643 Shares 2514 views

Streszczenie rozdziałów: „Pożegnanie z matek” V. G. Rasputina

W tym artykule przyjrzymy się twórczości wybitnego pisarza XX wieku – Valentina Grigorevicha Rasputina. Dokładniej mówiąc, będziemy badać historię oprogramowania autora i jego streszczenie po rozdziale. „Pożegnanie z matek”, jak widać – produkt głębokiego moralnego i filozoficznego znaczenia.

O książce

Story został wydany w 1976 roku. W środku działki – życia na wsi. Ale Rasputin opisać nie tylko sielski obraz i urok rosyjskiej natury, poruszył wiele bardziej kontrowersyjne tematy. Czytelnik jest prezentowany obraz zniszczenia wsi. Wraz z zanikiem miejsc, gdzie żyli kilka pokoleń ludzi, pozostawiając pamięć o przodkach, połączenie z korzeniami. Rasputin przedstawia stopniową degradację człowieka, starając się ze szkodą dla nowych do starych. Według autora, zniszczenie natury i moralności w imię industrializacji nieuchronnie doprowadzi do zniszczenia ludzkości. To właśnie ta idea przedstawia historię „Pożegnanie z matek.”

Streszczenie rozdziałów: „Pożegnanie z matek

Matera – nazwa wsi i na wyspie, na której się znajduje. Ale ma nie długo żyć rozliczenie – wkrótce musi tonąć. Wiosna. Wiele rodzin zostawiła, inni nie zasadzić ogrody i siać pola. A home run: Nie wybielać, nie czyścić w górę, im zabrane rzeczy.

Tylko starzy ludzie żyją taką samą żywotność jak wszędzie, i nie zamierzają opuścić. W godzinach wieczornych oni się spotkać i rozmawiać przez długi czas. Wieś przeszła wiele, były dobre i na złe. Jednak niezmiennie ludzie urodzili się i umarł, życie nie kończy się na minutę. Ale teraz, jesienią będzie zakończyć zapory dla elektrowni, woda wzrośnie i zalać matkę.

rozdziały 2-3

Story „Pożegnanie matek” (streszczenie rozdziałów w szczególności), opowiada o wieczorem na herbatę, które prowadzone wioskę starej kobiety. Zebrali się w najstarszym – Darya. Pomimo swojego wieku, był wysoki i spravno, prowadził gospodarstwo i radzenia sobie ze znacznym pracy. Jej syn i córka udało się wyjechać i są obecnie rzadko odwiedzane Darya.

I tu i Shem rozliczane w Matera tylko dziesięć lat temu. Moskovishnoy nazwał ją do nich mówi o tym, jak piły Moskwie. Losy była ciężka. Ponadto, urodziła dziewczynkę wyciszania. Ale w swej starości był pod jej opieką wnuka Kolka. Ze względu na fakt, że Simowie nie mają domu, powinien on być wysłany do domu opieki i odebrać wnuka. Ale starsza pani stara się przełożyć ten punkt.

Starsze Nastazja i Egor sygnatariusze przeprowadzce do miasta, ciągle spieszyć, poproś, aby poruszać się szybko.

Zaczęliśmy demontować cmentarz: złożyć w dół stoły, oczyścić miejsca. Spowodowało to starsza słuszny gniew. Pracownicy Bogodul nawet nazywane „diabłami”.

rozdziały 4-5

Dużo uwagi poświęca się przedstawiciele starszego pokolenia Walentin Rasputin. „Pożegnanie z matek” (podsumowanie rozdziałów pozwala zweryfikować) obfituje w podobnej postaci. Jeden z nich – Bogodul. Nikt nie pamiętał starzec pojawił się w wiosce. Swego czasu był zmieniacz pieniądze, okresowo przyniósł towarów matki, a następnie zatrzymać się tutaj na stałe. Bogodul wyglądał na bardzo stary, ale z biegiem lat nie uległa zmianie.

On nie zamierza opuścić wieś – żywą utopić prawo nie. Jednak jest zaniepokojony jak by uzasadnić jego przodków do zniszczenia Matera. Bogodul wierzy, że jest powołany do czuwania nad wsi, a jeśli będzie to powódź – wino na nim.

Pochodzi Paul, syn darii. Mówi o wsi, gdzie przeniesionych mieszkańców. Okazuje się, że to miejsce jest absolutnie nie przystosowany do życia na wsi.

Rozdział 6-7

Przechodzi do opisania podsumowania rozdziałów ( „Pożegnanie z matek). Rasputin wnosi do swojej pracy i mitologicznych obrazów. Tak, w nocy nie jest właścicielem lasu – małe zwierzę, nikt nie lubi. On wie wszystko, co dzieje się na wsi wszyscy wiemy, ale sam nigdy nie widział. Właściciel ma przeczucie rychłego końca Matera i jego istnienia, ale pokornie przyjmuje ją. I wie, że się z nim i umrzeć Bogodul.

Trójca idzie, i pozostawić Egor Nastazja. Mają rzucać naczynia – wszystko, co jest nabyte przez lata. Starcy, jeśli utracone, przejdź do chaty. Na pożegnanie, Nastasia pyta Daria opiekować brakuje kota i daje klucze do domu.

rozdziały 8-9

Petro spalić swoją chatę – ten sam los czeka resztę domu i materintsev.

wizyty Paul się rzadkością. Teraz został mianowany majster farmy – praca znacznie wzrosła. Paweł był zakłopotany dotyczące budowy nowej osadzie – niewygodne, dziwne, nie do życia ludzkiego. Ja nie rozumiem dlaczego trzeba przenieść w nim żyć. I coraz częściej odwiedzane wspomnienia dobrze utrzymanych matek, którzy żyli kilka pokoleń swoich przodków.

rozdziały 10-11

Jest przedstawiany zniszczenie nie tylko wsi, ale także ludzkich w historii „Pożegnanie z matek.” Streszczenie rozdziałów (analiza pracy może zaświadczyć) rysuje złamane życie Catherine, pozostały po płonącego domu z synem Petro na ulicy. Bohaterka ma nic z poprzedniego życia. A winę za niewłaściwy hodowli syn jest na jej ramionach.

Obraźliwa sianokosów jeśli reaktywowana matki. Wioska jest żywy ponownie. Życie wróciło do normy, i pracować z ludźmi z niezwykłą radością.

rozdziały 12-13

Deszcze. Daria pochodzi z Andrei Pavel, młodszego syna. Przedstawiciel młodego pokolenia nie ma żalu o konieczności opuszczenia matkę. Wręcz przeciwnie, był zadowolony, aby móc zobaczyć świat, aby spróbować się w innej rzeczywistości. Andrew pewność, że dana osoba musi dysponować swoim życiu. Okazuje się, że ma zamiar wziąć udział w zatopieniu wsi.

Przewodniczący dzielnicy pochodzi z pasterstwem i wymaga, by w połowie września (już po około sześciu tygodni), wieś została oczyszczona z wszystkich budynków. Dlatego zaleca się rozpocząć już teraz, aby podpalić pustym domu.

rozdziały 14-15

Konflikt pokoleń starszych i młodszych – jeden z głównych motywów opowieści „Pożegnanie z matek.” Synopsis rozdziałach szczegółowo maluje relacje Darya z wnukiem. Andrew jest przekonany, że człowiek kontroluje swoje przeznaczenie. Był przekonany, że przyszłość technologii i postępu, a przeszłość może zapomnieć. Darya oszczędził nowoczesnego człowieka, który niszczy samego siebie, odcinając kontakt ze swoimi korzeniami, do natury.

wezwanie Pawła do pracy – jeden z jego podwładnych wypitych zatrzymany w ramię maszyny i jest odpowiedzialny za majstra. Po jego ojciec odchodzi i Andrew.

rozdziały 16-17

Kolejne rozmowy o przybycie grupy miejskich przez mieszkańców podsumowaniu rozdziału. „Pożegnanie z matek” – dzieło, które wskazuje na non-profit i niegodziwość ludzi, którzy stracili połączenie z przeszłości. Dlatego miasto, który przyszedł, aby spalić zabudowania wsi, są przedstawiane jako bezmyślne i bezdusznych stworzeń. Ich zachowanie przestraszony na śmierć wszystkich mieszkańców Matera.

Wieś powoli zaczynają wchodzić, ale ogień powiatu wybucha. Pierwszą ofiarą był młyn. Od strony matki szczególną starannością w destrukcji trwa Petro. Katherine cierpi i nie wie, jak reagować na działania swojego syna.

rozdziały 18-19

Koniec czyszczenia zboża i plonów. Miejskie wychodzenia z powrotem, wreszcie organizowanie straszliwe walki. Wieś wiedzieć, co zrobić z własnym zbiorem – zabrał trochę, ale to nie zmniejszy się. Musiałem sprzedać. Wszystko zaczęło wysyłać bydło.

Streszczenie rozdziałów ( „Pożegnanie z matek) przedstawia obraz stopniowo traci życie. Opróżnia małą wioskę. Tylko starzy ludzie nie są w stanie wyjść z domu, zaniepokojony grobów, które zalane – ale jest tylko w stanie nieludzi. Daria idzie na cmentarz, myśląc, że teraz jej prawnuków, stracił kontakt z korzeniami, nawet nie wiem dlaczego urodzili.

rozdziały 20-22

Zbliża się do końca historii „Pożegnanie z matek” (A podsumowania rozdziałów). Autor maluje obraz spustoszenia – pozostał w budynkach wiejskich, z wyjątkiem koszar Bogodul, które teraz zgromadzonych staruszkę i wnuk Sima. Wrócił i Nastazja – jej stary człowiek nie przetrwa ruch.

Paweł postanowił wrócić do pozostałych dwóch dni. Ale szef Woroncowa wysyła go na Matka noc – jutro Komisji i na wyspie nie powinna być jedna osoba.

Paul Petro Woroncowa i siedzieć w łodzi i żagli. Ich okładki obłok gęstej mgle, w którym nic nie widać. Osłony przeciwmgielne i matką.