadzić wodę, więc susza porusza dość cicho. Znacznie gorzej dla roślin nadmiernej wilgoci, która może doprowadzić do gnicia korzeni i liści porażki.

Kalanchoe podlewane jak wysusza glebę, zazwyczaj dwa razy w tygodniu w okresie letnim i bardzo rzadko w zimie. Opryskiwanie liści przeprowadza się tylko wtedy, gdy jest to konieczne, gdy trzeba oczyścić je z kurzu.

rodzaje Kalanchoe

Istnieje ponad 200 różnych gatunków Kalanchoe. Wszystkie z nich są obecnie uprawiane w krajach tropikalnych. Niektóre z nich są tak różne od siebie, że trudno uwierzyć w ich związku. Jedyną rzeczą, która łączy wszystkie te rośliny Kalanchoe – miejsce urodzenia.

Przyszedł do nas od głównego Madagaskarze Kalanchoe tomentosa (Kalanchoe lub włókniny) ma zaokrąglone u podstawy listków, którego powierzchnia pokryta jest grubą puch. Z tego powodu wydaje się srebrzysty ich barwienia.

Bardzo popularnym typem jest uważany Kalanchoe Degremon. Tej rośliny soczyste z liści, którego krawędzie są zawinięte do środka trochę dotyczy viviparous. Nowe gniazda są utworzone bezpośrednio na wyrostkami pozostawia natychmiast uruchomić swoje własne korzenie, stopniowo spadając i ściółki. Gatunek ten jest znany ze swoich niezwykłych właściwości leczniczych.

Dekoracyjny wygląd Kalanchoe blossfeldiana różne małe skórzaste liście, które w słońcu przybiera odcień czerwonawy. Wiele gospodarstw komercyjnych uprawiane są całoroczne kwitnące okazy tego Kalanchoe. Ojczyzna kwiat – centralna część Madagaskarze.

Grube i soczyste łodygi jest Kalanchoe TUBIFLORA (Kalanchoe trubkotsvetnoe). Szaro-zielone mięsiste liście duże grupy tworzą wylot uzupełniającej.

Kalanchoe MANGANII jest wyprostowany wynika cienkie, lekko zakrzywione w kierunku końca. ułożone są one liści o długości 2,5 cm. kwitnienia czasie działania wilgotności powietrza, natomiast roślina ta wymaga rozpylania.

Gdzie kolebką Kalanchoe, w warunkach naturalnych, roślina ta może wzrosnąć do sześciu metrów wysokości. Niemniej jednak, jest to bardzo długi czas z powodzeniem uprawiane w pomieszczeniach i jest bardzo cenione za swoje ozdobnych i leczniczych właściwości.