652 Shares 7707 views

Okrągły stół-transformator we wnętrzu. Okrągły rozkładany stół-transformator

Obowiązkowy element każdego wnętrza zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych znajduje się tabela. On nie tylko właściwe, ale niezbędne w kuchni, pokoju dziecięcego, biura. Wskazane jest w salonie, sali rekreacyjnej, a nawet w łazience. Przy stole, pisać, pracować, towarzysko, zjeść, zabawy, prac domowych, czytanie.


Można powiedzieć, że jest weteranem wśród mebli i elementów wewnętrznych. Masywne dyskusje okrągłego stołu z epoki stalinowskiej, polerowane stoły i clamshell notebooków czasy stagnacji wyszukane modele z rzeźbionymi nogami w burzliwych latach 90. – wystarczy kilka etapów ewolucji wnętrza obiektu w naszym kraju.

Dzisiejsze czasy wymagają nowych modeli, bardziej odpowiednie do nowoczesnych wymogów funkcjonalności, prostoty i stylu w jednym temacie. Optymalnym rozwiązaniem tego problemu – tabela-transformator, nowe słowo w projektowaniu mebli.

W tym artykule przyjrzymy się, jaki rodzaj modelu. Gdzie jest najczęściej używane tabele transformatory? Dlaczego oni się tak popularne?

Co to jest tabela-transformator

Zaczynamy od ogólnej definicji. Transformacja – to przejście z jednego stanu do drugiego. W związku z tym, na przykład stół z mechanizmów ślizgowych może zmieniać kształt, a tym samym pełnić kilka funkcji. Akceptowalny sposób tak by wykorzystywać zarówno rozłożone i złożone. Zmiana wysokości nogi, długości i innych parametrów. Na przykład, mały stolik, a kiedy schludny pewnych działań przekształca się wysokim, szerokim i wygodnym miejscem do jedzenia. Do pomieszczeń o małej powierzchni jest wybawieniem!

istnieje wiele wersji takich mebli na rynku. Ten artykuł opisuje tylko okrągły stół-transformator.

Główne zalety dziedzictwa króla Artura

Jeśli weźmiemy pod uwagę stoły nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także komfort psychiczny, okrągły lub owalny kształt mebla będzie idealny. Od razu ciśnienie, które dają kąty i jakieś ograniczenie, a przestrzeń jest przekształcony, coraz bardziej komfortowe i cieplejsze.

Powrót w czasach rycerzy króla Artura, aby uniknąć kłótni i sporów podczas posiłku i różnych zadań, niektóre stoliki łączono i umieścić w kole. Stworzyło to rodzaj równości i zapobiegania konfliktom między Rycerzy. Poszło stamtąd wyrażenia „gładkim (lub zaokrąglonych narożnikach)”, co oznacza, aby rozwiązać sytuację pokojowo.

A teraz, najlepszym rozwiązaniem w licznej i gościnnej rodziny, gdzie żyją razem od kilku pokoleń, jest okrągły stół. Transformer pozwala mu zatrzymać się w dość dużej liczby ludzi: dużo miejsca! A kiedy po goście opuszczają duchowych spotkań i wszyscy członkowie rodziny będą zaangażowani w ich własnych sprawach, masywny wzór staje się elegancki stolik lub kawy.

Są transformacja dokonać praktyczne meble, kompaktowy i wygodny w każdym mieszkaniu, nawet przy minimalnej powierzchni użytkowej.

Okrągły stół zamienny rozszerzenie zabezpieczeń jest inna. Jest to szczególnie ważne w domach z małymi dziećmi. Dziecko nie może ucierpieć przez ostre krawędzie.

Porady dla Wybór

Należy zachować ostrożność przy zakupie okrągłego stołu transformator. Rysunki mechanizmu układ, który musi być dołączony do instrukcji, należy najpierw badania. Konieczne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób rozpakować swoje przyszłe tabelę, w jakim kierunku, a on jest podniesiony. Ile centymetrów jest szeroki w formie rozłożonej, wprowadź czy miejsca, gdzie masz zamiar go umieścić? Jak mocny mechanizm, jeśli nie jest prefabrykowane?

Nie wahaj się zadawać pytania sprzedającemu, więc nie ma żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Blaty mogą być odsunięte od siebie w dwóch kierunkach na boki lub zostawić jeden z drugim. Istnieje ciekawa runda model jest podzielony na kilka okrągłych krawędziach kawałki. Te elementy zewnętrzne nie są już potrzebne są usuwane w dół, a tam jest tylko jeden – wewnętrzny. Nadal występuje w sprzedaży i okrągły stół rozszerzenie transformator, lepiej znany jako książki.

Należy zwrócić uwagę na drobne szczegóły i elementów mechanizmu suwakowego, a dokładniej na ich wytrzymałość. Nie należy przyjmować tabele zbyt skomplikowane mechanizmy, niech nie będzie więcej niż cztery układ ruchu.

Pomyśl o tym, jakie funkcje będzie wykonać mebel zakupiony przez ciebie, a dopiero potem dokonać wyboru.

Podstawa meble

Stoły przesuwne wykonane są z różnych materiałów. To drewno, tworzywa sztuczne, szkło, metal i połączone modeli.

drewno

Stoły wykonane z tego materiału – ponadczasowy elegancki klasyczny. Trwałość, niezawodność, ale nadal niektóre nieporadność odróżnić ten meble z innych opcji.

Okrągły stół-transformator z drewna – najbardziej wytrzymała spośród modeli innych materiałów. Jego wygląd nie zmienia się w czasie i będzie długo podobać właścicielom ich piękno.

Główne rodzaje drewna stosowane w produkcji stołów: orzech, dąb, jesion, modrzew, sosna. Najdroższa opcja – mahoń.

Okrągły stół szkło-transformator

Charakteryzuje wyrafinowania, gładkie linie i lekkości wizualnej. Na pierwszy rzut oka, szkło – kruchy materiał i umieścić stół w kuchni, na przykład, byłoby niebezpieczne. Ale nowoczesna technologia może to zrobić bez strachu. Zwiększona wytrzymałość osiąga się za pomocą specjalnego szkła hartowanego lub laminowanego wielowarstwowych.

W większości przypadków, producenci wytwarzają takie modele w połączonych postaciach: wykańczanie skóry, drewna, metalu wkładki nogi, tkania. Istnieje wiele różnych kolorach, przy czym główna powierzchnia: biały, czarny, ciemnobrązowy, przezroczysty, szary.

Okrągły stół zamienny szkło jest łatwe do czyszczenia z różnych zanieczyszczeń. Powierzchnia żaroodporne, również nie wchłania farby, oleje, tłuszcze i płynów. Niewielki minus – pozostałe plamy po przetarciu szmatką.

plastikowy

Okrągły stół-transformator tego materiału – najbardziej demokratyczny i tania opcja, która pozwala na bardziej często zmienia się z jednego modelu do drugiego. Ale nawet to może wyglądać meble jasne i stylowe. Efekt został osiągnięty poprzez symulację plastik pod granitu, szlachetnego drewna, marmuru.

Podsumowując, można powiedzieć, że każdy, kto kupił okrągłego stołu transformator, lub po prostu zrobić to, docenić wszystkie zalety swojego wyboru.