215 Shares 4172 views

Co to jest znak? Życie i obyczaje starożytnej Rosji

Wiele osób słyszało wyrażenie „Jaki jest jego gwałtowny temperament!” Albo: „Mam gust tę dziewczynę” Więc co to jest znak?


Jeśli powiesz, bardzo krótko, to jest norma społecznie akceptowanych zachowań i moralność. Nie na darmo mówią „moralista”. Jednak książki można znaleźć bardziej ogólne znaczenie. Co to jest znak? Według autorów (przedstawiciele realizmu), postać – postać (odwaga czy nieśmiałość, woli, miłości) i uczucie (pasja, miłość, współczucie, nienawiść), a wszystkie zwyczaje, tradycje i wierzenia, które zostały ustanowione lub że ludzie w proces rozwoju historycznego. otrzymał tę wzorce zachowań (lub odrzucić) w danej warstwie publicznej.

Przykłady dzieł klasycznych widać co rosyjskie zwyczaje. Dedykacja Andreya Bolkonskogo czystość Natashi Rostovoy, pragnienie Zielony Szary tworzyć własne ręce cud dla Assol. Ale w tym samym hipokryzję „wyższych sfer” w odniesieniu do niewiernej żony Anna Karenina czy pragnienie hazardu (osławionego rosyjskiego nadziei na „może”: a może masz szczęście?) Lub znaków w Dostojewskim Puszkina w Hermann. Działania osób ze względu na ich temperament (i wrodzonych i nabytych w trakcie kształcenia), a zwierzęta są posłuszni tylko instynkty.

Rosyjskie obyczaje zostały określone w czasach starożytnych. Są one oparte na duchowości i hojność ducha. Wspólna orzeczenie, że ludzie na Zachodzie żyją bezpiecznie, ponieważ wiemy, jak kochać pracę i rosyjski, mówią, próżniaków: siedzi tak Emelya na piecu, czekając na mannę z nieba. Ale nasze opowieści bohater zawsze są chętni do dzielenia się ostatni, on jest miły i współczujący.

Epoka i moralność

Co to jest znak? Słowo to pochodzi od słowa „moralność”. Moralność – konwencjonalna oceny wewnętrznej przez osobę ich samych standardów postępowania, ich działań pod względem wartości dobra. Termin ten jest ściśle powiązany z innym pojęciem – .. Moralności, że na to jest to, w naszym rozumieniu, odpowiada za różnicę między dobrem a złem. Morał z dzisiejszym społeczeństwie w dużej mierze opiera się na biblijnym Dekalogu. Nasi przodkowie żyli całą epokę przed św Włodzimierza chrześcijaństwa i rozprzestrzenianie się prawosławia w Rosji. Okazuje się, że nie mają moralności we współczesnym znaczeniu tego słowa, ale to znaczy, że były one niemoralne? Lub odpowiedź na pytanie „Czym jest natura?” Jest inny dla każdej epoki?

Obchody Ivana Kupaly

Jeśli przypomnieć niektóre z tradycji i zwyczajów starożytnych Słowian, to jest tak. Jednym z głównych bogów panteonu pogańskich starożytnych Słowian był Perun. Jest do niego długo zanim poganie czcili reformę 980 lat, większość słowiańskich plemion. Festiwal dedykowany do tego boga, obchodzony w Ivana Kupały. Ten dzień zbiegła się z dniem przesilenia letniego i był identyfikowany z boską esencją ognia; Z góry gorąco flaming obręcz, skoki przez ognisko, zbierając zioła – w tym dniu mają szczególną moc. W nocy, po tradycji Słowian, rozkwitł Fern – trawa, która nie kwitną. Lucky, który widział kwiatu paproci, można oczekiwać spełnienia swoich marzeń. Pielęgnowane pragnienie wielu młodych mężczyzn i kobiet przyszedł prawdą, że w nocy, kiedy zabawa i gry stają się szczery. Razem kąpał się w rzece lub jeziorze, a następnie oddają w miłosnych rozkoszy. Tej nocy mogli znaleźć narzeczoną, a później ślub grać na jesieni, po zbiorach.

Dlaczego nie mogę przysiąc?

Z drugiej strony, dzisiejsi młodzi ludzie by nie zazdrościł sztywnych mores przed wulgaryzmów. Te słowa, zgodnie z ideami Słowian, miał silną energię, która mogłaby nawet wskrzeszać zmarłych. Kobiety zostały zakazane pod karą śmierci, wymawia nazwę męskich narządów płciowych w obecności mężczyzn, ponieważ negatywna energia kobieca naruszone męskiej siły, które wpłynęły na gentility plemienia. Zdecydowano się wykorzystać tylko te słowa do odstraszać złe duchy. Aby to zrobić, wykonaj następujące po południu wyjść na pole obsiane żytem lub gryki, zatrzymać i wołać wszystkie słowa, które są uważane za obsceniczne. Obrzęd przeprowadzono sam, więc nikt nie zachorował.

Zatem pojęcie „jak” możemy traktować jako ustalone w formie społeczności ludzkich zachowań. Odpowiadając na pytanie postawione powyżej, musi poznać inną stronę życia starożytnych Słowian – materiału, to znaczy, aby podświetlić temat „życia i zwyczajów starożytnych Rosji” …

Uroki męskie

Znaczenie słowa „życie” w słowniku Ozhegova – sposób życia, życia codziennego i wszystkich obiektów, które są z nim związane. Przeważać, tj. E. Live. Życie i obyczaje starożytnej Rosji mówić nie tylko o wyjątkowości rosyjskich obyczajów, ale także mądrości starożytnych. Niektóre słowa i zwroty doszli do współczesnego języka rosyjskiego ze słownika tradycji i zwyczajów starożytnych Słowian. Na przykład, ochronna (oberezhnuyu) Funkcja w szafie człowieka przeprowadzono pas. Jeśli zwykli ogranicza się do cienkiej wstążki (opasanych) wokół koszuli bielizna i koronki (Gashnikov w portach), bogatsze i bardziej zamożnych owinięte wokół jego pasa o szerokości skrzydła jedwabiu kilkakrotnie. Rusichi Uważa się, że pas – to koło, nie przechodząc od świata zewnętrznego nic strasznego, które mogłyby poważnie zaszkodzić ludziom. W tym przypadku, końce taśmy są konieczne i starannie ukryte w kutej płyt metalowych. I towarzyszących słowo „lejce” w tym czasie oznaczało hańbę i wstyd. Ogólnie rzecz biorąc, „niekontrolowanego” nieprzyzwoite i dziś, ludzie muszą być w stanie kontrolować siebie.

Uroki damskie

Kobieta – opiekun ogniska rodzinnego, dalsza rodzina, był postrzegany tylko jako święte istoty, był nosicielem mądrości. Odzież damska składała się z dużo większą wdzięków niż mężczyźni. Odzież damska były skromne, długo i starannie ukryta postać, ale hafty na koszulach kobiecych były dużo bardziej często jako uniwersalna ochrona wyhaftowanym znakiem słońca – „swastyka” W tym przypadku symbol może być zarówno mężczyzna i kobieta, aby być pod różnymi kątami nachylenia i obrotu „ogony”, które oznaczało i zyski, i zdrowie, i zła, i wszechmocy czasu. haft był często samo w formie kaczki, niektóre plemiona znak ten oznaczał fundamentalną zasadę świata. Kute ze srebra, brązu lub miedzi amulety, wisiorki w kształcie konia był ulubionym dekoracji, ponieważ jest symbolem dobroci i radości związane z wielkim kultem słońca. Wydaje się, że obecny „podkowa na szczęście” – reszta dawnych wierzeniach Słowian. Łatwo jest zauważyć, że współczesna moda często odnosi się do dawnych zwyczajów i tradycji. Tak więc, na przykład, jest bardzo popularne dzisiaj, masywne kolczyki w dużych kół, ozdobione kamiennymi rzeźbami i metalu, a nie że nawzajem, jak kolts – zawieszenie do nakryć głowy. Zrobili ogromny nieprzypadkowo: to huśtawka została rozpraszać złe duchy. Starożytny przodek zdobi głowę i świątyń, ale nie przebite uszy. Zamiast nosili ozdoby w postaci pierścieni skroniowych i Colt: uszy były ukryte pod chustą lub innego nakrycia głowy.

Cechy życia i obyczaje starożytnej Rosji

Wyrażenie „początek z pieca”, podkreśla rolę tej struktury. Rosyjski piec służył jako płyty zwykłą (w dzisiejszym rozumieniu tego słowa) do gotowania i kuchenką ławce do spania, suszarka do naczyń zapasów, łaźni parowej w saunie-osłabionych osób starszych i małych dzieci. Miejsce w piecu o nazwie „kąt kobiety” (klaśnięcie). Określenie „klaskać” oznaczało w tej odległej epoki przepracowania lub niewoli, który był ciężki odsetek kobiet. Obecnie jest on stosowany głównie w skojarzeniu „klaskać w więzieniu”, co oznacza też trochę dobrego. Takie były obyczaje starożytnej Rosji.

Parowym parki i udarów i dogadać!

W kontynuacji tego tematu – kąpieli! Kąpiel został uznany przez długi czas talizman przeciwko wszelkiego rodzaju nieszczęść i chorób. W przeciwieństwie do cudzoziemców – British fantazyjnymi i kochających francusku – Rosyjski kąpała się w wannie i na parze z przyjemnością. Powiedział: „Banja wznosi, zasady sauny.” I miotły są tradycyjnie zbiera się na początku czerwca do liści brzozy nie staje się trudne. Ponieważ wzrosła każdą szczotkę tylko raz w roku, dla jednej osoby trwało do 70 mioteł. Najczystszym narodem na świecie, w każdym znaczeniu tego wyrazu! I w tym sensie moralności też.