281 Shares 7806 views

Jak nauczyć dziecko do gryzienia pokarmów stałych? Znaczenie kwestii

Jak nauczyć dziecko do gryzienia pokarmów stałych? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wszystkich rodziców. W tym przypadku pomoc przychodzi głód. To właśnie on, jako potężny bodziec do dostosowania pomaga noworodka do piersi. Nauczyć się żuć dziecko jest o wiele trudniejsze. Tak, a proces przejścia do stałego pokarmu czasami komplikować rodzicom dziecka, używając tylko pokarmów puree w swojej diecie.


Jak to proces zmiany diety?

Nie ma potrzeby, aby zachęcić dziecko do gryzienia. Stopniowo, w trakcie karmienia powinny zostać dodane do bardziej stałego pokarmu, który nie wystarczy po prostu połknąć dziecko w diecie. Następnie spaliny muszą zacząć szczęki robocze, język, wargi, tworząc bryłę żywności, a następnie promowanie go do szyi, a następnie pomóc mu odruch połykania wyzwalane.

Wiele matek martwi się, że nie mogą nawet znaleźć odpowiedź na pytanie, jak uczyć dziecko do gryzienia pokarmów stałych. Jest to całkowicie uzasadnione obawy. Ponieważ szkodliwe długo, aby utrzymać dziecko na tłuczone ziemniaki i zboża. Trawienie powinny działać zgodnie z rozwojem dziecka i nie powinny stać się „leniwe”, ze względu na fakt, że są obecne w diecie tylko płynne i miękkie pożywienie. Enzymy i sok żołądkowy produkowany mało, bo jedzenie jest praktycznie nasycony ze śliną. Jeżeli oferta wzrosła miękki potrawie Dziecko, napływ krwi do narządów układu pokarmowego stopniowo maleje, co prowadzi do osłabienia pracy żołądka. Brak szkoleń Ŝwaczy osoby mogą mieć negatywny wpływ na powstawanie jej kształtu i owalu, ale najgorszą rzeczą – gryźć rozwoju.

Jak nauczyć dziecko do gryzienia?

Każde dziecko własny charakter i indywidualne preferencje dla niektórych pokarmów. Ponadto organizmy ludzi działają na różne sposoby. W związku z tym, nie ma żadnych specjalnych instrukcji, w jaki sposób nauczyć dziecko żuć pokarm stały. Fakt ten wynika z braku praktycznej potrzeby, jednostką a naturą.

Najczęściej Pipsqueak leniwy żuć, ponieważ rodzice sami odmówić mu nawet najmniejszej okazji, aby spróbować. Gotowanie zajmuje dużo czasu, aby się rozgrzać i gotowy sklep smoothie – kwestia minut, tym bardziej dziecko zjada je z przyjemnością i zyskuje niezbędną wagę. Ale w rzeczywistości nie ma nic skomplikowanego pytanie, jak uczyć dziecko żuć jedzenie na własną rękę. Jest to dość proste, ale to wymaga czasu i stworzyć niezbędne warunki. Zazwyczaj dzieci bez problemu poradzić sobie z pokarmów stałych. Ale niektóre wszystkie takie same, a po dziewięciu miesiącach trudno radzić sobie z zamkniętych naczyń. Jest to zjawisko przejściowe głównie ze względu na fakt, że dzieci kolidować z erupcji zębów, która boli podczas żucia gumy, tworząc odczucie bólu.

Kiedy lepiej jest nauczyć dziecko do nowej żywności?

Od około ośmiu miesięcy, okresowo oferując okruchy lekko sprasowane kępy koniczyna, małe kawałki owoców lub warzyw, chleb, ciastka i suszenia. Ważny czas, aby przełączyć się do bardziej gęstej żywieniu, że dziecko uczy się pracy z jego warg, języka i szczęki. Ogólnie rzecz biorąc, im wcześniej dodane do diety i gęstej żywności, tym lepiej. Jak tylko pierwszych zębów dziecka, nawet jeśli siekaczy – sygnał do tego, że można rozpocząć, aby dodać do swojej diety stałego pokarmu.

Jak nauczyć dziecko do gryzienia pokarmów stałych szybciej? Stopniowo, dziecko może siedzieć na stole dorosłych. Jest to jeden ze skutecznych sposobów. Wszystkie dzieci uwielbiają próbować gęsty jedzenie, chwytając kawałki warzyw lub dań mięsnych z dorosłymi. Jeżeli dziecko robi to z przyjemnością, a następnie osiem miesięcy, można dać mu makaron, zupa ziemniaczana lub klopsiki, parzona. Najważniejsze – aby uważnie śledzić fakt, że dziecko przypadkowo dławiący.