502 Shares 6808 views

Fabuła „zajęć wychowania fizycznego w wyższych grup.” Abstrakcyjny tematu zajęć sportowych w grupie starszej. Synopsis nietradycyjnych zajęciach wychowania fizycznego w grupie starszej

Zajęcia wychowania fizycznego w przedszkolu prowadzi się zazwyczaj w 3 razy w tygodniu (108 rocznie). Dla dzieci starszych grupach wypisanym wiele opcji dla lekcji: fabuła, temat, tradycyjny, wyścigach sztafetowych, konkursy, gry z elementami aerobiku.


Planując wychowawcą jest tematycznym podsumowanie zajęć wychowania fizycznego w grupie starszej. Głównym celem jest to, aby pokazać dzieciom, jak wzmocnić i utrzymać zdrowie z pomocą ogólnych ćwiczeń rozwojowych.

Fabuła „zajęciach wychowania fizycznego w starszej grupie”

Ten materiał jest wykonany za udane, prawidłowe i jasne lekcji. To rodzaj przewodnika dla nauczycieli, które pomogą, aby nie pominąć wszystkie ważne punkty. Abstrakcyjny atletycznej szkolenia starszej grupy przedszkolnej szczegółowo dopasować główne cele, cele, oczywiście, również należy podsumować wyniki.

Początkowo zależy od rodzaju działań i interakcji z różnych obszarów rozwoju. Może to być spisek, to przypadek, otwórz tradycyjne niecodzienne zajęcie, podczas którego rozwija mowę, estetykę, sztukę, komunikacja, umiejętności społeczne. Określają one jasne cele. Na przykład, aby rozwijać wyobraźnię dzieci, wyobraźni, nauczyć się poruszać w trudnych sytuacjach w celu przezwyciężenia trudności w ruchach. Wszystko to jest zapisane w podsumowaniu.

Aktywność fizyczna w starszej grupie powinny charakteryzować się pewnym algorytmem. Konieczne jest, aby malować szkolenie szczegółowo, edukacyjnych, mowy, cele rozwojowe, który został użyty materiał demo. Konieczne jest, aby określić, które prace przygotowawcze przeprowadzono podstawowe etapy zatrudnienia (w niepełnym wymiarze godzin, a czas trwania).

przykładem

W jaki sposób można dokonać podsumowania zajęć wychowania fizycznego w starszej grupie? Rozpatrzmy szczegółowo na przykładzie lekcji w przedszkolu na „Niezwykłe przygody”.

Dziedzinie edukacji – „Kultura fizyczna”, który integruje się z rozwojem poznawczym, społecznym, komunikatywna, artystyczny, estetyczny, mowy.

Rodzaj zatrudnienia – z zastrzeżeniem tematyce.

Cel – nauczyć dzieci, aby znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, przy użyciu fantazji do czynienia z trudności z poruszaniem się.

Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej i muzyka.

Całkowity czas od – 30 minut do 2 minut czasu czuwania.

treść programu

Streszczenie fabuły zajęć sportowych w starszej opiekun grupy wprowadzić wszystkie zadania, które muszą być rozwiązane.

edukacyjne:

 • szkolić dzieci do budowania w linii w sposób uporządkowany i szybko stał się jednym w kolumnie na miejscu oraz w parach podczas spaceru;
 • nauczyć się nowego ćwiczenia;
 • utrzymać równowagę podczas chodzenia bokiem przyczepnego kroku do wykonania takiej samej odległości pomiędzy sobą;
 • płynnie i „wąż”;
 • wspiąć się na kolanach, pod łukami;
 • prawidłowo rzucać, huśtawka, aby wypełnić piłkę.

rozwijanie:

 • rozwijać szybkość, szybkość, wytrzymałość, zwinność, koordynację, wytrzymałość, zainteresowanie wychowania fizycznego;
 • korzystać z muzyki, gier, silnik i aktywność werbalną.

edukacyjnych:

 • zaszczepić chęć pomocy;
 • przyjąć życzliwie do ludzi;
 • wywołują pozytywne emocje;
 • kształcić dyscypliny, odwagi.

mowy:

 • słownictwo;
 • wzmocnienie mowy u dzieci.

Główne etapy

Konspekt zajęć sportowych gry w starszej grupie wieku przedszkolnym muszą pasować do przebiegu lekcji. Główne etapy i czas ich trwania.

 1. Kwestie organizacyjne (gra motywacyjne).
 2. Chapeau.
 3. Podsumowanie.
 4. Ostateczna.
 5. Konkluzja.

Obowiązkowo przeznaczane czas czuwania.

Opiszemy szczegółowo przebieg lekcji, które chcesz umieścić w podsumowaniu zajęć wychowania fizycznego w grupie starszej. Tabeli poniżej.

zawartość

Techniki i metody

Uczestnicy iść do sali, zbudowany i pozdrawiam.

czas organizowania

Prodrom

Instruktor zaczyna mówić. Pyta dzieci, czy wiedzą, że bajki „Geese-łabędzie” w tych znaków. To pokazuje slajdy.

Wykorzystuje metodę mowy, wzroku, aktywnego zainteresowania i uwagi. Rozmowa.

Główną część.

Według scenariusza bajki, nauczyciel zdecyduje się wykonać ćwiczenia. Można użyć chodzenie, bieganie, przebudowa, ćwiczenia oddechowe ( „szumi las”). Stosowany szereg gier (z „jabłko” w toku są kulki „Babak-Yozhka”), przekaźnik ( „czyścić piec”, „Kto dogoni gęsi”) do przeprowadzenia bilansu ( „ścieżka w lesie” z gimnastycznych ławek, „Walking most „” Kto potem rzucić kamień „). Szczegółowy opis scenariusza i że instruktor kładzie w streszczeniu nietradycyjnych zajęć wychowania fizycznego w grupie starszej. Wykazano slajdy.

Przyjęcia: zwiększenie uwagi, instrukcje, instruktor pomocy, przypomnienia nauki zespołowej nowych ćwiczeń, pokazując ruch, powtórzenie, wyjaśnienie, syntezę odpowiedzi, ocenę działań.

Metody: słowne, wizualne, hands-on.

Końcowa część instruktora określa, czy dzieciom się podobało, podsumowuje, daje pracę do domu, mówiąc do widzenia dzieci. Uczestnicy są skonstruowane i przejść do grupy.

Służy do określania zespołu.

Każda gra, baton, ćwiczenie jest bardzo szczegółowe oznaczenia: narzędzie, które jest używane, liczbę razy, które trzeba wykonać sekwencję, dla kogoś, kto bierze pod uwagę wszystkie imiona. To samo odnosi się do dialogu. Każdy ma swoje własne słowa, replika wyraźnie scenariusza.

prace

Przed lekcji, nauczyciel jest zarys „zajęcia wychowania fizycznego w starszej grupie”, które w znacznym stopniu ułatwić jej postęp. Ta praca zajmuje sporo czasu, ale w procesie szkolenia instruktorów szybko zapamiętać materiał, zobacz wszystkie atuty, eliminować błędy. Pamiętaj, aby czytać dzieciom bajki „Gęsi-łabędzie”, ewentualnie zorganizowanej przez oglądanie kreskówek, recytowane wierszyki z dziećmi i gier na świeżym powietrzu.

Sprzęt i materiał demonstracyjny

W procesie trzeba będzie następujący sprzęt:

 • projektor;
 • ekran;
 • laptop;
 • akompaniament;
 • kule;
 • łuk;
 • sznury;
 • wskaźniki;
 • Ławka gimnastyczna;
 • Kostium „Baba Jaga”.

materiał demo:

 • ilustracje z bajki;
 • slajdy.

Jako materiał pomocniczy jest podsumowaniem tematycznych zajęć sportowych w starszej grupie Dow.

Kontrola materiału chłonnego

Przed zajęcia odbywają organizacyjnego punktu, a mianowicie budowę dzieci w rzędzie. W otwieraniu i zamykaniu organizacji przednim używane, czyli wykonywanie zadań przez wszystkich uczestników. Rdzeń i całość podgrupy.

Kontrola asymilacji jest to, że dzięki aktywności zabaw Instruktor monitoruje prawidłową realizację bieganie, spacery, ćwiczenia na równowagę, przebudować, przestrzegania zasad bezpieczeństwa w gry na świeżym powietrzu, ćwiczenia jakości. Fabuła „zajęciach wychowania fizycznego w starszej grupie” jest gotowy.

sesja otwarta

Ta lekcja więcej volnitelen dla opiekuna. Może on pochodzić z kolegami i zarządzania. Ważne jest, aby pokazać się z instruktorem, ich profesjonalizm, umiejętność organizowania dzieciom i przekazać im informacje, jak to jest i będzie oceniana. W takiej sytuacji, wystarczy sporządzić szczegółowy opis otwartych zajęć sportowych w seniorskiej grupy przedszkolnej i ściśle przestrzegać go. Tutaj jest przepisany każdy krok, ruch, dialog.

Na tej lekcji może być obecny, a rodzice, którzy z kolei doceniają postawę nauczyciela do dzieci, a także zakres, w jakim oni byli zainteresowani lekcją, że nauczył swoje umiejętności w ogóle.

Dziś modne jest być zdrowym. Współcześni ludzie dbają o siebie, uczestniczyć w zajęciach sportowych i fitness. Zwracać uwagę na zdrowie dziecka należy uczyć od najmłodszych lat, i że ma do czynienia przedszkolnym pedagog, ponieważ jest to miejsce gdzie dzieci spędzają większość swojego czasu. Można to osiągnąć tylko poprzez gry, bajek, mały człowiek zainteresowany.