624 Shares 8399 views

Klosz nici z twoich rąk: master class, krok po kroku opisem i zaleceniami

Komfort, wygoda i styl – trzy filary, na których konstrukcja każdym domu lub mieszkaniu. Jak wiadomo, przytulną domową atmosferę, w której tak pragnie zanurzyć się po ciężkim dniu pracy składa się z pozornie nieistotnych szczegółów i detali. Ktoś korzysta z usług projektanta w celu stworzenia powitanie uczucie przytulnym domu i ktoś próbuje stworzyć cud własnymi rękami.


Żyrandol własne ręce

Jeśli też postanowiliśmy coś zmienić w swoim domu, przynieść odrobinę oryginalności do stylowej konstrukcji domu, proponujemy Państwu szczegółowy master class „odcień nici i balonu.” kule wątku bardzo skuteczny będzie wyglądał w salonie w minimalistycznym stylu, a w pomieszczeniu jasnym dzieci, gdzie znajduje się magiczne bałagan.

Także plusem tego przedsięwzięcia jest jeszcze w tym, że trzeba wydać na produkt do minimum. Klosz wykonany jest z wątków będzie kosztować zaledwie grosze, ale będzie to wyglądać jak stylowy, niezwykły i spektakularny projektanta biżuterii.

Można zrobić jeden wielki kulowy-cień i powiesić go w salonie. Można zrobić kilka małych kulek, światła i dekoracji sypialni. Białe kulki bez świateł mogą stać się stylowym dodatkiem do wystroju noworocznym. Możliwości jest wiele. Jeśli wybrać odpowiedni kolor i rozmiar, pokaż trochę wyobraźni, Cień wątku bardzo harmonijnie dopasować do każdego wnętrza.

Co jest potrzebne

 • Aby abażur z wątku, trzeba będzie zwykły balon. Spróbuj wybrać wysokiej jakości kulki, które nie pękają przy pierwszym kontakcie ze szczeliną powietrzną.
 • mają również mieszać swoje zapasy przędzy i wybrać kolor wątku, który idealnie pasuje do wnętrza, aw połączeniu z mebli lub innych przedmiotów w pokoju. Na spotkaniu czterdzieści centymetrów średnicy będzie potrzebował około trzech standardowych motki.
 • Do klejenia nici, wiele z nich zaleca się stosowanie specjalnej pasty tapety lub klej na bazie skrobi. Ale jak zrobić abażur z gwintem i piłki z rąk, jeśli nie masz tych materiałów pod ręką? Odpowiedź jest prosta – nie trać pieniędzy, nie upuścić przedsięwzięcie i nie od razu biec do sklepu. Przyjrzeć Urzędu dziecka, tam na pewno mają duży zapas zwykłej szkole kleju PVA. Jest idealny do klejenia powierzchni kuli z przędzy.
 • Nożyczki.
 • Zaopatrzyć się w rękawice gumowe. Pracuj z lepkim klejem być całkiem sporo.
 • Pojemnik z klejem.
 • Szczotka do rozprowadzania kleju.
 • oprawy oświetleniowe, przewody wiszące gotowego produktu i światło sufitowe (normalny lub oszczędzanie energii, ciepła).

nadmuchać balonik

Aby rozpocząć, należy określić rozmiar. Musisz zrozumieć dokładnie, jak wiele piłek trzeba i co powinno być odcień wątku. Nadmuchania piłkę dokładnie na żądany kształt. Starają się związać piłkę, jak mówią, bardzo mocno. Jeśli jesteś zbyt słaby, aby uruchomić bazę piłki, podczas gdy klej wyschnie, balon będzie korekta. W rezultacie, można uzyskać nie bezkształtną-okrąg koła, co nie jest absolutnie nadaje się do dekoracji domu.

Pamiętaj szkołę

Pamiętam, jak w szkole zrobiłem małe zwierzęta na „papier-mache” metody? Ale jeśli potem użyliśmy zwykłych arkuszy papieru, co stawia je w formę impregnowaną klejem, teraz zastąpić przędzy papierowej.

Wlewamy klej do specjalnie przygotowanego wstępnie dużej pojemności. Nosić gumowe rękawice, w celu utrzymania skóry dłoni i manicure z narażeniem na działanie kleju. Zaczynamy zanurzyć stopniowo przędzy do kleju. Można nawet powiedzieć, że to nie jest po prostu zanurzyć i moczyć nić. Mają bardzo dobry moczyć je.

Niektórzy ludzie używać kleju w bankach. Robi dziurę tam i przekazywane do wątku. W Internecie wiele opcji, w jaki sposób zwilżenia wątki i jak zrobić abażur z gwintem ze swoimi rękami. master class, który proponujemy, zaleca się stosowanie pojemników dla kleju.

Według opinii ekspertów, na indywidualne opinie gospodyń domowych, którzy zdobione ich oprawy domu wątku, jest to wygodniejsze rozwiązanie. Ponadto, należy natychmiast zanurzyć wszystkie wątki o wiele łatwiejsze, niż siedzieć i przechodzą przez trzy zwoje słoik z klejem. Oszczędność czasu i wysiłku – nie jest mała rzecz.

dołączyć wątek

Kiedy łańcuch jest dobrze nasączone klejem, może być mocowana na piłkę. Aby rozpocząć zakotwiczenie go w bazie piłki. Wiążą się ściśle, czy guzki. Nie bój się, że wątek będzie wyróżniać się od góry lub wskazówki są wyraźnie zatrzymany. Po wyschnięciu zbędnych szczegółów zostanie usunięta po prostu za pomocą nożyczek.

I teraz jest najbardziej twórczy chwila. Kiedy czujnik bazie włókien ciągłych i ściśle ze sobą powiązane, to jest możliwe rozpoczęcie nawijania nici na samej kuli. Można to zrobić w dowolnej kolejności. Wygląd odcień będzie zależał od wielkości gwintu wybrać, od jej koloru i od wariantu uzwojenia.

Wskazówka: Jeśli się abażur z nici i koralików do salonu lub pokoju dziecka, tam gdzie powinno być więcej światła, spróbuj wiatr wątek nie jest zbyt blisko siebie. W ten sposób tkania jest chaotyczny, ale nie stały. Jeśli odcień przygotowuje stworzyć romantyczną atmosferę w sypialni, jest to możliwe i „dim”, czyli rany włókna bliżej do siebie.

Kiedy przestać? Radzimy aby nawijać nitkę dopóki piłka jest niemal całkowicie poza zasięgiem wzroku. Z reguły wystarczy, aby cztery lub pięć warstw przędzy. Spróbuj też mieć na końcu uzwojenia z góry kulowym. Nie będzie to naprawić koniec wątku.

Dla większej twierdzy może chodzić na łożyska rany NITC PVAc, powodując jej już myć.

Jak osuszyć piłkę

Zaleca koralik zawieszony, więc nie stracić formy. Jeśli nie jest to możliwe, znaleźć towar luzem i umieścić piłkę. To może być okrągła miska lub głębokim garnku. Czekamy na wiele godzin, aż produkt całkowicie suche.

Piłka jest coś odpadł

Raz wszystko jest suche, to jest możliwe, aby rozbić piłkę. To nie powinno powodować żadnych trudności.

Końcówka: Przed rozpoczęciem procesu nawijania przędzy, cienką warstwę smaru Podstawa wazelina lub odtłuścić powierzchnię za pomocą roztworu alkoholowego. Pozwoli to NITC łatwo przenieść z dala od piłki, gdy pęknie.

Niech stanie się światłość!

Więc, wiesz już jak zrobić abażur z nici i koralików. Nie ma zbyt wiele – skonsolidować nasz produkt na suficie. Aby to zrobić, należy żarówka jest wkręcona w swoich opraw oświetleniowych. Zabezpieczyć zawór przy użyciu szczotki wewnątrz klosza. Potem pozostaje dostosować długość przewodu. Istotne jest, że element oświetleniowy jest dokładnie w centrum swojego stworzenia nici.

Przymocować nową oprawę oświetleniową do haka w suficie. Włącz światła i cieszyć się z pracy.

Dodatkowe zalecenia

 • Wybierz klej o wysokiej jakości, który nie będzie żółty po wyschnięciu. W przeciwnym razie, zmienić kolor i przędzy.
 • Nie zaleca się powiesić te światła w łazienkach i saunach. Wilgotność panujące w powietrzu może mieć negatywny wpływ na produkt. Klosz jest po prostu razmoknet, klej nie będzie posiadać gwint, a cała konstrukcja zawali.
 • Stosować dodatkowe dekoracje, przyklej je do już spieczone nici. Motyle lub gwiazdy, płatki i pąki kwiatowe tylko dodać niezwykłe i styl do Twojego produktu.
 • Może być stosowany zamiast przędzy jako delikatne serwetki, koronki lub tkaniny przepuszczającej światło.