459 Shares 8675 views

Laptop Asus x55a – charakterystyka i opis

Asus x55a, których cechy Rozważamy dzisiaj, dawno nie jest już dostępny. Ten notebook jest można kupić tylko z nim. Biorąc pod uwagę, że dla Asus cena x55a wciąż niski „w trakcie jego trwania”, ale teraz to będzie kosztować zaledwie grosze i idealne uczyć każdemu podstaw pracy z komputerami.


edytor

Istnieje kilka różnych wersji tego modelu. W zależności od konkretnego montażu podzespołów laptopa może się znacząco różnić. Na przykład, procesorem. Są dwie opcje, które mogłyby zostać wykorzystane, a oba zawierać procesor dwurdzeniowy:

  1. Intel Celeron Dual-Core 1,6 GHz. Jest zbudowany w oparciu o rdzeń Ivy Bridge i ma wielkość w trzeciej warstwie 2 MB pamięci. Jeśli masz pecha i dostałem laptopa z tego modelu procesora, będzie musiał go używać ostrożnie. Urządzenie to jest „tryb turbo”, a zatem nie musi polegać na wzroście mocy.
  2. Intel Pentium Dual Core 2,4 GHz. Ten procesor jest znacznie lepsza. Zapewni to wysoką sprawność i będzie utrzymywać nawet nowy system operacyjny. Oczywiście, zwany laptop gra nadal nie działa, ale większość aplikacji i gier 2-3 lat temu, aby uruchomić na nim.

Na ogół, notebooków Asus x55a cechy odpowiadają poziomowi procesora i są na tej samej funkcjonalności zamka. W ten będzie można zobaczyć na własne oczy dzisiaj.

Pamięć o dostępie swobodnym

Kontynuując rozważyć inną konfigurację Asus x55a, cechy są również zmieniane. Tutaj może to być modyfikacja 2 do 4 GB pamięci. To jest zbyt niska dla każdej nowoczesnej technologii, biorąc pod uwagę koszty na nowych zastosowaniach zasobów.

Jednak istnieje również pozytywna rzecz. Notebooki Asus x55a płyta główna obsługuje rozszerzenia do 8 GB pamięci RAM, więc jeśli trzeba trochę więcej niż producent sugeruje, zawsze można iść do sklepu, aby zwiększyć głośność.

karta graficzna

Niezależnie od laptopa Asus x55a cechy, ma jedną wadę – zintegrowaną kartę graficzną. W zależności od producenta, może to być również inna, ale nazwa Intel HD Graphics może brzmieć jak wyrok śmierci.

Najczęstszym modelem jest zainstalowana w notebooku Asus x55a, oznaczona 3000. Aby lepiej zaprezentować swoje możliwości, zebraliśmy listę najbardziej wymagających gier, które działają na nim:

  • Fallout: New Vegas;
  • Left 4 Dead 2;
  • Efekt masy 2;
  • Metro 2033;
  • Need for Speed: World, 2010;
  • StarCraft 2;
  • Dragon Age: Origins Awakening.

Jak widać, całkiem dobre dla 2012 (data premiery notebooka), a biorąc pod uwagę fakt, że normalnie wymagania systemowe gry są zbyt wysokie, to ten model urządzenia jest całkiem możliwe, aby uruchomić więcej nowych aplikacji.

System operacyjny

W oryginale, obecnie laptop może być uruchomiony dowolny system operacyjny, ponieważ system Windows 7. Asus x55a to uniwersalne urządzenie, które może obsługiwać zarówno „siódemka” i „ósemka”. Oznacza to, że użytkownik moc jest w stanie bez problemu zainstalować na nim dowolny system operacyjny. Najważniejsze, aby wiedzieć, większość subtelności tego procesu i być w stanie zmienić formatu dysku twardego.

Więcej opcji wyszukiwania

Wiele cech, które jest mówić osobno. W zależności od producenta Asus x55a ustawić konkretny dysk twardy. Jej wielkość może wahać się od 360 do 750 gigabajtów. Jednakże, płyta może obsługiwać do jednego TB. Łączy w interfejsie Serial ATA dlatego pracuje z bardzo skromnym tempie informacji. Może to prowadzić do drobnych niepowodzeń w zakresie ochrony zdrowia i stawia pod znakiem zapytania jego instalacji na systemie operacyjnym Windows 10, ponieważ zużywa dużo zasobów.

Również na laptopie wyposażonym w standardowy moduł wi-fi. W zależności od modelu, może być umieszczony blyutuza interfejs. Jednak nie jest to taki duży problem, ponieważ to również może być podłączony za pośrednictwem portu USB.

interfejsy

Aby podłączyć dodatkowe urządzenia na zewnątrz notebooka zapewnia kilka złączy. Na przykład, istnieje interfejs HDMI, który pozwala na podłączenie urządzenia do telewizora. Ponadto, można do niej podłączyć do zwykłego monitora za pomocą kabla VGA-.

Miłym dodatkiem jest możliwość podłączenia do komputera przenośnego nie tylko słuchawki, ale mikrofon, co oznacza, że można uniknąć niedogodności związanych z obsługi z wbudowanym urządzeniem audio, jak to ma miejsce w przypadku bardziej zaawansowanych modeli.

Głównym problemem Asus x55a użytkownik będzie USB-interfejsy. Są tam tylko dwa. Jedna z wersji 2.0, a drugi – 3,0. Ten problem można rozwiązać za pomocą specjalnego koncentratora, ale zły uczucie pozostało.

cena

Jak już powiedzieliśmy, przez długi czas uważany za laptop nie jest wydawane. Się z nim spotkać w sklepach teraz jest problematyczne, jednak w momencie jego popularności, to kosztuje trochę – w rejonie jedenaście tysięcy. Nie jest to duża kwota dla danej cechy Asus x55a. Cena dziś nie powinna przekraczać 5-6 mln na zakup z nim. Tak więc będzie to dobry zakup, oraz materiały szkoleniowe dla dziecka, jak również pełną wersję roboczą komputera biurowego.