423 Shares 5944 views

Laptop pamięci: rodzaje i sposoby, aby zwiększyć

RAM do pamięci (RAM), jest integralną częścią każdego komputera. Jest on używany do przechowywania danych użytkownika. A jedynie informacje, z którymi pracujemy w tym samym momencie. Warto, aby ponownie uruchomić komputer, a „RAM” oczyszczony. Tuż poniżej przyjrzymy się różnicy pomiędzy pamięcią RAM a laptopem.


Główne rodzaje

Pamięć o dostępie swobodnym (RAM) jest podzielone na kilka typów DDR, DDR, II i III, DDR. Jest też bardzo stara: ROM, SRAM, DRAM i SDRAM. Ale w tym kontekście, że nie interesuje nas, ponieważ jest to ostatni wiek. można teraz znaleźć tego typu „RAM” w kilku miejscach. Wszystkie z nich korzystać tylko SRAM. Ponieważ ten rodzaj OP ma dużą prędkością, to jest na ogół używany do pamięci podręcznej procesora. Wytwarzanie takich „RAM” drogie i kosztowne. Dlatego procesory o największej wielkości pamięci podręcznej trzeciego poziomu i kosztować duże pieniądze.

DDR i DDR II zbyt powoli zanika. Ich prędkość i ilość pamięci nie pójść do dowolnego porównaniu z DDR III. Obecnie jest to DDR III – optymalna RAM laptopa i PC.

Czym jest DDR?

Double Data Rate jest „zaawansowany” rodzaj SDRAM. DDR jest tłumaczony z angielskiego jako „podwójnej szybkości przesyłania danych”. Oznacza to, że prędkość wymiany informacji „Ram” z procesorem kilka razy większym niż SDRAM. numer seryjny, pochodzących po skrócie podaje wytwarzanie OP. Różnica między nimi jest wydajność pamięci.

Na przykład, pierwsza generacja DDR pamięci RAM może pracować na częstotliwości magistrali w 100-400 MHz. DDR III swobodnie „pływa” na oponie w częstotliwości 800-1600 MHz. W związku z DDR III został zaprojektowany, aby zapewnić największą liczbę operacji na sekundę podczas gdy wydatki najmniejszą ilość energii. Jest to parametr ten ma znaczenie w niektórych przypadkach. Na przykład, pamięć laptopa powinny stosować niewielką ilość mocy, aby zwiększyć żywotność baterii. PC to ustawienie nie jest szczególnie ważna. Jeśli tylko pod względem kosztów energii elektrycznej w ogóle.

HDD

Oprócz operacyjnego, czasami wyrażenia „pamięci Laptop” oznaczają wbudowanego urządzenia pamięci masowej. Ten tak zwany dysk twardy. Jego zasada działania jest niczym różnić od składnika, który jest obecny w komputerach stacjonarnych. Odmienny rozmiar. I w przeciwieństwie do prawie wszystkich innych komponentów laptopa, wymiana dysku twardego znajduje się na wszystkich mniej lub bardziej nowoczesnych urządzeń. Proces ten nie wymaga wiele wysiłku. Zgodne z dawnymi koniecznie wszystkie dyski przez właściwy producenta działać dobrze z różnymi laptopami.

Wybór optymalnego RAM dla PC

Aby prawidłowo wybrać optymalną „RAM” na komputerze lub laptopie, trzeba znać pewne niuanse. A w przypadku komputera stacjonarnego wszystko jest o wiele łatwiejsze. Aby dodać pamięć do komputera, trzeba pamiętać o kilku ważnych punktów, ale o nich później.

Tak więc, przy wyborze OP PC trzeba wiedzieć maksymalną prędkość autobusów obsługiwanych przez płytę główną. Nie ma sensu, aby kupić „RAM” z częstotliwością 1300 MHz, jeśli „płyta” obsługuje 1600 MHz. Następnie trzeba określić objętość „RAM”. Jeśli nie planują rozwiązanie wszelkiego rodzaju „najważniejszego zadania”, to byłoby na tyle, „bar” wielkości 16 GB.

Poza tym wszystkim, trzeba śledzić i na ilości energii elektrycznej zużytej. Jeśli będzie padać „żarłoczne” pamięć, zdolność zasilacz może nie być wystarczający, aby upewnić się, że wszystkie komponenty komputera. W przypadku przenośnego devaysa wszystko jest znacznie prostsze. Na przykład, pamięć przenośnego zwykle ograniczone do około samym zużycie energii. I to jest bardzo korzystne dla właściciela.

Wybór „baran” Laptop

Przed wymianą trzeba dowiedzieć się, co „pas” trzeba było zainstalowane. Fakt, że tak popularne DDR ma ciekawą podgatunki – DDRL. Ta pamięć o niskim zużyciu energii. Aby wybrać „prawidłowy” pamięć do laptopa ASUS, na przykład, trzeba spojrzeć na to DDRL. Firma często ustanawia takie właśnie urządzenie do swoich laptopów. Po włożeniu laptopa dwa różne od siebie chipie, istnieje konflikt ze składników, a komputer po prostu nie zadziała. Aby określić typ zainstalowanego „baran” Zalecamy używanie AIDA 64. Ona jest dokładnie wyjaśnione.

Aby wybrać pamięć do laptopa, należy wiedzieć więcej i częstotliwość jego opon. To nie jest komputer, a tu umieścić częstotliwości PO nie są już zwolnione. Jeśli masz „RAM” powinien pracować na 1066 MHz, a trzeba kupować takie.

zwiększenie pamięci RAM

Niektóre laptopy mają gniazdo na dodatkowy OP. To, oczywiście, nie oznacza, że można go dodać do nieskończoności. Zazwyczaj producent ściśle ograniczyć ilość pamięci możliwe. Często informacje te są wymienione w technicznym urządzeniu danych.

Jak zwiększyć ilość pamięci na laptopie? Najprostszym rozwiązaniem – kupić „bar” o identycznej preinstalowany. To pomoże uporać się z wielkości i częstotliwości magistrali. Ponadto nie występuje konflikt urządzeń. „Listwy” RAM różnych producentów nie są szczególnie chcą „zaprzyjaźnić się” ze sobą.

Jeśli chcesz wymienić cały RAM raz, to najpierw trzeba nauczyć się kilku cech swojej OP. Na przykład, szybkość magistrali, maksymalna objętość i ilość zużytej energii elektrycznej. A jednak, zaleca się, aby kupić dwa „paski” tego samego producenta. Mniejsze prawdopodobieństwo konfliktów. Wybór RAM do laptopa jest bardzo ważne, aby pamiętać o specyfikacjach. Upewnij się, że częstotliwość i napięcie magistrali dopasowane.

wniosek

RAM umożliwia komputerowi pokazać wszystko, co może zrobić. Właściwy wybór w tym przypadku będzie zwiększyć wydajność kilkakrotnie. Oczywiście, jeśli się pomylisz, można „zawiesić” cały system. Ale z pomocą tego artykułu i niektórych programów można wybrać „prawidłowy” pamięć do notebooków i PC.