855 Shares 2319 views

Kolor „Quartz”: banalna zwyczajność lub praktyczny minimalizm?

Dla niektórych właścicieli samochodów kolor samochodu nie ma znaczenia, dla innych przeciwnie – decydujący. Większość kupujących uwierzyć, że kolor – nie najważniejszym, ale spróbuj wybrać opcję bardziej praktyczne, a od wybranego modelu wyglądał dobrze.


W zasadzie wszystkie odcienie, których kolor samochodu, można podzielić na jasne, ciemne, szare i jasne. Ale najciekawsze dzieje kiedy wybrać kolor według nazwy. Niektórzy producenci piszą swoje tradycyjne „szary”, „czarny”, itd. I są też takie, które są przypisane do każdego z odcieni własnym imieniu .. „Blue Night”, „Rhapsody” lub „złoto Inków”. Tak, że kupujący jest czasami bardzo trudno sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądać na przykład kolor „Quartz”.

Oczywiście, wybierając samochód, wskazane jest, aby zobaczyć go „na żywo”, ale niestety, nie zawsze istnieje taka możliwość, i że stanowi dla klienta, aby połączyć swoją wyobraźnię. Szczególnie gwałtowne fantazji w kierunku Y Autovases, sprzedają „pereł”, „Nefertiti” i „frakoniyu”. Jeśli weźmiemy pod uwagę kolor „Quartz”, który w istocie jest ciemny szary i używać go niemal wszyscy producenci są tak zwane inaczej. Nabywca z pewnością może doradzić patrz katalog do dokonania wyboru, ale może tylko dać przybliżone pojęcie o tym, jak będzie wyglądać cień na metalu.

W odniesieniu do odmian szarości, takich jak kwarc, kolor wielu wydaje się banalne i nudne, ale mają go i jego fanów. Twierdzą, ich wybory przede wszystkim praktyczny – maszyny mniej brudne (i brud na nich w rzeczywistości nie jest widoczny), mniej widoczne (w tym organy ścigania i zazdrosnych sąsiadów).

Z drugiej strony, jeśli samochód nie jest widoczny na drodze, to jest niebezpieczny do jazdy. Według statystyk, w wypadku, „asfalt” samochody kolor uzyskać znacznie częściej niż jasny lub światła, szczególnie wieczorem, gdy światła nadal nie są wliczone w cenę, ale już robi się ciemno. Jasny ciężko ominąć samochód na drodze w każdych warunkach pogodowych i przez całą dobę. Światło może być widoczne tylko w zimie, kiedy dużo śniegu, ale jeśli kolor samochodu, „Quartz”, trudno jest zobaczyć, nawet na suchej nawierzchni w słoneczny dzień.

Psychologowie z okazji jego własnej teorii. Po pierwsze, twierdzą oni, że szary i odcienie preferowane przez ludzi spokojnych i zrównoważony, ale czasami zbyt pragmatycznych i nieco nudne. Piesi i inny kolor droga „Quartz”, a reszta z tej serii, nawet jeśli widzą na własne oczy, mózg nie dostrzega albo jako poruszające się obiekty lub jako samochodach lub jako potencjalnego niebezpieczeństwa.

Jak pokazuje praktyka, doradzić, jaki rodzaj samochodu do wyboru i jak to powinno wyglądać, całkowicie bezużyteczne, zwłaszcza jeśli jest on przekonany, że jest praktyczny i pragmatyczny. Ale nadal warto pomyśleć o bezpieczeństwie, wybierając kolor samochodu ( „kwarc” w tym przypadku nie jest najlepszym rozwiązaniem).

Jeżeli zakup jest już zrobione (lub jest jednoznaczny wybór), konieczne jest, przynajmniej do przewidywania reakcji innych. Przesuwanie w szarym samochodzie, to lepiej, aby wyróżniać się dalej na drodze, w tym, na przykład, wymiarów, a na pierwszym zmierzchu powinny stosować niskie reflektory mijania, nie czekając na nich obejmuje wszystkich członków ruchu.