336 Shares 5004 views

Jakie ptaki żyją w mieście? Zdjęcie i opis

Jakie ptaki żyją w mieście (Moskwa czy inne miejsce – to nie ma znaczenia)? Co oni jedzą i jaki jest zasięg ich dystrybucji? Zanim odpowiemy na to pytanie, powiedzmy kilka słów o sztucznym doborze zwierząt.

Najsilniejszy przetrwać

Od stulecia osoba bezpośrednio lub pośrednio wpłynęła na przyrodę, zmieniając jej wygląd. Naturalnie, po zmianie warunków istnienia, metamorfoza i świat zwierzęcy przeszły: niektóre gatunki zniknęły całkowicie z powierzchni ziemi, zastąpione nowymi, a inne po prostu traciły swoją populację, pozostając tylko na niezmierzonych ziemiach. Mimo to, wiele ptaków zdołało się przystosowywać i osiedlać się w zupełnie nietypowych stacjach, nie zwracając uwagi na gwałtowną zmianę siedliska. Więc tematem naszego artykułu są ptaki żyjące obok siebie. W nim dowiesz się, jakie ptaki żyją w mieście, fotografie i opis ich tutaj damy.

Nasi Sąsiedzi

Na planecie są zwierzęta, które stały się silnymi sąsiadami. Są to koty, psy i oczywiście ptaki. Możesz spotkać tę ostatnią wszędzie, gdzie znajdują się osady ludzi: wioski, miasta, parki, place, parki leśne itp. Wiele z tych ptaków przyczynia się do działalności człowieka w nieoceniony sposób: niszczą niepożądane owady, I leśnictwo, walczą z gryzoniami w naszych ogrodach, itp. Zanim powiem, co ptaki żyją w mieście, należy zwrócić uwagę na fakt, że pierzaste stwory potrafią przetrwać nawet w miastach z milionem mieszkańców, tutaj udają się znaleźć W przypadku jedzenia, schronienia w nocy iw złej pogodzie, a także w większości przypadków są oszczędzane od drapieżników.

Jak ptaki przeżywają w miastach?

Ptaki żyjące w miastach, rozstawają swoje gniazda na drzewach, krzakach, balkonach mieszkalnych, na okładkach i oczywiście na poddaszu. Jeśli chodzi o to, znaczenie nie tyle tyle co ptaki żyją w miastach, ale jak udaje im się przetrwać na obszarach jednostek administracyjnych liczących ponad milion osób! Ornitolodzy twierdzą, że wszystko to spowodowane jest ich unikalną pomysłowością i pomysłowością: tylko ci, którzy porywają, przeżyją, którzy w krótkim czasie mogą znaleźć jedzenie, schronić się przed wrogami i pogarszać złej pogody. Co robią ptaki w mieście? Zbierają owady na drzewach i krzakach, brać jagody w parkach i ogrodach, wyrywają ziarna traw na kwietniki i trawniki. W szczególnie trudnych czasach karmione są odpadami żywnościowymi w wysypiskach.

Najbardziej znanych ptaków miejskich

Które ptaki żyją w mieście i są najsłynniejsze? Oczywiście gołębie! Te pierzaste istoty są rozproszone na całym świecie. Wyjątkiem są tylko polarne rejony naszej planety – Arktyka i Antarktyda. Ornitolodzy wyliczyli, że największa liczba tych ptaków mieszka w Australii i w archipelagu malajskim. Obecnie naukowcy opisali ponad 300 gatunków różnego rodzaju dzikich gołębi. Dlaczego uważasz, że te ptaki są tak przyciągane do nas i praktycznie oddzielone od nas? Faktem jest, że byli specjalnie udomowieni przez człowieka około 5 000 lat temu. Wszystkie krajowe rasy gołębiarzy, liczące ponad 200 gatunków, pochodzą z dzikiego Cesara. Kiedyś zamieszkiwał tylko skały, a teraz przeniósł się do miast, mieszkając obok ludzi.

Co robią gołębie?

Ogólnie rzecz biorąc, ptaki te wolą zjeść nasiona niektórych roślin. Jednak wśród gołębi znajdują się również gatunki tropikalne, z przyjemnością jeść owoce i jagody. Ale jeśli mówimy o gołębiach, które żyją obok nas (o miejskim sizarze), to należy zauważyć, że w trudnych czasach przystosowano je do spożywania śmieci na składowiskach. Brak dobrobytu odgrywa decydującą rolę w naturalnym wyborze miejskich wozów. Ciekawe, że te stworzenia spotykają się przez cały rok ze względu na fakt, że żyją w ciepłych piwnicach i strychach. Poza tym nie opuszczają miasta zimą. Dlatego w naszych miastach niebieskie gołębie są najliczniejszymi ptakami.

Kruki

Które ptaki żyją w mieście zimą i latem, z wyjątkiem niebieskich i niebieskich gołębi? Są wrony. Co do zasady, w Europie istnieją dwa podgatunki tych ptaków: czarne wrony zamieszkujące Europę Zachodnią i szare, rozprzestrzeniające się bliżej wschodu (wschodnia Syberia). Początkowo ptaki te wybrały na swoje gniazda krawędź lasu i lasu, łąki i pola. Ale kilka dekad temu weszli mocno do naszego życia i zaczęli zamieszkiwać centra dużych miast w ogromnych ilościach. Szczególnie dużo tych ptaków na wschodzie Europy: na Syberii, w Altai. Te pierzaste stwory nigdy nie gniazdują w całych koloniach, jak rogach, ale tylko w oddzielnych parach. Ich gniazda, wrony – rodzice budują wysoko nad ziemią w gęstych koronach drzew.

Co robią krucy?

Ptaki te są wszystkożerne, ale ich preferencje są nadal stosowane w paszy dla zwierząt. Kruki jedzą wszystko, co dostają "na zęby": owady, małe ssaki i ptaki, padlina. Te szare gniewy chcą zrujnować gniazda ptaka, degustując ich jaja. Z wielką przyjemnością pożerają różne ziarna, zielone części niektórych roślin, jagody, owoce i inne owoce. Zimą, kiedy ich dieta jest słaba, zbierają się na wysypiska śmieci, jedząc tam wszelkiego rodzaju odpady. W zasadzie są to inteligentne i ostrożne ptaki, ale nie szare wrony zamieszkujące miasta wschodniej Europy, ptaki te są nachalne arogancją! W zimie często dołączyli do opakowania szarpaczy i łopat. Jakie inne ptaki mieszkają w mieście?

Oriole, żuraw, żuraw, sandpiper, czarny grouse

Oriole, czy flet leśny, jest jednym z najpiękniejszych ptaków śpiewających w naszych lasach. Ale miejsce jego mieszkania nie ogranicza się tylko do strefy leśnej. Ci śpiewacy osiedlają się w alejkach, ogrodach, miastach. Ich ulubionymi miastami są stare parki z wysokimi drzewami. W ogrodach i sadach ptaki te są bardzo korzystne, niszcząc szkodliwe insekty. Spotkaj się z tymi istotami w całej Europie, na południu Anglii i Szwecji, a także w południowo-zachodniej części Syberii. Ponadto Oriole mieszka na północnym zachodzie Afryki i Azji Mniejszej. Jakie ptaki żyją w mieście, z wyjątkiem nich?

Mieszkańcy miast to również kowary – wesoły i żywy ptak. Mogą oddychać nawet w najbardziej nudnych regionach. Galki przynosi im radość i radość. Te ptaki są wszystkożerne. Razem z wężami kopają śmieci, wydobywając swoje dochody w okresie zimy. Możesz spotkać się z nimi nie tylko w Europie, ale także w Azji. Zazwyczaj osiedlił się w opuszczonych wieżach miejskich.

Nie można powiedzieć, że żurawie są mieszkańcy czysto miejscy, ponieważ zwykłymi miejscami ich siedlisk są duże torfowiska, zarówno w podmiejskich, jak iw strefach leśnych. Szczególnie chcą osiedlić się w bagnach graniczących z polami. W miastach te stworzenia osadzają się w gniazdach na dużych wysokościach. W naturze jednak gniazdują gniazda głównie na ziemi. Mieszkają na terytorium Europy Środkowej aż po Syberię Wschodnią, Transbaikalia i Afrykę.

Kulik to niezwykły ptak. Rodzina waderów obejmuje wrzeciona, kamienne kamienie, yakany, phalaropy, wędzidełka i wiele innych gatunków. Najmniejszy kulik nie przekracza wielkości wróbla, a największy – rozmiar dorosłego kurczaka. Te ptaki, jak żurawie, można nazwać mieszkańcami miast o rozciągnięciu, ponieważ ich głównymi siedliskami są paski przybrzeżne.

Niektórzy ornitolodzy uważają, że czarne jęki są równocześnie miastami i ptakami leśnymi , podczas gdy ich przeciwnicy uważają, że siedliska tych ptaków są wyłącznie strefami lasów mieszanych i stepów leśnych. Nie bierzemy odpowiedzialności i nie uprzywilejuj się żadnej z opcji, ale po prostu zauważ, że te ptaki są rozproszone w całej Europie i Azji.

Wróbli i mania

Mówiąc o tym, co ptaki żyją w mieście (zdjęcia tych ptaków są przedstawione w artykule), nie można wspomnieć o wszystkich znanych wróblikach i dużych cyckach. Są śmiałymi, dzielnymi i inteligentnymi ptakami, szczęśliwie zamieszkującymi z kimś nawet w hałaśliwych i zatłoczonych miastach. W lecie je jagody, owoce, nasiona, a zimą nie pogardzają odpadami żywnościowymi, wyrzucanymi przez ludzi na wysypisko. Lubią osiedlić się w ogrodach i parkach.

Cycki są jednym z niewielu ptaków, które przynoszą ogromne korzyści ludziom: jedzą szkodliwe owady. Dlatego ludzie w każdy możliwy sposób wzywają do siebie w ogrodach i ogrodach cycków. Żadnych wróbli, nie ma cycków na zimę nie opuszcza ojczystego kraju. Poszukując jedzenia, gromadzą się z miejsca na miejsce. Gdzie jest dużo jedzenia, pozostają tam. Mieszkają w Europie, Afryce, Azji.

W ramach tego artykułu dowiedzieliśmy się, jakie ptaki żyją w mieście, co je jedzą i jakie tereny ich zamieszkują.