198 Shares 8109 views

Posiłki psów ras dużych i małych. Dobre psy odżywiania. Ochłapy

Że z puszystym małym szczeniakiem, przyniósł do domu z czasem urósł piękny zdrowego psa, trzeba znaleźć mu odpowiednią, dobrze zbilansowanej diety. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się, jak karmić i pasterz, które dają niewielką lapdog.


zalecenia ogólne

Eksperci zalecają, aby nakarmić zwierzę mniej więcej w tym samym czasie. Pomoże to rozwijać pewien harmonogram chodzenia zwierzaka. Zanim zdecydujesz, ile razy dziennie należy jeść psa, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Opowiada szczegółowo o co i ile razy karmić psa w różnych okresach jej życia.

Tych, którzy planują dać Dog „suszenie”, trzeba pamiętać, jak ważne jest to, że był to produkty siostrzane od zaufanych producentów. Po tym wszystkim, w odróżnieniu od człowieka, układ pokarmowy psa nie jest w stanie szybko przystosować się do zastąpienia żywności. Gwałtowne przejście od jednego do drugiego paszy mogą powodować biegunkę i inne problemy z przewodu pokarmowego. Dlatego dorosłego psa i szczeniak jedzenie nie powinno być zbyt różnorodna. Przyzwyczaić psa do nowej żywności powinno być stopniowe. Na ogół cały proces trwa około tydzień. Powinno to być zrobione przez zmieszanie dwóch rodzajów pasz.

Co należy wziąć pod uwagę przy sporządzaniu dietę?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wielkość zwierzęcia. Nawet niedoświadczony właściciel jest jasne, że duży pies potrzebuje dużo więcej jedzenia niż drobny przedstawiciel rasy.

Ważną rolę w przygotowaniu menu odgrywa psów zwierzęcy temperament. Zatem, aktywne jednostki zużywają duże ilości energii, które muszą być uzupełniane. Dlatego frisky psy potrzebują żywności o wysokiej zawartości białka i węglowodanów.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę zwierzaka rasy. Niektóre psy są podatne na choroby układu pokarmowego, więc nie należy podawać niektórych pokarmów. Przedstawiciele niektórych ras są podatne na kruche kości, więc potrzebują dieta bogata w wapń.

Aby prawidłowo zrównoważyć siłę psa, należy wziąć pod uwagę jej wiek. Na różnych etapach życia potrzeb psa w różnych substancji jest bardzo zróżnicowana. Na przykład, szczenięta nie uczą się kompleksową i szorstką żywności. Dlatego powinny one mieć łagodny paszy. Zwierzęta, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, potrzebne białka, wapnia i żelaza.

Nieco suchej paszy

W dzisiejszym zwierzę jest szeroka gama tych produktów. Wysokiej jakości sucha karma będzie prawdziwym dobrodziejstwem dla tych, którzy ze względu na pewne okoliczności, nie ma sposobu, aby przygotować się. Uważa się, że zawierają one wszystkie niezbędne substancje. Niektórzy hodowcy uważają, że odpowiednio dobrane „suszenie” – to jest najlepsze jedzenie. Psy karmione posiłek zalecany przez wielu z nich. W tym przypadku zwierzę z jedzenia dostaje wszystkie witaminy i minerały.

W doborze pasz ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich klasę. Najtańsza i niska jakość jest uważana za ekonomiczne. Do jego produkcji używa produktów niskiej jakości i kilka sztucznych substancji. Dlatego ci, którzy cenią sobie zdrowie Twojego czworonożnego przyjaciela, wskazane jest, aby kupić jedzenie nie niższą składkę. Ponadto, wybór powinien dokładnie przestudiować skład oferowanych produktów. Ważne jest, aby nie było żadnych soja i inne suplementy słabo przyswajalne.

Niektórzy producenci wytwarzają linie zaprojektowane specjalnie dla członków pewnej rasy. To znacznie ułatwia życie tych, którzy nie wiedzą, co i jak karmić Shepherd lub Labrador. Ponadto, nie jest podział na grupy wiekowe. Na przykład, w sklepach zoologicznych można kupić jedzenie dla zwierząt dorosłych, młodzieży i szczeniąt.

naturalnej żywności

Jest to najlepszy sposób, aby utrzymać psa w dobrej formie fizycznej. I zdecydowana większość psów wolą mięso najwyższej jakości naturalnych „suszenia”. Ci, którzy są zdeterminowani, aby dać swój ulubiony rodzaj żywności, należy pamiętać o kilku zasadach dość skromny.

Menu fizyczną powinny być zróżnicowane i dobrze wyważone. Ważne jest, aby nie objadać zwierzęcia, ponieważ może to być niebezpieczne dla jego zdrowia. Ponadto, w dzisiejszych produktów nie zawsze zawierają wszystkie niezbędne materiały. Dlatego, aby zapewnić dobre odżywianie psa naturalnej żywności, należy okresowo dać im multiwitaminy kompleksów.

Kilka słów o mięsa, drobiu i kości

To jest najlepsza dla psa chudej wołowiny, baraniny lub indyka. Kurczak często powodują alergie, więc należy zachować ostrożność. Ponieważ jest to mięso jest uważane za główne źródło naturalnego białka, to musi dominować w diecie zwierzęcia. Aby chronić psa przed narażeniem na Toxoplasma lub robakom, musi najpierw przeżyć w zamrażarce.

Kawałek mięsa, produkty uboczne mogą być wymieniane. Naturalny pokarm dla psów obejmuje okresowe wykorzystanie żwacza, nerki, płuca, serca i wątroby. Zwierzęta chętnie jedzą wszystkich powyższych produktów. Aby zwiększyć wartość odżywczą dietę psa, jest on podawany kości, ryby lub mięso posiłek.

Co do kości, po czym pożądane jest, aby całkowicie wyeliminować z menu dla zwierząt domowych. Oni są nie tylko bezużyteczne, ale także zaszkodzić zwierzęciu. Weterynarzy często muszą być usuwane z przewodu żołądkowo-jelitowego u czworono ostrych elementów. Jedyne, co można dać do żucia dla psów – jest surowe mięso wołowe Mosley lub chrząstki.

Zboża i warzywa w diecie psa

Kaszy są doskonałym źródłem węglowodanów, więc wskazane jest, aby umieścić w menu zwierzęcia. Weterynarze zalecają gotowanie psy Herkulesa, gryki i ryżu zbóż. Że są one lepsze niż w pozostałej części organizmu do trawienia psa i nasycić je z niezbędną energię. Czasami jedzenie futrzany przyjaciel może się zmieniać jęczmienia, kukurydzy, pszenicy lub kaszy jęczmiennej. Jednak ich ciągłe stosowanie często powoduje niestrawność.

Aby dodać trochę zabawy do potęgi psów w kaszy zaleca się, aby dodać warzywa. Pozwalają one na celu uzupełnienie żywności potrzebne przeciwutleniacze i witaminy na zwierzętach. Planując menu ważne jest, aby upewnić się, że ilość warzyw nie powinien przekraczać piętnastu procent całkowitej objętości pokarmu. Przed umieszczeniem marchew, dynia lub squasha w misce psa, muszą być poddane obróbce cieplnej. Oprócz już wymienionych warzywa jeść psu najlepiej dopasowane pasternak, słodkiej papryki i buraki.

Czy to możliwe, aby karmić ryby zwierzaka?

Jest to jedno z tych pytań, które są zadawane w prawie wszystkich właścicieli niedoświadczonych. Ten produkt powinien być obecny w diecie psa, ponieważ zawiera wiele cennych substancji. Wpisz go w menu, pożądane jest pies po szczenię będzie pięć miesięcy. Karmienie psa najlepiej użyć wstępnie gotowane, a uwolniony z kości oceanu lub morza ryby. Może to być okoń, mintaj, dorsz szafran, pstrąg, cefal lub skarp.

Jest wysoce niepożądany dać domowych surowe ryby rzeki. Może to spowodować zakażenie robakami. Ponadto, nadmierne spożywanie ryb może prowadzić do niedoboru witamin z grupy B. W związku z tym, paszy psa produkt nie zaleca się więcej niż dwa razy w tygodniu. Jest niezwykle ważne, aby nie mieszać się w jednej porcji mięsa.

Bardzo przydatny dla psiego glonów ciała. Są one uważane za doskonałe źródło fosforu, potasu, sodu i żelaza. Dlatego też zaleca się również okresowo wprowadzić czworonożnego przyjaciela w menu.

dieta szczenięta

Dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu miesięcy aktywnie rośnie. Dlatego są one pilnie potrzebują paszy wysokiej kaloryczności. Ale nie od razu na siłę karmić szczeniaka ze wszystkimi dostępnymi traktuje w domu. Spróbuj przynajmniej podczas pierwszego tygodnia w nowym otoczeniu zwierzęcia karmić go, że dał hodowcy. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zepsuć żołądek maluch nagłą zmianę pokarmu.

W przypadku braku jasnych wytycznych może zaoferować mu surowe mięso. Jest to jeden z niewielu produktów, które nie powodują niestrawność. Musi być podawany w postaci drobno posiekanego, mielone, praktycznie nie są wchłaniane przez ciało psów. Bardzo małe szczeniaki zazwyczaj dają tzw skoblenku. Jest mocno zamrożone mięso, pokroić w bardzo cienkie plasterki.

Dieta szczeniaków, którzy nie osiągnęli wieku trzech, tam musi być mleko. Podaje się go tak po prostu, dodawane do twarogu lub kaszy. Później, ten produkt jest całkowicie wyłączone z menu psa. Jest to spowodowane tym, że hoduje ciała zwierzęcia przestaje wytwarzać enzym rozszczepia laktozy. Od trzeciego roku życia w diecie szczeniąt stopniowo wprowadzane jogurt, kefir i inne produkty mleczne.

Ważne jest, że psy żywnościowe składały się z produktów wysokiej jakości, jak wiele chorób żołądka u szczeniąt nie rozwijać ze względu na fakt, że mają one coś wybrał się na spacer, ale ze względu na fakt, że był zasilany przez fakt, że nie powinno być w diecie.

menu nastolatków

Jak szczeniaki podrosną potrzebuje mniej energii do normalnego rozwoju. Dlatego, jego dieta nie powinna już składać się z pokarmów wysokokalorycznych. W tym okresie zaczyna się aktywny rozwój kośćca, dlatego ważne jest, aby nie objadać zwierzęcia. W przeciwnym wypadku, pies szybko osiąga nadwagę, przez co może nastąpić deformacja kości. nastolatek szczeniak nie powinien być gruby, ponieważ często powoduje krzywicę i dysplazji.

Z sześciu miesiącach życia w diecie psa wprowadza surowe warzywa, nie kruszy się do stanu miazgi. Od tej chwili po prostu wcierać na tarce, a mięso pokroić na większe kawałki. W odniesieniu do fermentowanych produktów mlecznych, powinny one znajdować się w menu. Wraz z wiekiem, jedzenie pies nie ma zmian, dalsza regulacja poddaje się tylko stosunkiem głównych składników.

Diety dorosłych i zwierząt starzenia

Standardowe menu psów, które pojawiły się od wieku dojrzewania, powinna składać się z siekaną wołowiną, serem o niskiej zawartości tłuszczu, warzywa i olej roślinny. Również w diecie zwierząt jest ważne, aby okresowo wstrzyknąć witaminowe i mineralne.

W odniesieniu do zbóż, wówczas pożądane jest, aby całkowicie wyeliminować z diety psa. Jednak w przypadku awarii może być podane razem z mięsem. Lepiej jest, jeśli jedzenie dieta dla psów jest monotonna. Eksperci nie polecam zbyt wiele, aby zmienić zwykły zestaw produktów. pasza dla zwierząt nie powinny być zbyt gorący lub zbyt zimny.

Starzenie się pet zaleca się ograniczyć spożycie tłuszczu i zwiększenie błonnika. Dlatego, jego dieta powinna przeważać starte warzywa i surowe mięso. Dla starszych psów jest to wyciąć mniejsze kawałki, ponieważ większość z nich nie ma problemów z zębami. Pożądane jest również, aby okresowo dać psu tłuszczu ser i jogurt.

Funkcje miniaturowe psy karmienia

Przedstawiciele małych ras, które obejmują yorki, jamniki, Chihuahua i pomorskim potrzebują dobrze zbilansowanej diety, pomaga skompensować utraconą energię. Przez analogię z większych odpowiedników, te psy należą do rodziny wilków. Dlatego muszą one znaleźć w białko jaj, ryb, mięsa, podrobów i kislomolochke.

Ponadto zabawka teriery, jamniki i yorki są podatne na choroby serca. Dlatego właściwa moc dla małych ras powinny zawierać witaminy i minerały z dużą zawartością wapnia i fluoru. Dieta zwierząt muszą być obecne jaja, mięso, ryby, zboża, marchew, olej roślinny, i ser. Zbóż mogą być podane owies, gryka, owsa i ryżu. Twaróg zaleca się rozcieńczyć niewielką ilość mleka.

A w odniesieniu do mięsa, to może być podawany w postaci surowego i na ciepło. Najlepiej jest karmić przedstawicieli małych ras odpowiednim indyka, kurczaka, jagnięciny i wołowiny. Ważne jest, aby nie było tłuszczu i kości.

Zwłaszcza przedstawiciele ras średnich dieta

Pierwszą rzeczą, aby zrozumieć, co psy mogą być przypisane do tej grupy. Przez środkowych gatunków rangi zwierząt, których waga waha się od dwunastu i pół do dwudziestu pięciu kilogramów. IT labradory, cocker spaniele, pudle, Husky, husky i collie.

Większość z tych psów mają ruchomych temperament i potrzebują dużego wysiłku fizycznego. Dlatego właściwa karma powinna zawierać jagnięcina, wołowina, ryż, płatki owsiane, marchew, kapustę i przetworów mlecznych.

Zboża takie zwierzęta są gotowane w wodzie lub niskotłuszczowy bulionu. Proso, gryka, ryż i płatki owsiane są uważane za doskonałe źródło węglowodanów. Dlatego to jedzenie będzie wypełnić energii kosztuje czworonożnego pupila. Co do serów i nabiału, muszą ustanowić normalne trawienie zwierzęcia.

Karmienie dużych psów

Grupa ta obejmuje rottweilery, dogami, Bernardyny, ustawiaczy, Mastiff, Alabai, owczarków niemieckich i rasy. przedstawiciele tych ras waga ponad czterdziestu kilogramów. Dlatego potrzebny jest wysokiej jakości i dobrze wyważone odżywianie.

Aby dostarczyć zwierzęciu wszystkich niezbędnych witamin i pierwiastków śladowych, nie wystarczy podać jedną mięsa. Dla psów ważne jest, aby otrzymać skrzepu, który zawiera duże ilości wapnia. Ponadto, przedstawiciele dużych ras należy dać warzywa, chude ryby, zboża, jaja i produkty mleczne.

Czego nie można karmić psa?

Dowiedzieć się, jakie powinny być zawarte w diecie karmy dla psów, muszę powiedzieć kilka słów o tym, co nie powinno być kategorycznie w swoim menu. Jeśli nie chcą zaszkodzić czworonożnego przyjaciela, a następnie spróbuj zapamiętać raczej krótką listę zakazanych produktów. W przeciwieństwie do ludzi, zwierzęta nie są praktycznie wchłania niektóre ze składników, dlatego nie zaleca się podać futrzane zwierzęta.

Psy nie karmić ziemniaki, rośliny strączkowe, słodycze, kości rurkowych, ogórki, grzyby, kapustę i cebulę. Zakaz nałożony na produkty cytrusowe, ogórki, kiełbasa i mąką. Nawet jeśli powyższe produkty nie szkodzą zwierzę, nie przyniesie mu wiele dobrego. Jest również zabronione dać czworonożnego zwierzaki żywności dla ludzi, w tym zupy, barszcz i klopsiki.