148 Shares 9852 views

szkolenia pilotów lotnictwa cywilnego, zwłaszcza zawód i obowiązki

Pilotów Lotnictwa Cywilnego – specjaliści, którzy poświęcają się całkowicie do życia w niebie. Ten nieustraszony ludzie, Pośpiech wyzwanie losu i przeszedł wiele testów. Dlatego każdy, kto marzy o takim zawodzie, muszą mieć świadomość, że jego kariera będzie tak złożony i drażliwy.

A jeśli podobny los nie przeraża, to porozmawiajmy o tym , jak zostać pilotem lotnictwa cywilnego w Rosji. Gdzie jest to niezbędne, aby zrobić na treningu? Ile czasu zostanie przeznaczone na niego, a potem, jak szukać pracy?

Początek długiej podróży

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że badania na pilotów w lotnictwie cywilnym przez długi czas. Po tym wszystkim, w przeciwieństwie do samochodu, zarządzanie samolot wymaga rozległej wiedzy: od jego struktury i misji wykończeniowych zwłaszcza przy złej pogodzie.

Należy więc być przygotowany na to, że trzeba badać „tony” materiału edukacyjnego. To nie jest po prostu zapamiętać wszystkie informacje, i być w stanie sprawnie używać go podczas lotu. Zwłaszcza jeśli masz plany na przyszłość, aby dostać pracę w strukturze handlowej.

licencja roku

Do tej pory, wszyscy piloci lotnictwa cywilnego są podzielone na trzy główne kategorie. Dzieje się tak ze względu na ścisły system licencjonowania, który jest zobowiązany do podjęcia absolutnie wszystkich pilotów. Że następnie określa jakiego rodzaju maszyn skrzydlatych będą mogli zarządzać ludźmi.

Tak, istnieją następujące rodzaje licencji :

 1. PPL lub prywatny pilot. Posiadanie tego dokumentu uprawnia do zarządzania małą powierzchnię, które nie są przeznaczone do ruchu towarowego. Po prostu, w przyjemności człowiek może latać tak jak jest to konieczne, ale w tym samym czasie do pracy nikt nie weźmie.
 2. CPL lub pilot komercyjny. Ten typ licencji pozwala osobie dostarczyć małych obciążeń, należy przeloty turystyczne i podnieść ku niebu spadochroniarzy.
 3. ATPL liniowy lub pilota. Co mogę powiedzieć, to najwyższa kategoria pilotów, które pozwala na zarządzanie samolot multi-tonowy.

Jak zostać pilotem lotnictwa cywilnego

Gdy człowiek odważył się wyruszyć w tę drogę przed nim natychmiast stawu skokowego wyboru: przesłać dokumenty do szkoły lotniczej lub pływające szkoła będzie ograniczona? Co dziwne, ale ich zalety i wady są w obu wersjach, więc spójrzmy na nich indywidualnie.

Zacznijmy od szkoły lotniczej. Jakość kształcenia jest wyższy, podobnie jak w przygotowaniu pilotów przydzielonych znacznie więcej czasu. Ponadto, studenci uczą się nie tylko pilotażu, lecz także innych dyscyplin – fizyka, matematyka i prawo w głębi. Pozwala to przynieść wszechstronny rozwój pilotów zdolnych jakościowo wykonywać swoje obowiązki.

Jeśli chodzi o minusy, latające szkoły i akademie zatrudnić na podstawie zlecenia państwowego. Prowadzi to do tego, że w jednym miejscu zastrzeżeń 10 do 12 uczestników. Ponadto, wielu pilotów lotnictwa cywilnego odbywała namaścić Fakt, że podstawa techniczna naszych szkołach znacznie nieaktualne. Z tego powodu, ich absolwenci mają podjąć dodatkowe kursy w celu zrozumienia specyfiki pilotażu nowych samolotów.

Ale w szkole lotu może zrobić wszystko. Bole tutaj ważne jest, czy dana osoba ma pieniądze na szkolenia. Jakość kształcenia jest nieco niższy, ale w dużej mierze zależy szkoły i nauczyciele, co nie działa. Warto zauważyć, że w szkole lotnictwa jest znacznie łatwiej uzyskać certyfikat kategorii PPL, jak można wziąć udział w zajęciach pozalekcyjnych.

Przejście od jednej do drugiej kategorii

Zarówno mężczyźni jak i kobiety pilotów lotnictwa cywilnego w Rosji przechodzą te same standardy, aby uzyskać licencję. Dla każdego typu dokumentu są one różne, więc spójrzmy na nich:

 1. świadectwo typu PPL może się kandydatów, którzy ukończyli 16 lat. Aby to zrobić, muszą nauczyć się 155 godzin materiału teoretycznego, jak również 47 godzin, aby odlecieć w typie samolotu Cessna 172. Średnio szkolenie w tej kategorii trwa od kilku miesięcy do roku, w zależności od intensywności treningu i rodzaju instytucji.
 2. świadectwo typu CPL może się kandydatów, którzy ukończyli 18 lat. Aby to zrobić, muszą mieć typ licencji PPL lub przejść ten kurs od podstaw. Ponadto będą musieli zbadać więcej niż 600 godzin teorii i 152 godzin lotu na samolocie poza jednym silniku. I na koniec treningu, aby zamknąć kolejne 30 godzin lotu na symulatorze nawigacyjnym i 12 godzin – na multiengine samolotu.
 3. Typ certyfikatu ATPL – to bardziej skomplikowana wersja licencji CPL. Oznacza to, że trzeba będzie się nauczyć wszystkiego, co w poprzednich kategoriach, ale z dużym zagłębieniu w praktyce. Poza symulacji lotu muszą pracować w samolotach pasażerskich i towarowych.

badanie lekarskie

Wszyscy piloci lotnictwa cywilnego poddane ścisłej kontroli lekarskiej. Jednocześnie jest ona przeprowadzana przed rozpoczęciem treningu i po jego zakończeniu. Ponadto, badanie lekarskie będą musiały odbywać się co roku, a po tym jak urządzenie ma pracować, w przeciwnym razie pilot po prostu nie pozwoli odejść.

Trudność polega na tym, że powodem negatywnego wniosku mogą być wszelkie wady lub choroby. Jeśli mówimy o lotach komercyjnych, wówczas lekarze mogą zakazać wyjazdów nawet ze względu na fakt, że nie trzeba parę zębów. Wynika to z faktu, że taka wada zniekształca go, a to z kolei sprawia, że trudno się komunikować z dyspozytora aviavyshki.

Znalezienie właściwej pracy

W poszukiwaniu pracy, oczywiście, wszyscy piloci lotnictwa cywilnego w Rosji są odpychane przez jaki rodzaj licencji mają. Tak więc, w obecności CPL powinien postarać się o niewielką lotnicze, zaangażowane w świadczenie usług turystycznych. Alternatywnie, można rozważyć trenerów pracy w szkołach treningowych, ale wtedy trzeba wykonać dodatkowe kursy.

Gdzie więcej możliwości otwarte dla tych, którzy posiadają licencję ATPL. W tym przypadku, jest prawdopodobne, że duża linia lotnicza będzie oferować ci pracę. Jest tylko jedna rzecz – prawdopodobnie będzie musiał rejestrować się na specjalne kursy, które umożliwiają zarządzanie opanować samolot.

Problem polega na tym, że ich koszt jest dość wysoki. Dlatego konieczne jest, aby zawrzeć specjalną umowę, na mocy której pilot będzie odliczenia część ich wynagrodzenia w celu spłacenia długu do linii lotniczej. Poza początkujących początkowo, aby umożliwić tylko 2nd pozycję pilota, jak fotel kapitański wymaga doświadczenia lotu w dużych samolotów (ponad 1,5 tys. Godzin).

Obowiązki pilotów lotnictwa cywilnego

Linie lotnicze często nie zgadzają się zawiłości polityki wewnętrznej. Jednak jest coś, co je wszystkie łączy – sztywność wymagań w stosunku do swoich pilotów. Ponieważ wpływa nie tylko na bezpieczeństwo statku powietrznego, ale także życie jego pasażerów.

Dlatego wszyscy kierowcy muszą przestrzegać następujących pięciu punktach:

 1. Profesjonalnie sterowania samolotem.
 2. Zawsze należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
 3. Dowiedz się w podsumowaniach zaliczek służby meteorologiczne.
 4. przed rozpoczęciem lotu sprawdzić stan zbiornika.
 5. Posłusznie użyć poleceń i prosi kontrolera ruchu lotniczego.

Kobiety piloci lotnictwa cywilnego w Rosji

Większość ludzi są przyzwyczajeni do faktu, że pilot – mężczyznę. Dlatego dla nich, kobieta pilot lotnictwa cywilnego – jest coś niezwykłego. Jednak rzeczywistość jest taka, że samolot kontrola może być zarówno mężczyźni, jak i przedstawicieli słabszej płci. Oto tylko niektóre przyczyny, nawet dzisiaj, do dużych samolotów pasażerskich dopuszczonych blisko nich z ostrożnością. Niemniej jednak, istnieją przykłady kobiet w rosyjskim rządzących takich gigantów.

Tak, Olga Kirsanova kilku lat ważenia pilotowany samolot pasażerski ponad sto ton. Ona uważa, że aby dostać się w skrzydlatego kabinie samochodu może każdy – rzeczą chcieć go z całego serca. Co prawda, bardzo dużo, Olga musiała ciężko pracować, aby osiągnąć swoją pozycję zarządzania jej linie boleśnie długo nie mógł zdecydować się na wizytę.