490 Shares 8758 views

Biografia Butlerova Aleksandra i jego wkład do nauki

Biografia Butlerova z którego dowiesz się w tym artykule, zwracając uwagę na tworzenie teorii struktury chemicznej. Ta teoria jest dziś podstawą nauki o naturze związków chemicznych.


Butlerova biografia zaczyna się w 1828 roku, kiedy to mała wioska Butlerovke znajduje się niedaleko od Kazan, urodził się Aleksander. Zdarzenie to miało miejsce w imię ojca.

Butlerov Aleksandr Mihaylovich: dzieciństwo

Aleksander nie pamiętam jego matkę jak zmarła 11 dni po urodzeniu syna. Jego ojciec był człowiekiem wykształconym, a przyszłość naukowiec chciał wokół niego podobne. Początkowo chłopiec poszedł do szkoły z internatem, a następnie rozpoczął studia w gimnazjum pierwsze Kazaniu. W tej szkole byli bardzo doświadczeni nauczyciele, którzy byli w stanie generować zainteresowanie swoich poddanych. Alexander nauka była łatwa, szczególnie przyciągnęło jego naukę.

Zajęcia na uniwersytecie w Kazaniu, przenosząc się do Kazania

Wbrew temu, na prośbę ojca, po skończeniu liceum, Aleksander zdecydował się zostać studentem wydziału nauk przyrodniczych na Uniwersytecie w Kazaniu. Rok później, w 1845-m, został przyjęty na pierwszy rok. W tym czasie chłopiec miał 17 lat.

Biografia Butlerova nagrany w 1846 roku nieprzyjemne zdarzenie – zachorował na tyfus. Mężczyzna cudem przeżył, ale mój ojciec, który został zainfekowany przez niego umarł. Butlerof jesienią przeniósł się ze swoją ciotką do Kazania. Na uniwersytecie studiował pilnie, ale szybko zauważyłem, że przede wszystkim lubi wykłady z chemii. To nie spełniają wykłady profesora Mikołaja, więc zaczął uczęszczać na zajęcia, które doprowadziły Nikolay Nikolaevich Zinin. Ostatnia obserwacja podczas pracy w laboratorium Alexander zauważył, że utalentowany.

Ochrona pracy kandydackiej

Dla magistra Aleksander ukończył uniwersytet do złożenia pracy magisterskiej. Zinin tym razem udał się do Petersburga z Kazania. Dlatego Alexander miał do czynienia z naukami przyrodniczymi. On przygotowany do swojej pracy doktorskiej artykuł zatytułowany „Motyle Wołga-Ural fauny”. Ale po jakimś czasie okoliczności są takie, że Butlerof jeszcze powrócił do chemii.

Pracować na Uniwersytecie w Kazaniu

Po uzyskaniu stopnia, Aleksander pracował na Uniwersytecie w Kazaniu. Klaus, jedyny profesor chemii, nie mógł sam przeprowadzić wszystkie czynności i potrzebował pomocnika, który stał się Aleksander. Butlerof jesienią 1850 roku zdał egzaminy i został mistrzem chemii. Od razu rozpoczął pracę na swojej pracy doktorskiej na temat olejków eterycznych. Butlerov obronił pracę na początku przyszłego roku. Wraz z przygotowaniem wykładów Alexander zaangażowany w dokładnym badaniu historii chemii.

Butlerof frajerem

Biografia Butlerova zainteresowane nie tylko chemicy, ale także botanicy. Alexander prowadził eksperymenty w swoich szklarniach, które były w Butlerovke w Kazaniu. Napisał również artykuły na temat uprawa, ogrodnictwie i rolnictwie Butlerov Aleksandr Mihaylovich. Zdjęcia pomnik Aleksandra, znajduje się w Kazaniu, w pobliżu uniwersytetu, jest przedstawiony poniżej.

Doktorat, wyjazd za granicę, składki na chemii

Butlerof 4 czerwca 1854 otrzymał doktorat w dziedzinie fizyki i chemii. Zaraz potem został mianowany profesorem chemii aktorską w rodzinnej Uniwersytetu w Kazaniu. Butlerof początku 1857 roku był już profesorem. W tym samym roku, latem, otrzymał pozwolenie na wyjazd do podróży za granicą.

W Berlinie Alexander przybył późnym latem. Po pewnym czasie wyjechał w podróż po Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Francji. Paryż był ostateczny cel podróży. W tym czasie był światowym centrum badań nad chemią. Butlerova przyciągnęło spotkanie głównie z Adolfem Wurtz. W swoim laboratorium, pracował 2 miesiące Aleksandr Butlerov. Chemik, zaczął przeprowadzać swoje eksperymenty tutaj. Po pewnym czasie jego badania przyniosły pierwsze owoce. W ciągu następnych 20 lat, otworzył dziesiątki reakcji i substancji Aleksandr Butlerow. Wkład do swojej chemii była ogromna. Co więcej, przeprowadzono przykłady syntezy etylenu z etanolu, trzeciorzędowe alkohole, dinzobutilena, trioxymethylene, urotropiny są pochodzenia szeregu gałęzi przemysłu. Mają stymulujący wpływ na jego rozwój. Jak widać, dużo nauki i przemysłu wykonany Butlerov Aleksandr Mihaylovich. Osiągnięcie to jest trudne do przecenienia. Teraz powiedzieć o teorii stworzonej przez tego chemika.

teoria Butlerova

Butlerof węglowodorów studiujących, zdałem sobie sprawę, że jest to osobna klasa chemikaliów. Naukowiec analizując ich właściwości i strukturę, zaobserwowali ścisłą prawo, które legły u podstaw teorii struktury chemicznej, stworzonego przez niego.

Raport Butlerova Akademii Nauk w Paryżu, została przyjęta z zainteresowaniem. Rozpoczął ożywioną dyskusję. Kilka lat później, podczas 2. wyjazdów zagranicznych Alexander przedstawił swoją teorię. Dał prezentacji na kongresie 36 lekarzy i naukowców w Speyer, które odbyło się we wrześniu 1861 Butlerov przeczytać jego raport na temat „Coś o strukturze chemicznej ciał.” Naukowiec wprowadza odbiorców utworzył nową teorię struktury związków organicznych. Powiedział, że każdy atom, który jest częścią ciała jest bezpośrednio zaangażowany w jego tworzeniu i działa z sił zmierzających atomów otaczających go. To z tego powodu ekspozycji atomy wiążą się do cząsteczki związku chemicznego. Nazwał chemiczną strukturę operacji dystrybucji tych sił, co prowadzi do sprzężenia z atomów. W związku z tym cząstki kompozytowe mają podstawę chemiczną, która zależy od charakteru składników, ich składu chemicznego i wartości.

Należy pamiętać, że przed Butlerova spotkałem w literaturze termin „struktura chemiczna”. Jednak naukowiec zaczął przemyśleć jego zastosowanie do zdefiniowania nowej koncepcji. Teoria struktury chemicznej jest podstawą wszystkich gałęziach współczesnej chemii syntetycznej.

Pierwsze trimetylu karbinol

Najszczęśliwszy roku życia można uznać Butlerova 1863-te się działając na chlorek acetylu dimetylocynku naukowiec po raz pierwszy w historii otrzymał trzeciorzędowy alkohol butylowy, inaczej znany jako trimetyloglinu. W literaturze, wkrótce potem stwierdzono syntezę alkoholi butylowych, pierwotne i wtórne. alkohol izobutylu został znany naukowcom od 1852 roku. Wtedy to po raz pierwszy wyizolowano z oleju roślinnego. Teraz może być pytanie o dowolnym sporu, ponieważ istnieje 4 alkoholu butylowego, przy czym każdy z nich był izomer. To był prawdziwy triumf teorii strukturalnej.

teoria tautomeria

Za okres od 1862 do 1865 dotyczy podstawowej stanowisko wyrażone Butlerov nową teorię teraz odwracalny izomeryzacji tautomerię. Jego autor uważał, że mechanizm rozszczepienia jest posiadające taką samą strukturę cząsteczek i wymieszać je z resztek tworzenia nowych cząsteczek o różnej strukturze. Naukowiec mówił o konieczności stosowania procesów chemicznych dynamicznego podejścia. Innymi słowy, należy je uznać za równowagi. Aleksandra wiarygodność jako autor teorii tautomeria uznana nawet Piotr Laar, niemiecki chemik, który ukuł słowo „tautomeria”.

Tutorial w dziedzinie chemii

Teraz zadaniem Butlerova było wykorzystanie jego teoria strukturalna ma w stosunku do wszystkich związków i reakcji w chemii organicznej, jak również utworzyć nowy podręcznik chemii organicznej. W podręczniku wszystkie zjawiska powinny być uznane przez pryzmat teorii, którą stworzył. Prawie 2 lata Butlerov pracował nad jego stworzeniem. Trzy wersje (w okresie od 1864 do 1866), książka przez Alexander M. „Wprowadzenie do kompletnego badania chemii organicznej.” Jest to o wiele lepsze niż cokolwiek znanego w momencie podręcznikach. praca Butlerova spowodował rewolucję w nauce. Już w 1867 roku zaczęliśmy przygotowywać tłumaczenie i publikację tej książki w języku niemieckim. Potem były tłumaczenia w innych głównych językach europejskich.

Reszta w pracy Butlerovke na Uniwersytecie Petersburskim

Po zakończeniu pracy nad książką coraz częściej przebywał w swojej posiadłości Butlerov Aleksandr Mihaylovich. Jego rodzina kilka razy w tygodniu, przyjdź tutaj. Młodszy syn, Wołodia, który jest 2 lat, uwielbiała grać na łące, znajduje się w pobliżu domu. Kochałem odpocząć tu i Butlerov Aleksandr Mihaylovich. Ciekawostki o nim zawierać passiflory uprawę i tworzenie kolekcji owadów.

Butlerov jest teraz mniej czasu spędził w laboratorium, jednak poszedł odkrycia naukowców. Z inicjatywy Mendelejewa, słynnego chemika, na wiosnę 1868 roku Alexander został zaproszony do pracy na Uniwersytecie Petersburskim. Tu zaczął wykładać, a także zorganizował laboratorium chemicznym. Naukowcy stworzyli nową metodę nauczania. Zaproponował praktyki laboratoryjnej, obecnie powszechnie przyjęty. Uczniowie w klasie uczenie wyposażenie chemicznych.

Pierwsze izobutylen

Butlerof dalsze badania, które rozwinął teorię strukturalną. Chciał udowodnić prostym i rozgałęzionym łańcuchu węglowym może mieć różnego rodzaju związków organicznych. Założenie to wynika z jego teorii. Jednak trzeba było udowodnić w praktyce. Wreszcie, starania Aleksandra niepowodzeniem. Otrzymał długo oczekiwany izobutylen. Tak więc, obecność rozgałęzionego łańcucha węglowodorowego udowodniona.

Zaangażowanie w życie społeczne Petersburgu

Butlerov, oprócz badań, aktywnie uczestniczą w życiu społecznym stolicy Rosji. Progresywny społeczność czasu szczególnie zaniepokojony kwestii edukacji kobiet. Było to konieczne, aby kobiety miały dostęp do szkolnictwa wyższego. Aby to zrobić, Akademia Medyczna i chirurgiczna powstał Uniwersytet dla kobiet. Ponadto organizowane były Bestuzjew kursów kobiecych, na którym Aleksander oddał swoje wykłady na chemii.

Członkostwo w Akademii Nauk

Działania tego naukowca została nagrodzona przez Akademię Nauk. Butlerov został wybrany w 1871 roku nadzwyczajne akademika, a po 3 latach – i zwyczajne. Z tego powodu, dostał mieszkanie w budynku należącym do Akademii. Tu żył i Zinin Nikołaj Nikołajewicz. Dawna przyjaźń z nim wzmocnił bliskość.

Ostatnie lata swojego życia

Życie i dzieło Aleksandra Butlerova aż do ostatnich lat były związane z nauką. Ale z upływem lat, a klasa z uczniów stał się zbyt ciężki dla Butlerova. Naukowiec zdecydował się opuścić uniwersytet. Czytał pożegnalny wykład 4 kwietnia 1880 Decyzja ta spotkała się z głębokiego rozczarowania. Wiadomym jest, że rada naukowa poprosił pobyt Aleksandra. Został wybrany na kolejne 5 lat.

Butlerov ograniczyć działalność uczelni. Czytał tylko danie główne, a kilka razy w tygodniu spędził w sesjach laboratoryjnych. 5 sierpnia 1886 zmarł z powodu niedrożności naczyń Butlerov Aleksandr Mihaylovich. Zdjęcia Kaplica na grobie Butlerova przedstawionej powyżej.