715 Shares 7350 views

Słynna Zatoka Świń i dlaczego jest to tak zwany?

Na brzegu Kubie ma basen, swoją nazwę intrygujące. Słynna Zatoka Świń i dlaczego jest on tak nazwany, opowiada materiału.


hiszpański zagadka

Matanzas – jeden z największych prowincji Republiki Kuby. Na terenie istnieją dziesiątki fabryk, pracujący z trzciny cukrowej i kilku rafineriach. Z powodu tej dziedzinie jest uważany za najbardziej uprzemysłowiony region kraju. Stolica tej prowincji – miasta Matanzas.

Jednak większość turystów, którzy mieli jechać do Liberty Island (tzw Kuba), pamiętaj prowincji Matanzas z powodu pięknych plaż. Jednym z najbardziej egzotycznych zakątków prowincji – w Zatoce Świń, który jest bardziej znany jako Zatoka Świń. Pula ta znajduje się na południowym wybrzeżu Kuby, który wychodzi na Morze Karaibskie.

nazwa brzmi zatoki Bahia de Cochinos i tłumaczy z hiszpańskiego jako „Bay of Pigs”. Ale w rzeczywistości, pseudonim nie jest związane ze zwierzętami. Jest to homonim, to słowo, które różni się w znaczeniu, ale równe w dźwięku. Dlatego druga Cochino transfer – to nazwa tropikalnych ryb morskich, który znajduje się w tej dziedzinie. Druga nazwa tego gatunku – Royal triggerfish.

Tło powstania

Jednak dla większości ludzi, którzy interesują się historią, jest przykładem międzynarodowej strategii wojskowej w Zatoce Świń. Dlaczego jest tak zwana zatoka, eksperci dziś nie obchodzi. Zamiast tego, chcą poznać więcej szczegółów na temat operacji, która odbyła się na wyspie w 1961 roku.

To wyjątkowe wydarzenie było ze względu na fakt, że Fidel Castro i jego zwolennicy przejął władzę w Kubie. Poprzedni dyktator Batista został zmuszony do ucieczki. Wraz z byłym gubernatorem wyspy opuściły urzędników i bogatych ludzi, z których większość schronił się w Miami i na Florydzie (USA). Inteligencja i klasa średnia obawiali się prześladowań i nie chce rozstać się z dobra nabyte.

Jeżeli końcówka kraju nie popiera nowego lidera, ubogich, lubił. Castro skonfiskowane ziemie i własność burżuazji i dał go ludziom. Dlatego, jego polityka natychmiast jednostronna z ideami komunizmu.

Przygotowania do ataku

W związku z tym, że CIA zaczęła organizować zamach, który miał miejsce w Zatoce Świń (Bay of Pigs). Bardziej znany basen i dlaczego operacja zakończyła się niepowodzeniem, wyjaśnia dalej.

Ameryka nie chciała Castro i jego kraj stanął po stronie Związku Radzieckiego. Zdecydowano się użyć oburzenie kubańskich wygnańców, aby rozpocząć operację ofensywną i zresetować Fidela. Stany Zjednoczone w 1400 roku szybko znaleźć niezadowolonych ludzi, którzy chcieli wziąć udział w walce. CIA był przekonany, że ludzie poprą rebelianci i zwolennicy reżimu komunistycznego jest obalony. Ale Ameryka nie uznała fakt, że ludzie, którzy otrzymali ziemię, wspierany Castro.

April 15, 1961 imigranci zaczęli atakować z powietrza w samolotach bez żadnych oznaczeń. Zbombardowali lotnisk. Celem – zniszczenie samolotu. Jednak ta misja ze względu na brak doświadczenia rebeliantom udało.

Następnego dnia Kubańczycy czekał na atak ze strony Ameryki. Przywódca kraju starał jak najlepiej chronić ludzi. Jednak atak miał miejsce dopiero w dniu 17 kwietnia.

Natychmiastowa wojna

Celem tysięcy Kubańczyków, którzy wylądowali na wyspie – wolne rodaków z komunizmem. Na początku operacji nie został bardzo dobrze dobrane miejsce – Bay w prowincji Matanzas, Zatoce Świń. Obszar ten jest ograniczony przez bagna, na których ruch był bardzo trudny. Nie tracąc czasu, rebelianci poprosił o pomoc w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowa siła przybył w określonym miejscu w ciągu kilku godzin i natychmiast chwycił kilka przedmiotów.

Castro uznał, że aby wygrać tę bitwę można rozpocząć dopiero w momencie wojny. W związku z tym, wszystkie siły rewolucjonistów zostały natychmiast wysłane do tego obszaru. Pomimo faktu, że Stany Zjednoczone przekroczyła kubańską amunicji wojskowej, młody i niedoświadczony żołnierze Fidel udało się zestrzelić kilka samolotów wroga i zatopić dwa statki z pomocą na pokładzie. Już w dniu 18 kwietnia, rewolucjoniści zdobyli część okupowanych terytoriach.

nieudana ostateczna

Następnego dnia sytuacja powstańców pogorszyła się jeszcze bardziej. Bay of Pigs stała się swego rodzaju klatki. Z jednej strony, jest to myte przez morza, a drugi został otoczony przez nieprzebyte bagna. W związku z tym część armii poddał się rebeliantom. Inne – Pobiegłem z powrotem do USA na statkach. Ogółem w tej bitwie zginęło ponad 200 osób. Ponad 1000 żołnierzy zostało zrobione Amerykę. Wkrótce kubańscy przywódcy oskarżył Kennedy'ego i CIA w próbie uchwycenia wyspę. Następnie, Stany Zjednoczone kupił swój wojskowy na fest kwoty.

Wnioski z tej walce sprawia, że cały świat. Operacja była źle zaplanowana i dostarczona. Jeśli przed Castro przeznaczone do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, po tym wydarzeniu, kategorycznie odmówił sobie z tym poradzić. Co więcej, stał się przyjazny dla Związku Radzieckiego i pozostawiono do umieszczenia na swoim terytorium broni jądrowej. Wszystko to doprowadziło do Karaibów kryzysu.

Rozrywka dla wszystkich smaków

Bay of Pigs ma wyrafinowany niż dzisiaj zachęcić turystów zagranicznych. Po prawej stronie zatoki znajduje się unikatowy rafy koralowe. Zapata bagno znajduje się również tutaj. To jest wielki znaleźć dla turystów, którzy są zainteresowani w przyrodzie. Teren jest chroniony przez prawo. Nie ma darmowego setki zwierząt, które można znaleźć tylko na tej wyspie. Na przykład, ludzie tutaj zobaczyć różowe flamingi, krokodyl kubański i Colaptes.

Obok tej rezerwy jest kolejnym miejscem turystycznym. Ta wieś Guam – model z indyjskich osiedli. Małe kabiny zbudowane na wyspach połączonych maleńkich pięknych mostów. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo malownicze i duchowe miejsce.

Na wschodnim wybrzeżu leżą namorzyny. Ekosystem tej strefy zachwyca naukowców, ale zwykli turyści tutaj może być nudne, a nawet niebezpieczne. Dzisiaj, wielu obcokrajowców przyciąga Zatoce Świń, ze względu na możliwość zaangażowania się w nurkowaniu rekreacyjnym tutaj.

Kraina wiecznego lata

Poza tym Kuba – Liberty Island, jest także nieskończona lato. Nawet w styczniu temperatury nie mniejszej niż 25-27 ° C. Powietrze nagrzewa się najbardziej w sierpniu. Oznacz osiągnie 30-32 ° C, Pora deszczowa trwa od maja do listopada. Najbardziej rekord opadów w czerwcu i październiku.

Dużo zabawy zaoferować wypoczynek na Kubie. Ale co najważniejsze, za co turyści przyjeżdżają tutaj – fale morskie. On spopularyzowany przez prowincji Matanzas Zatoce Świń. Na wybrzeżu znajdują się dwie plaże – Playa Giron Playa Larga.

Ostatnio coraz więcej turystów interesuje się nurkowaniem. W tej wnęce wydać prawdziwe podwodne wycieczki. Oprócz wysp koralowych, turyści mogą odwiedzić zalane jaskini.

Zatoka Świń – unikalny rezerwat, dekoracje które fascynują i inspirują.