299 Shares 8101 views

Ból brzucha w czasie menstruacji. Co robić? Kiedy do lekarza?

Wiele dziewcząt znane z tego, jak silne i uporczywe bóle brzucha podczas menstruacji. Co robić w takich sytuacjach? Pierwszym krokiem jest, aby poradzić sobie z pytaniem, dlaczego takie nieprzyjemne doznania pojawiają się w ogóle. Wszakże w świecie istnieją tysiące, a nawet miliony targów połowa ludzkości, dla którego „te dni” nie różnią się od innych.

Eksperci uważają, że istnieje kilka głównych powodów dzięki którym ból brzucha podczas miesiączki. Co zrobić i jak pozbyć się bólu, to zależy od nich.

  • Wysoka czułość. Jak wiadomo, z punktu widzenia fizjologii miesiączki dotyczy wycofanie z jajkiem ciała, które nie zostały zapłodnione. W procesie czyszczenia mięśni macicy do umowy rytmicznie, a niektórzy czują w tym bólu. Dziewczyny z wyjątkowo dużą czułością zaczynają czuć się nieswojo nawet na kilka dni przed.
  • Niestabilne hormonów. Nadmierna aktywność tarczycy silny wzrost estrogenu i zmiany w normalny poziom hormonów mogą nie tylko powodować ból, ale także wpływa na czas trwania oraz ciężkie miesiączki.
  • Problemy z macicy. W przypadkach, w których macicy nie jest prawidłowo umieszczone, obecność stanu zapalnego może być przyczyną bólu. „Ryzyko” i młody, jeszcze nie rodziły dziewczynę.
  • Pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego. Stres, wstrząsy nerwowe, doświadczenia mogą sprawić, że nadchodzący miesiąc jeszcze trudniejsze i bardziej bolesne.

Tak, teraz wiesz, dlaczego ból brzucha podczas miesiączki. Co robić w takich sytuacjach i jak szybko pozbyć się dyskomfortu?

Po pierwsze, lekarze powinni zmniejszyć intensywność i częstotliwość aktywności fizycznej. Podczas aktywnej ruch serce zaczyna pracować szybciej, czyli szybkość krążenia krwi w organizmie zwiększa. W rezultacie zwiększa się krwawienie, a także może być uciążliwe.

Jeśli masz bardzo dużo miesiąc, ból brzucha, ale leki, które nie chcą podjąć, można użyć metody staromodny, a mianowicie, aby dołączyć do dolnej brzucha czegoś zimnego. Znane z wysokiej temperatury rozszerzają naczynia i zmniejszenie kontrastu, stożkowy. Gdy zmrużył je otrzymuje mniej krwi. Jeśli obszary wrażliwe będą w „promień działania”, niektóre ból będzie maleć. Jednak ginekolodzy nie polecam nadużywać tej metody.

Kiedy nie ma siły, aby znieść ból, można wziąć znieczulenie pigułki. Najlepszy ze wszystkich, jeśli dobór odpowiednich preparatów będzie ginekologa.

Ból brzucha przed miesiączką lub podczas nich może spowodować skierowanie do specjalisty. W niektórych przypadkach trzeba odwiedzić ginekologa?

  • jeśli ból nie przechodzi, ale tylko zintensyfikowane;
  • Gdy zauważysz objawy zapalenia: bóle stawów i / lub mięśni, pocenie się, dreszcze, gorączka;
  • jeśli objawy zakażenia występują: zmienić charakter wyładowania, nieprzyjemnego zapachu, nie jest swędzenie, uczucie dyskomfortu w drogach rodnych tuż przed menstruacją, choroby układu moczowego, itp..
  • kiedy krwawienie staje się zbyt obfite (zwłaszcza jeśli trzeba użyć więcej niż jeden pad co godzinę).

Być może trzeba wezwać karetkę w rzadkich sytuacjach. Jeśli straci przytomność, zawroty głowy, gdy próbuje dostać się na nogi, w miesiączkowego krwi widocznych kawałków szarości tkanek lub srebrnym kolorze, nie jest ostry intensywny ból w dolnej części brzucha, z którego oddech lub ciąża jest podejrzany, to najlepiej, aby wywołać karetka. Problemy, które mogą powstać, jeśli tego nie zrobi, może być bardzo poważne.

Teraz już wiesz, dlaczego ból brzucha podczas menstruacji, co robić w takich sytuacjach, kiedy trzeba włączyć do specjalistów o pomoc.