890 Shares 1937 views

Kot potrząsa głową i drapie uszy: Możliwe przyczyny. Jak czyścić uszy Kot w domu

Dlaczego kot potrząsa głową i drapanie uszu? Kwestia ta zostanie omówiona w naszym artykule. Patrzymy na głównych przyczyn takiego zachowania zwierzęcia. Ale zanim to będziemy rozmawiać o tym , jak do czyszczenia uszu kota w domu. Ten temat jest bardzo ważne dla właścicieli. Po tym wszystkim, odpowiednie do higieny uszu wpływa na ich stan. Oczywiście, procedura czyszczenia dla kotów nie jest szczególnie przyjemne. Ale bez takiego zdarzenia nie może zrobić. Przyzwyczajeni do kosztów procedurę od najmłodszych lat.


czyste uszy

Jak czyścić uszy kota w domu, tak aby nie zaszkodzić pitomitsy? Spójrzmy teraz na ten temat w szczegółach. Po pierwsze, należy zauważyć, że procedura ta, trzeba laski z ogranicznikami, przegotowanej wody i gaza tamponchiki. Jeśli zwierzę bardzo brudne uszy, możemy użyć Pharmacy soli fizjologicznej NaCl 0,9% th (sterylne) lub balsam, który jest sprzedawany w sklepach zoologicznych.

Nie jest konieczne stosowanie nadtlenku chemiczne, roztwory mydła, związki zawierające alkohol i inne środki ludowej. Takie płyny mogą zaszkodzić zwierzęciu. Ponieważ te środki nie wyklucza tworzenie wrzodów, wysuszenie skóry, zwiększone wytwarzanie siarki. Kształt CAT ucha pozwala właściciel usunąć dodatkowy podział tylko od widocznej powierzchni powłoki. Próbuje wniknąć w głąb skóry i uszkodzenia mogą porysować delikatną membranę, tym samym powodując zwiększone wytwarzanie siarki. Czyścić regularnie.

Podczas imprezy, nie używaj siły, nie próbuj „twist” kota. Możesz pieścić i perswazja osiągnąć posłuszeństwo. gaza może pocierać ucha, jeśli jest to zsumowany trochę siarki. Ze względu na dużą ilość jej powinna ścieka do kanału ucha, w roztworze soli fizjologicznej. Po odstaniu starannie promassirovat ucho, aby penetrować w głąb cieczy. Procedura czyszczenia odbędzie się szybko, jeśli spadła do pracy co najmniej dziesięć minut. wacikiem przeprowadzi czyszczenie w trudno dostępnych miejscach.

Przeprowadzenia tej procedury powinny być higieniczna, ile potrzeba. Sterylne czystości nie jest niezbędne do realizacji. Dla większości kotów wystarczy jedno czyszczenie miesięcznie.

Głównymi przyczynami choroby

Dlaczego kot często drapie uszy i kręci głową? Teraz patrzymy na głównych powodów. Zauważ, że jeśli zwierzę ponownie drapać głowę lub ucho, to jest całkiem normalne.

Zwykle, kot może zarysować kilka (dwa lub trzy) razy dziennie. Ale jeśli to jest powtarzane ciągle, z nerwowym źrenicy, rozrywając skórę czuje dyskomfortu przez cały czas, to jest prawdziwy powód do niepokoju. Dlaczego kot potrząsa głową i drapanie uszu? Wśród głównych przyczyn, które powodują takie niedogodności są:

 • swędzenie roztocza;
 • krwiak nieleczone;
 • woda lub obce przedmioty, które trafiają do ucha;
 • klastra siarki;
 • infekcji powodujących zapalenie;
 • uraz przed zarysowaniem lub gryzienia.

słaba higiena

Koty, które mieszkają w domu, a nie tak podatne na choroby uszu, jako tych, którzy chodzą po ulicach. Ale higiena protetyk słuchu musi być podjęta w każdym przypadku. Dlatego też, jeśli kot potrząsa głową i drapiąc się po uszy, a potem zabrać go do weterynarza. Jeśli w tym przypadku nie jest najprawdopodobniej nieprzyjemny zapach i akumulację brązowego wyładowania, Następnie otodekoz zwierząt, którym opisujemy poniżej. Jest to dość poważna choroba, więc trzeba wybrać właściwą terapię. Ponadto, że uszy kota powinny być regularnie czyszczone płytki nazębnej, nie powinna być systematyczna profilaktyka. Ponieważ taka poważna choroba może być przenoszona na inne zwierzęta. Konieczne jest również, aby okresowo sprawdzać uszy Twojego zwierzaka. Od złej higieny i zaawansowanym stadium choroby może prowadzić do poważnych konsekwencji.

roztocza ucha

Dlaczego kot potrząsa głową i drapanie uszu? Jest możliwe, że otodekoz zwierząt. Czym jest ta choroba? W przeciwnym razie, choroba ta jest nazywana również świerzb lub roztocza ucha. Choroba ta narażona jest głównie na osłabionych osób fizycznych, jak i tych, którzy mieszkają w dużych grupach. Zazwyczaj roztocza atakuje zewnętrzny kanał lub wewnętrzna strona ucha.

Jakie są główne objawy tej choroby? Oprócz swędzenie w uszach, w muszli siebie, można wymienić brązowe płytki nazębnej i lepki płyn. Konsekwencje takiej poważnej choroby, są to pęknięcie błony oraz zapalenie opon mózgowych i inne. Jeśli wystąpił problem z jednym uchem, to jest nadal konieczne w leczeniu obu z nich.

zapalenie ucha

Dlaczego kot potrząsa głową z boku na bok i drapie uszy? Być może miał zapalenie wewnętrznego, zewnętrznego lub ucha środkowego. Choroba ta może pojawić się z powodu undertreated lub przeniesionych świerzb. Inne przyczyny zapalenia:

 • Rura siarkowy;
 • hipotermia;
 • ciało obce w uchu.

Czasami choroba jest wywołał infekcję. W przypadku zaburzenia czynności wątroby lub trzustki może także uszu kociego pazura. obserwowano również w muszlach brązowe granulki.

Objawy choroby:

 1. Swędzenie w uszach.
 2. Niekontrolowane ruchy głowy.
 3. Zmniejszenie apetytu.
 4. Płyn w uszach.

Siarki korki w uszach kota

Jeżeli zwierzę zostało utworzone dużą woskowiny zderzanie, powinien odnosić się do weterynarza. Również go pozbyć może być w domu. wymaga to do tego celu nadtlenku lub roztworu soli. Środki powinny kapać w tygodniu, trzy razy dziennie. Po kot będzie się w stanie pozbyć się korków. Jeśli występują problemy, należy udać się do kliniki.

alergia

Dlaczego kot drapie się w ucho, ale to jest czysty? Jest możliwe, że zwierzę jest uczulony na produkt. W celu określenia, na jaki rodzaj żywności jest to reakcja, przeprowadzono różne testy. stanowią również środki przeciwhistaminowe i miejscowe (krople) i innych leków.

Cechy leczeniu choroby

Jeśli kot drapie uszy, co robić? Oczywiście, aby leczyć. Charakter leczenia zależy od rodzaju choroby u kotów (kotek). Na przykład, gdy są stosowane otitis specjalne krople. W części z nich mają antybiotyki. Jeśli pasożytów zwierzęcych, stosowanie leków przeciwpasożytniczych. Grzebiąc krople powinny być kontrolowane tak, że są one równomiernie rozłożone nad zlewem. Czasami przepisują zastrzyki. Są chwile, kiedy trzeba operacji.

zalecenia lekarzy weterynarii

Ważne jest, aby przeprowadzić konserwację (zapobiegawczą) za uszami zwierzęcia. Konieczne jest zbadanie kota, zwłaszcza jeśli frequents ulicę. Należy także regularnie traktowane zwierzęta przed pasożytami. Czyszczenie powinno odbywać się raz w miesiącu.

wniosek

Teraz rozumiem, dlaczego kot potrząsa głową i drapiąc się po uszy. Jak widać, powody zachowania tego zwierzęcia za dużo. Więc należy wyczyścić uszy psa na czas, jak to zrobić, opisaliśmy. Właściwa higiena uszu zwierzęcia – wielki profilaktyki.