349 Shares 2484 views

System oczyszczania wody w prywatnym domu: Cechy, specyfikacje, opinie i recenzje

zdrowie ludzkie w dużej mierze zależy od rodzaju wody używa. Szczególną uwagę należy zwrócić go oczyścić w prywatnym domu, gdzie zużycie jest często produkowanej ze studni i odwiertów. Zużycie wody centralnego pralki również czasami konieczne do filtrowania. W tym celu czyszczenia wody w prywatnym domu.

Jak zrobić zmywacz woda

Przed mówimy o poprawie jakości wody, musimy zrozumieć jego skład, który jest wytwarzany analizy laboratoryjnej. Najczęściej zawiera nadmierne ilości soli twardości. Ponadto, metale ciężkie mogą znajdować się w wodzie. Z tych i innych środków zmiękczających pomocy.

Naturalna woda zanieczyszczony piasek, muł, bakterie, substancji toksycznych. Po ustaleniu jej składu, w przyszłości powinno być ustanowienie kilka poziomów filtracji do miejsca docelowego. Tylko wtedy system oczyszczania wody ze studni będzie skuteczna dla prywatnego domu. To samo odnosi się do wody ze studni i centralnej wody.

Rodzaje filtrów do systemów oczyszczania wody

 • Mechaniczne usuwanie mułu, piasku i innych cząstek stałych;
 • zmiękczania;
 • usuwanie azotanów, metale ciężkie i produktów ropy naftowej;
 • dezynfekcja.

Dla każdego etapu oczyszczania ważne jest, aby wybrać odpowiednią wydajność.

Etapy oczyszczania ścieków

Układ do oczyszczania wody ze studzienki do prywatnego domu zawiera maksymalnie z 5 etapów:

 • mechanicznej;
 • elektrochemiczny;
 • rozjaśniające przez katalizatorów;
 • adsorpcji;
 • biologiczny.

czyszczenie mechaniczne

Wkłady zawierają drobnych oczkach. Element filtrujący może być porowata polipropylenu. Duże zanieczyszczenia zostają oddzielone :. Sand, rdzy, osadów itp Zdolność filtrów mechanicznych odzyskuje okresowego płukania wstecznego. Przy aktywnym wykorzystaniu naboju może wynosić około jednego roku, po którym należy go wymienić. Etap mechaniczne czyszczenie jest stosowany we wszystkich systemach.

adsorpcja

Wkłady zawierają wypełniacze wysoce porowaty węgiel aktywny, żel krzemionkowy, tlenek glinu, zeolity. uchwycenia i utrzymania ich w mikroporach szkodliwych związków organicznych. Woda staje się przejrzysta i pozbywa się nieprzyjemnych zapachów. Filtry adsorpcyjne szybko zatykają i wymagają częstej wymiany. W przypadku długotrwałego użytkowania, początek zanieczyszczenie przechodzi do wody.

Nieco dłużej, można użyć kaset z ziarnistych mediów, które można prać. Ale to tylko usuwa cząstki mechaniczne. Zaadsorbowane zanieczyszczenia są zatrzymywane w porach sił czasami ponad ciężkości.

Usuwanie żelaza

Żelazo utlenia się specjalną zasypki, po czym tworzy się osad i usunięto czyszczenie mechaniczne.

zmiękczający

Filtry do zmiękczania wody, zawierającej żywicę jonowymienną. W nim jest zastąpiony przez wapń i magnez w rozpuszczalnej sodu. Wydajność pojemnik jest bezpośrednio zależna od stopnia twardości wody. Zwykle jest ona mniejsza niż w przypadku innych metod i oczyszczania 200-800 litrów.

Filtry są regenerowane w roztworze chlorku sodu. Z biegiem czasu, żywica traci cenne właściwości i zaczyna wzbogacając zanieczyszczenia wody. Wizualnie widać na drzwiach zaciemnione wody.

filtry membranowe

Sposoby wymuszania wody przez membrany są klasyfikowane według wielkości porów

 • mikrofiltracji – 0,05-10 mikronów (w porządku oczyszczania zawiesin);
 • Ultrafiltracji – 0,001-0,05 mikronów (usuwania mikroskopijnych cząstek i drobnoustrojów);
 • nanofiltracji i odwróconej osmozy – 0,001 mikronów lub mniej (zatrzymywanie soli metalu, organiczne i zanieczyszczenia mikrobiologiczne).

napowietrzanie

Napowietrzanie słupa wody usunięto siarkowodór, żelazo, mangan i zapobieżenia wzrostowi bakterii. Nie jest wymagany kompresor do zasilania sprężonym powietrzem. Zaletą tego systemu jest brak tonerami.

Kolumny z kompresora będzie kosztować więcej, ale w dłuższej perspektywie są one bardziej opłacalne.

Napowietrzanie jest szczególnie skuteczna jako poziom systemów oczyszczania ścieków dla domów prywatnych.

Filtry wodne w prywatnym domu: jak wybrać

Oczyszczanie wody można przeprowadzić z odczynnikami i bez nich. Potrzeba pierwszej substancji utleniających, takich jak zanieczyszczenia rozpuszczone żelazo. Cena mają niewielki, ale operacja wymaga koszty wymiany filtrów, aby utrzymać dany poziom efektywności. Metoda jest odpowiednia do przygotowania wody użytkowej, ale nie do picia.

Bardziej nowoczesny nie jest chemiczny system uzdatniania wody w prywatnym domu. Opinie użytkowników powiedzieć, że jest droższy w zakupie, ale może pomóc oczyścić wodę pitną przed poziomie.

Filtrowana woda w prywatnym domu. System czyszczenia

Filtrowanie odbywa się przez kilka etapów w etapach.

Po wejściu do wody w domu, jest najpierw czyszczone mechanicznie większych cząstek. Następnym etapem jest końcowe oczyszczanie w celu usunięcia soli i nieznaczne zanieczyszczenia, do zastosowania wody do picia. Istnieje kilka sposobów, aby ubiegać.

 1. dzbanki filtrujące. Podstawowy materiał filtra stanowi węgiel aktywny. Urządzenie może uzyskać każdy dzięki małej wartości. Szybkość i wielkość filtracji jest mały, ale do użytku domowego, to pasuje do wielu. Pomimo łatwości użycia, dzbanki filtra mają wystarczająco wysoką wydajność oczyszczania. Najczęściej można znaleźć firmy „dzbanki filtry AQUAPHOR” i „Bariera”, których cena jest w przedziale 250-700 rubli.
 2. Dozownik – domowego oczyszczania wody. Był bardziej wykorzystywane do organizacji i miejsc publicznych. Jest on wyposażony w filtry wielostopniowe może być podłączony do źródła wody zawiera urządzenie grzewcze. Duże ilości składowania i dodatkowych funkcji podnieść cenę dozownika 5 tys. RUB.
 3. System oczyszczania wody wieloetapowy w prywatnym domu i mieszkaniu zainstalowany pod zlewem, składa się z kilku połączonych szeregowo do źródła wody tonerami. Do czystej wody pitnej jest często ustalone oddzielny kran. Przepustowość wynosi około 3 l / min, źródło – w zakresie 4000-15000 l. Najbardziej skuteczny jest system oczyszczania wody pięć prędkości w prywatnym domu, których cena waha się w szerokich granicach. Najdroższym urządzeniem, które stosuje się do sposobu odwróconej osmozy. Ustawienia są kontrolowane przez kontrolerów, które kontrolują parametry systemu, jakość wody, a także dać sygnał o rozwoju kasety z tonerem.

Wybór sposobu oczyszczania wody

Układ do oczyszczania wody w prywatnych domach, w większości przypadków usunięcia soli żelaza i twardości. Dlatego system filtrowania należy mieszać.

Seryjny montaż filtrów pozwala usunąć różne zanieczyszczenia. Przed wyborem konkretnego systemu należy zwrócić uwagę na następujące warunki.

 1. wydajność filtra musi zaspokoić potrzeby wody. W niskiej przepustowości kropli jakości filtrowania. Jest to ważne do oczyszczania mechanicznego, gdzie przepływ nie powinien być zbyt intensywny. Tylko w tym przypadku zanieczyszczenia pozostają w filtrze. Zbyt mocny filtr nie jest również konieczne, ponieważ jest ogólna i kosztowne.
 2. Metody oczyszczania wybiera się w zależności od składu chemicznego wody. Jeśli nadmiarem żelaza w nim urządzenie jest używane, aby go usunąć i tworzy układ zmiękczający wodę, który zmniejsza stężenie soli twardości.
 3. Filtrowanie odbywa się w kilku etapach, z późniejszym usunięciem niektórych rodzajów zanieczyszczeń.
 4. Filtry Pojemniki powinny być tak dobrane, aby doszło do jakichkolwiek wkładów lub mają problemy z ich wymianą.

opinie

Najlepiej oczyszczania wody uważa odwróconej osmozy. System powinien być mineralizator, ponieważ wyjście jest destylat. W przypadku zużycia sezonowych, system nie jest odpowiedni. Ważne jest, aby być na stałym poziomie. Podczas czyszczenia za pomocą odwróconej osmozy do 50% wody zostanie zmarnowany.

Dla potrzeb technicznych filtry zmiękczające skuteczną wymianę. Są one szczególnie ważne w przypadku urządzeń grzewczych, które nie porośniętych solami twardości. drobne filtry zmiękczające są zalecane do pralek.

Przy wysokim zanieczyszczeniem uzyskać lepszą filtrację mechaniczną na filtrach z siatek metalowych wielokrotnego użytku. Wkłady polipropylenowe mają być często zmieniane, co uzdatniania wody droższe.

Niektórzy użytkownicy uważają, że dodatkowe filtry nie stało. Na przykład, jeśli jest zainstalowany obezzhelezivateli i stężenie żelaza w normalnym zakresie, urządzenie jest bardzo długi.

W celu oczyszczenia system był zwarty, zaleca się, aby zainstalować pod zlewem zintegrowane wkłady filtracyjne, usunięcie kilku rodzajów zanieczyszczeń.

Jeśli woda ze źródła naturalnego przez dłuższy czas nie huśtawka, zaleca się, aby zresetować dopóki nie ma mgiełka, a następnie przepuszczane przez filtr. Tak trwać dłużej.

producenci

Znana firmę do produkcji filtrów jest duża firma „Ekvols”. Specjaliści firmy nie zalecają, aby wybrać urządzenie do czyszczenia i zamontować je z ich rąk. Wymaga to zestaw środków, aby zapewnić otrzymanie jakości wody z profesjonalnym podejściem. Wybór stacji uzdatniania wody od studni do domu prywatnym produkować specjalne usługi, które również czynią instalację i konserwację.

Znane firmy produkujące niezawodny sprzęt są „Gejzer”, „Bariera”, „AQUAPHOR”, „Ecodar”. Kto nie chce komunikować się ze złożonych systemów uzdatniania wody, nabywa dzbanki filtry firmy „gejzer” i „AQUAPHOR”. Wytwarzają one również zintegrowany system leczenia. System oczyszczania wody w prywatnym domu „Aquaphor” wyróżnia się niezawodnością i trwałością.

Kiedy eksperci instalacji systemów filtracyjnych radą do naśladowania.

 1. Przede wszystkim, trzeba wykonać analizę wody w laboratorium, a następnie zwrócić się do specjalistów o wyborze odpowiedniego systemu wskaźników uzyskanych. Jeśli płytkich zagłębień, analiza wody okresowo zalecane.
 2. Mały filtr może być instalowany z własnych rąk, ale instalacja złożonych systemów jest lepiej powierzyć specjalistom.
 3. W wszelkie metody filtracji, nie można pominąć etap wstępny, których koszt może być bardziej ekonomicznie oczyszczania wody.
 4. Przy wyborze produktów lub innych producentów, należy najpierw zapoznać się z ocenami.

wniosek

System oczyszczania wody w prywatnym domu będzie skuteczne, jeżeli prawo do określenia rodzaju i wydajności wkładów filtrujących wymiana. Są one wybrane z najpopularniejszych rozmiarów, w przystępnej cenie i łatwej instalacji.