292 Shares 8693 views

Szczegóły Coimbra, Portugalia, opis i ciekawostki

Coimbra (Portugalia) – głównym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym kraju. Megapolis często nazywany jest kulturalną stolicą władzy, źródłem jego filozofii i kultury. W Coimbra, największy uniwersytet w Europie otwarto, która jest aż do XVI wieku, był tylko jeden w Portugalii. Jej absolwenci stały się tak znane osobistości jak św Antoniego z Padwy, poeta Camões i dyktatora Salazara. Pierwsi królowie Portugalii są pochowani w Coimbra. Jest to piękne miasto, zabytki pestreyuschy i zatrzymanie jej świetność.


Coimbra w liczbach. Pogoda w regionie

Coimbra w Portugalii jest piątym co do wielkości. Jest to główny ośrodek kultury państwa, które jest zamieszkane przez około 170 tysięcy osób. Miasto znajduje się na brzegu rzeki Mondego, w 182 kilometrów od stolicy. Coimbra – jest centrum administracyjnym powiatu o tej samej nazwie. Obszar miasta osiągnęła 317 kilometrów kwadratowych. Ponieważ jest to teren uniwersytetu, większość mieszkańców to ludzie młodzi. Tutaj jest rozwijany głównie włókienniczych i przemysłu spożywczego. Na wysokim poziomie, to jest produkcja porcelany.

Swoisty w Coimbra (Portugalia) są warunki pogodowe. Jest znacznie chłodniej niż w Lizbonie, ale cieplej niż Porto. Lato jest bardzo ciepło, powietrze ogrzewa się w lipcu do +28 stopni. Ale w zimie, schłodzić wystarczająco tutaj. W styczniu, termometr może spaść aż pięć stopni Celsjusza. Jesień i zima – to pora deszczowa. Ale lokalne warunki klimatyczne do gustu turystom. Podróżujący najbardziej podoba się tu wiosną, kiedy jest już ciepło wykonuje swoje obowiązki, ale jeszcze nie stać się wyniszczające ciepła. Jednak w lecie, w okresie wakacyjnym i plaż, duża liczba gości jest w Coimbra.

Krótki Tło historyczne

Podstawa Coimbra w Portugalii, ze względu na starożytnego rzymskiego miasta Conimbriga, nazwa która stanowiła podstawę nazwą nowoczesnej wsi. Roman osada znajduje się 16 kilometrów od obecnego Coimbra. Ale w VI wieku, inwazja Suevi i Wandalów doprowadziła ludność do opuszczenia obszaru. Mieszkańcy nie chciał więcej niż wrócić i odbudować miasto. Jako nowego siedliska, wybrali terytorium na eminium wzgórzu, nad rzeką Mondego. Ludzie zostały zapisane nazwisko swojego poprzedniego miasta, ale z czasem zmniejszyły się do Coimbra.

Maurowie podbili miasto w VIII wieku, a 878 zostały one wydalone stamtąd. Ale po stuleciu wrócili do Coimbra i zdobył je. W 1064 wojska Ferdinanda Velikogo ostatecznie wygrał ugody. Niemal od samego początku, Coimbra wygrał z powrotem funkcji jest niezwykle ważne, handel i jednostka gospodarcza w regionie. W średniowieczu stała się również ważnym ośrodkiem badawczym o władzę. Król Alfonso Henriques ogłosił przyszłych metropolii stolicy Portugalii w 1139 roku. Stan ten jest utrzymywany aż do rozliczenia w 1256 r.

Co warto zobaczyć

Liczne i różnorodne atrakcje Coimbra (Portugalia). Przykładem romańskiego kościoła Se Velho, zbudowany w XII wieku. Niezwykle piękna świątynia Se Nova został zbudowany w XVI wieku przez jezuitów. Jego budowa była podkreślić moc porządku w kraju. Unikalny Pałac Biskupów tego samego wieku, można zobaczyć kolekcję rzeźby portugalskiej.

Odkrywanie południową masyw Coimbra, można odwiedzić ruiny Conimbriga. Stanowią one największe archeologiczne w państwie. Jeśli tak, turyści zgromadzeni do odkrywania najlepszych atrakcji w mieście, to powinno się odwiedzić skansen „Portugalia Pekinitush prysznic”. Brama do instytucji są mapy ścienne z wizerunkiem wszystkich kontynentów i krajów na Ziemi.

Najstarszy uniwersytet w kraju

University of Coimbra (Portugalia) jest jego znakiem rozpoznawczym i najważniejszym zabytkiem. Została założona zgodnie z instrukcjami króla duńskiego I Portugalii w 1290 roku. Kiedy szkoła funkcjonowała wydziałach prawa, sztuki, prawa kanonicznego i medycyny. W roku rozpoczęcia pracy uczelnia uznała Mikołaj IV. Pierwszy mieści się na Uniwersytecie w Lizbonie, ale w 1308 roku został przeniesiony do Coimbry.

Przez dwieście lat instytucja „wędrowały”: to było w Lizbonie, a następnie ponownie w Coimbra. W 1537 roku, uniwersytet wreszcie „przeniesiony” do budynku Pałacu Królewskiego w pierwszej stolicy Portugalii. Stopniowo uniwersytet rozszerzył swoje uczelnie i wydziały znajdują się w różnych częściach miasta. Zajmują zabudowania historycznym znaczeniu, które są zabytki architektoniczne i kulturowe światowym znaczeniu.

Uczą studentów

Czołowe wydziały uczelni są matematycznych, medycznych i prawnych. Gościem studentów Uniwersytetu w Coimbrze w Portugalii sugerują, że nauczanie prowadzone jest na najwyższym poziomie.

Szczególnie dobrze wiedza podana w dyscyplinach takich jak chemia, biologia, inżynieria mechaniczna i technologii budowlanej. Bardzo silny tutaj i jest uważany za sektor humanitarnej, zwłaszcza języków obcych, sztuki i historii z archeologią.

Jak studentów do pracy badawczej przeprowadzonej przez uniwersytet. Zorganizować je w podstawowych i nauk stosowanych. Ci, którzy ukończyli szkolenie i nadal studiuje na Uniwersytecie w Coimbrze, mówić o tym miejscu, tylko w najlepszy sposób. Twierdzą, że nauczyciele starają się znaleźć podejście do każdego ucznia i zawsze pomaga w nauce.

Ciekawe o Coimbra

Coimbra w Portugalii jest interesujący, ponieważ tutaj rodziły wiele znanych osobistości. Na niektóre z nich już wspomnieliśmy. Ale oprócz tych ludzi, nie powstał udany nożnej – Luis Miguel Veloso Pinto i Zé Castro. Pierwszym z nich jest pomocnik Kijów „Dynamo” i reprezentacja Portugalii. Drugi – obrońca portugalskiego klubu piłkarskiego „Rayo Vallecano”. Popular Car Racer Filipe Miguel urodził się także tutaj.

Komentarze

Każdy turysta, który odwiedził miasto Coimbra w Portugalii, pozostawiając wspaniałe opinie na ten temat. Według podróżnych, w tym miejscu jest to niemożliwe, aby nie zakochać. Będzie to urzekają serce od pierwszego wejrzenia. W swej przeszłości z powodzeniem łączyć z nowoczesnej cywilizacji. Atrakcje, uniwersytet i lokalny charakter na zawsze pozostanie w moim sercu.

Wielu podróżnych powiedzieć, że najlepszym miastem w życiu widział, i są przekonani, że nie będzie w stanie znaleźć i więcej wspaniałe i piękne miejsce na Ziemi. W swoich komentarzach, ludzie wspomnieć, że to miasto daje ducha średniowiecza, a jeśli zmiany w czasach rycerzy i pięknych pań.