565 Shares 1653 views

Notebook Asus X555LD Przegląd: opis, cechy i recenzje

Asus – notorycznie tajwańskiej firmy, który może być uznany za lidera na rynku notebooków. Produkty spółki obejmują szerokie spektrum użytkowników, bo firma produkuje zarówno niskie i drogiego leptopy. Ponadto, faceci z „Asus” nie boi się eksperymentować. Firma produkuje nową linię notebooków z godną pozazdroszczenia tempie. I aktualności – to nie jest przerobienie starego leptopov z innym metce i kilka dodatkowych funkcji, jak lubią robić wiele znanych korporacji.


Każda linia laptopów jest innowacyjny, śmiało wprowadza coś nowego. Oczywiście, takie eksperymenty nie zawsze są uzasadnione, ale chłopaki z Asus uczyć się na własnych błędach. To z tego powodu, że rodzina „ASUS” zawiera wiele ciekawych urządzeń.

W tym artykule przyjrzymy się niedawno wydanej Oznaczenie urządzenia X555LD. Jaką laptopie? Czy kupić nowy Asus X555LD? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w tym przeglądzie.

Asus X555LD: przegląd

Rozwój urządzenia przeszedł niezauważony przez publiczność. Chłopaki z „Asus” nie dokonała żadnych istotnych komunikatów w stylu firmy Apple nie odpowiadały PR-firma. Niemniej Asus X555LD już w pierwszych dniach sprzedaży stała się niezwykle popularna. Co było powodem?

Asus X555LD – jest to dość potężne maszyny, które oferuje wysoką wydajność. Na stosunkowo niskim użytkownika urządzenia koszt otwiera wiele możliwości. Ponadto, wpływ braku konkurencji. W kategorii cenowej Asus X555LD – najlepszy laptop, który nie ma godnych przeciwników. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego urządzenia? Zapraszamy w tym przeglądzie!

projekt

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok – pojawienie się urządzeń. Natychmiast zauważalne, że projektanci „ASUS” starał. Pomimo faktu, że urządzenie jest wykonane, a raczej w notatniku stylu biznesu wygląda dość reprezentacyjny. Wyraźne, czyste linie jeszcze raz podkreślić, powściągliwość komputera. Klasyczny srebrny-czarny pokrowiec nowy leptopa hołd poprzednich władców „ASUS”. Wszystko jest bardzo zwięzły. Bez zbędnych szczegółów, które mogłyby rozpraszać użytkownika, nie jest przestrzegana. Pod względem konstrukcji urządzenia jest dość uniwersalna. Laptop będzie dobrze wyglądać w garniturze, ale urządzenie wygląda dobrze połączone z codziennymi ubraniami.

Leptopa dolny wygląda całkiem zły. Nie widać kratkę wentylacyjną i komorę wewnątrz której znajduje się moduł pamięci oraz dwa głośniki stereo. Panel rozpocznie się znacząco zmniejszać, podchodząc do przedniej krawędzi.

258 mm (w pozycji zamkniętej) obudowy leptopa wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego o wysokiej jakości. W dotyku jest trochę szorstki, tak że urządzenie nie próbuje wymknąć się z rąk. laptop jakość wykonania, jak zawsze, na najwyższym poziomie. Nie ma luz i piski.

Ale to nie było bez łyżkę smoły. Jedną z głównych wad tego urządzenia – dość dużych rozmiarów. Asus X555LD XX116H wazy około 2,5 kilograma, ponieważ w ten sposób unika się szereg możliwych zastosowań urządzenia. Na przykład, że jest mało prawdopodobne, aby dostać laptopa nosić do pracy lub szkoły.

Urządzenie wejściowe

Asus X555LD posiada całkiem dobrą klawiaturę chikletnoy. Klawisze są bardzo jasno odpowiedzieć na każde prasie. A odległość między nimi jest dość duża, co zmniejsza prawdopodobieństwo misklika do zera. Kliknij po naciśnięciu, nie słychać w ogóle, co z pewnością jest plusem. Oświetlenie niestety nieobecny. Klawiatura jest wielki dla szybkości pisania.

Touchpad wygląda stylowo i miłe dla oka. Touchpad jest przyjemny w dotyku i nie powoduje żadnych dolegliwości. Czułość jest na wysokości – brak ruchu użytkownik nie zostanie zignorowany. Można powiedzieć, że Asus X555LD XO825H ma doskonałe urządzenia wejściowe. W każdym razie, klawiatura i touchpad na „ASUS” jest o wiele lepiej niż jego konkurenci.

produktywność

Na laptopie jest warta dwurdzeniowy procesor firmy Intel oznaczony i3 4010U. Może być bezpiecznie nadana liczby oszczędnych. Pomimo faktu, że procesor zawiera całą masę elementów, to raczej zużywa mało energii. Ponadto Asus X555LD już wbudowane dwie karty graficznej. Po pierwsze – jest to chip wideo firmy Intel wszystkie takie same pod nazwa Graphics HD 4400. Karta ta jest aktywna tylko podczas prostych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, czytanie i tak dalej ..

Większość z samej pracy trwa firmy Nvidia GeForce 820M. Chociaż ta karta graficzna i nie może pochwalić się nieziemskiej mocy, ale radzi sobie z wprowadzeniem różnych grach i innych aplikacjach trójwymiarowych. Aby przełączać się między dwoma grafiki chipy prowadzona jest dzięki technologii Nvidia Optimus. Taka dość rzadkie w touchpady. Dlatego Asus X555LD laptop warto zobaczyć nawet za korzystanie z tej innowacyjnej technologii.

Do przechowywania danych użytkownika używana klasyczny dysk twardy o pojemności 500 GB. Ma już popularnym systemem Windows 8. Jednakże, jeśli użytkownik robi coś przeciwko „osiem”, domyślnie kredytowej systemu operacyjnego jest łatwy do przenoszenia i dostarczania co chcesz.

Dzięki skoordynowanej pracy między laptopie procesor i karta graficzna posiada doskonałą wydajność. Z Asus X555LD XX116H możliwie bez ugięcia do surfowania po Internecie, oglądać filmy, słuchać muzyki, i tak dalej. D. Ponadto X555LD stanie uruchomić nawet nowoczesne gry przy ustawieniach graficznych niskich lub średnich. Na przykład, Far Cry 4 wyjścia stabilny niski 26 FPS, Watch Dogs – 25 fps, Assasins Creed Jedności – 15 fps. Czyli Asus X555LD XX116H laptop można uznać nie tylko pracowników, ale także w pewnym stopniu urządzenia do gier.

pokaz

Chyba najsłabszy z boku urządzenia – jest to błyszczący wyświetlacz 15,6 cala. Niska jasność i ubogich odwzorowanie kolorów, które nie mogą być korygowane nawet po długich ustawień niestandardowych, rozczarowujące. W tym przypadku, na ekranie nie ma żadnego powłoką antyrefleksyjną. Dlatego jest mało prawdopodobne, wygodne do pracy z laptopem na zewnątrz w słoneczny dzień.

Kąty widzenia są raczej ograniczone. Jeśli spojrzeć bezpośrednio na ekranie, wszystko doskonale widoczne. Ale warto trochę odbiega jako zauważalne zniekształcenia zaczyna koloru i jasności. Kontrast, na szczęście, jest dość wysoki. W ogóle, pracować i oglądać filmy na urządzeniu, jak to możliwe. Ale na ekranie nie zaspokaja wszystkie potrzeby wymagających użytkowników.

porty

Asus X555LD XO825H co nowoczesne interfejsy. Istnieją trzy i portu USB i dwa wyjścia wideo, a nawet sieci przewodowej Ethernet. Wśród standardów bezprzewodowych, jest tylko Wi-Fi, co jest więcej niż wystarczająco. BlueTooth brakuje, to nie jest taka wielka strata. X555LD posiada wbudowany napęd optyczny, który czyta Cs i DVD-dyski. Nowoczesnych urządzeń – rzadkość.

Ponadto laptop posiada wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 720 pikseli. To jest po prostu wspaniały, i przesyła wysokiej jakości zdjęć nawet w słabym świetle. Dzięki niemu można łatwo przeprowadzić różne wideokonferencji lub po prostu porozmawiać z przyjaciółmi za pośrednictwem „Skype”. Ponadto, aparat robi ładne zdjęcia wysokiej jakości, które po prostu nie może nie podobać. Wbudowany mikrofon również nie budzi żadnych problemów. Dźwięk jest ostry i wyraźny.

Stand-alone

Leptop zużywa bardzo mało energii (10 W podczas wykonywania najprostszych zadań, 40 W – dla dużych obciążeń obliczeniowych). Z pewnością ten został osiągnięty dzięki wspomnianej technologii NVIDIA Optimus. Ale producent nie chciało się zainstalować dobry akumulator o dużej pojemności. Asus X555LD wyposażone w akumulator litowo-polimerową, która ma pojemność tylko 4840 mAh.

Niemniej jednak, notebook ma dość przeciętne środka autonomii. Podobnie jak w innych urządzeniach tej klasy, Asus X555LD 90NB0622 ciągle działa bez podłączenia do sieci przez 4-5 godzin przy niskich obciążeniach. Podczas skomplikowane procesy obliczeniowe, ta liczba zmniejszyła się do 3 godzin.

Hałasu i chłodzenia

X555LD – jest to dość potężne urządzenie. Jak wiadomo, plagą wszystkich wydajnych laptopów – przegrzanie i hałas. Na szczęście pomysł „Asus” nie cierpi z powodu tych chorób. Dzięki wszystkim tym samym układzie Nvidia Optimus, która w inteligentny sposób rozdziela obciążenie, komputer nagrzewa się bardzo nieznacznie. Gdy temperatura zaczyna rosnąć, układ chłodzący jest włączony. To działa dość skutecznie i praktycznie nie ma hałasu. W tym przypadku, temperatura wzrosła obok 37 stopni, nawet przy dużych obciążeń obliczeniowych. Dlatego uszkodzenie urządzenia składnik nie jest zagrożone.

Opinie Asus X555LD

Urządzenie posiada wiele zalet. I kupujący po prostu nie mógł nie zauważyć. Wiele wychwalać laptopa za wspaniały design, wysokiej wydajności, dobrej autonomii, wygodnym urządzeniem wejściowym. Wśród wad użytkowników zauważy niskie ergonomię i raczej słabe wyświetlacz.

Współczynnik kontrowersyjna jest cena urządzenia. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem Asusa X555LD, trzeba zapłacić około 45 000 rubli. Z jednej strony, jest to ogromna suma, a nie każdy użytkownik może sobie pozwolić na tego laptopa. Z drugiej strony, współczesny rynek jest pełen urządzeń mniej godnych jeszcze większej kwoty. Na ich tle wygląda koszt X555LD samego laptopa jest całkiem do przyjęcia.

wniosek

Asus X555LD – doskonały leptop, który ma wiele zalet. Być może główną cechą tego gadżetu – Nowoczesna technologia Nvidia Optimus, która sprawia, że ten laptop jest tak wyjątkowy. Dzięki X555LD ma wysoką wydajność, a tym samym nie przegrzać. Dziełem „ASUS” pozwoli użytkownikowi grać nowoczesnych gier i wymagających do pracy z ciężkimi programów (jak 3D Max, i tak dalej. D.).

Oczywiście, że laptop ma swoje wady, ale blado na tle meritum. Jeśli potrzebujesz potężnego urządzenia i jesteś gotów zapłacić za jakość, to Asus X555LD – najlepszym wyborem. Jeśli potrzebujesz gadżet do wyłącznego użytku i surfowanie po Internecie, to lepiej, aby zwrócić ich uwagę na więcej modeli low-end. W tym samym Asus godnej opcje. Na przykład, można zauważyć, X200MA lub E202SA.