489 Shares 7600 views

Zakup samochodu z nim. Kolejność dokumentów rejestracyjnych

Zakup samochodu z ręką – jest to proces, w którym wiele osób, które chcą kupić samochód. Rzeczywiście, większość kierowców dzisiaj stać b / model. I każdy ma swój własny rozum. Niektórzy ludzie od dawna marzyli o samochodzie, który nie znajduje się we wnętrzu: to po prostu nie produkuje. Inni opierają się na pewnej wysokości nowości, których nie można kupić. Ratujcie i nabyć model, który jest nadal w salonach, ale b / r jest tańszy, ale warunek jest taki sam. Ogólnie, przyczyny masy. A także zagadnienia związane z procesem nabycia. A więc powinny być one odebrane.


Zawarcie transakcji

Tak więc, kupując samochód z rąk to pierwsza umowa między sprzedającym i przyszłego właściciela. Jest to pierwszy etap transakcji. Co to jest?

Pierwszą rzeczą, kupujący i sprzedający spotykają. Do potencjalnego przyszłego właściciela samochodu inspekcje, testy i określono ilość jest gotów dać. Bardzo często jest tak zwane negocjacje w kapturze. Oznacza to, że kupujący sprzedający jest już na miejscu stara się przyjść razem w cenie.

Jeśli wszystko znajduje się natychmiast, a następnie umowa zostaje zawarta w tym samym czasie. Ten dokument jest formą (który można teraz łatwo znaleźć, ponieważ próbki są swobodnie dostępne wszędzie), które będą rejestrowane, a dane są kupowane i sprzedawane. I, oczywiście, samochody. Następnie kupujący płaci sprzedającemu pieniądze i wysłał do Departamentu Policji Ruchu zarejestrować samego samochodu już prawnie własnością jego pojazdu.

zasady rejestracji

Niedawno (zaledwie kilka lat temu) sama procedura rejestracji pojazdu stał się tak proste, jak to możliwe. To nie może nie cieszyć. Pierwszą zaletą innowacji polega na tym, że nie są już im potrzebne, aby usunąć samochód z rejestru. To oszczędza czas, nerwy i pieniądze kupującego.

Po drugie, samochód jest obecnie możliwe, aby łatwo zakończyć w dowolnym miejscu – w każdym wydziale policji drogowej. Oznacza to, że jeśli dana osoba mieszka w Rostów nad Donem, ale samochód jechał w Krasnodarze, może on jednocześnie w tym samym miejscu i zarejestrować pojazd. I pokój tranzytowy nie jest konieczne. Więc zakup samochodu z bronią stała się jeszcze łatwiejsza i bardziej intuicyjna.

Niuanse, które warto znać

W każdym przypadku, jak wiadomo, ma swoje pułapki. I zakupu samochodu z rąk nie jest wyjątkiem.

Pierwszy „kamień” – stan maszyny. Z jakiegoś powodu, wiele osób (zwykle amatorzy) zastanawia co nastąpiło uszkodzenie w samochodzie, na wszelki wypadek, gdyby wziąć emisyjnej TC 80-90 lat. Oraz szczegóły odwiedzając samochód. I na próżno, ponieważ nowe samochody też trzeba sprawdzić. Aby uniknąć przykrych niespodzianek (pęknięcia itp D.) Kupujący powinien domagać się kontroli na stacji (na własny koszt, oczywiście, nie pieniądze sprzedającego). Tam na pewno powiedzieć, że samochód musi być zmieniony.

Drugi „Skała” – prawo. Ważne jest, aby dowiedzieć się właścicielem maszyny WIN-kodu kontroli na podstawie policji drogowej, że został porwany, to jakieś aresztowania, i tak dalej. D. W przeciwnym razie, można pozostać bez pieniędzy i bez samochodu, jeśli go kupić, nie rozumiejąc w tej sprawie.

Trzecie zastrzeżenie jest wolna przestrzeń w TCP. powinno być. Jeśli wszystko jest wypełnione, to właściciel będzie miał samochód przed zawarciem umowy, aby otrzymać nowy TCP.

Po wysłuchaniu tego wszystkiego, osoba będzie spokój na drodze idzie na zakupy do samochodu z nim. Porady naprawdę skuteczne i nikt inny nie.

Procedura napełniania PTS

Jest to kolejny ważny temat. Dokumenty przy zakupie samochodu z ręką musi być w porządku i prawidłowo wypełnione. W paszporcie motoryzacyjnym mają sześć punktów. Istnieje dowód na piśmie od obecnego właściciela i samego samochodu. W pierwszej kolumnie konieczne jest wprowadzenie pewnych danych. Pierwszą rzeczą jest to pełna nazwa właściciel. Po drugie, miejsce, w którym zarejestrowany właściciel nowego samochodu. Również podać datę sprzedaży pojazdu oraz dokument potwierdzający fakt, że dana osoba ma prawo do posiadania tego samochodu. Ściśle mówiąc, jest to umowa sprzedaży. wymagane jest również dawny właściciel podpisu. I wreszcie – jest to autograf od nowego właściciela samochodu.

Przed napełnieniem TCP, trzeba sprawdzić, czy jest ona prawdziwa. Znaki wodne – dowód, że dokument jest autentyczny.

Co będzie dalej?

Pieniądze przekazywane do sprzedawcy już obecny właściciel, który z kolei dał mu klucze i samochód. Co będzie dalej? zakup samochodu z ręką zasada mówi, że po tym, co musisz zrobić jak rejestracja samochodu w policji drogowej, tak szybko jak to możliwe. Lek podaje się 10 dni, ale jest lepiej z tym przypadku nie ciągnąć.

Rejestracja rozpoczyna się diagnostycznej karcie testowej. Jest to ważny papier, co potwierdza fakt, że samochód przeszedł inspekcję. Nawiasem mówiąc, czy karta jest o wiele łatwiej i szybciej uzyskać ubezpieczenie – ubezpieczenie odpowiedzialności narzędzie polityki. I co z nim zrobić? Idź do każdego zakładu ubezpieczeń – wszystko jest sformalizowane. Mówiąc o ubezpieczenia zostaną omówione trochę później, ponieważ jest również ważnym tematem.

Jeśli karta diagnostyczna jest spóźniona, nowo właściciel sam przechodzi inspekcję. Odbywa się to w specjalnym obszarze, który znajduje się na terytorium policji drogowej. Ogólnie rzecz biorąc, wiele przypadków, a termin – 10 dni. Z silnym pragnieniem może złapać cały dzień.

ubezpieczenie

Teraz o tym. Procedura zakupu samochodu z ręką obejmuje polisy projekt CTP. To jest koniecznością! Bez tego dokumentu, można zapomnieć o konstrukcji samochodu. Na szczęście dla wszystkich avtopokupateley, dzisiaj polityki mogą być wydawane w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Koszt takiego dokumentu jest obliczana w zależności od pewnych czynników. Po pierwsze – jest to miasto. Po drugie – kto rysuje samochodu: osoba fizyczna lub prawna. typ pojazdu jest również ważna. Wiek i doświadczenie jazdy – warunkiem ilości vyschityvaniya. Moc samochodu stanowiły zbyt. I oczywiście, okres, w którym polityka jest wydawana. Oraz biorąc pod uwagę współczynnik bonus-malus. Jest taki system rabatów, który mierzy ilość składek ubezpieczeniowych.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele kryteriów. Ale jak to wygląda w praktyce?

Jaka jest polityka cenowa?

Fakt, że trzeba kupić samochód z nim, zostało już powiedziane. Teraz stoi jako przykład, aby pokazać w jaki cena jest obliczana ubezpieczenia.

Taniej będzie, jeśli to sprawia, że z 22-letnią (lub starszy) sterownik z 3-lat (lub więcej) doświadczenia w sprawie praw jazdy. Droższe, jeśli nie ma 22 lat, bez doświadczenia. Na przykład, można wziąć miasto Rostów nad Donem. pojemność samochodu osobowego 101-120 litrów. a. na danej osoby z doświadczeniem i dostosowane do wieku 10 miesięcy lub więcej będzie kosztować 8900 rubli. Jeśli właściciel nie 22, a także jest doświadczenie, kwota jest podwojona.

Nawiasem mówiąc, to zawsze lepiej wziąć ubezpieczenie bez ograniczania liczby kierowców. Oznacza to, że jeśli ktoś pyta o właściciela samochodu na chwilę, a potem będzie mógł dostarczyć go bez żadnych dodatkowych dokumentów. Ale ograniczone ubezpieczenia oznacza, że jazda tym samochodem można tylko siedzieć konkretnej osoby – właściciel. Może nawet zmieścić kogoś (na przykład, mąż przygotowuje samochód i wejść do żony ubezpieczenia tak, że może ona również korzystać z pojazdu). Tylko będzie to wymagało prawo jazdy i kserokopię paszportu osoby.

Najdroższe ubezpieczenie – w Moskwie (nic dziwnego). Jest to polityka o pojemności do 151 litrów samochodu. a. i powyżej, współczynnik zero wyniesie 55 tys rubli.

Zakup maszyn już pożyczone

I zdarza się często. Zakup kredyt samochodowy – proces nie jest znane każdemu. Cóż, jest to niezbędne do wyjaśnienia pytanie odnośnie zalet i korzyści.

Procedura ta jest bardzo korzystna dla kupującego. Ponieważ sytuacja jest taka: ktoś niedawno zdecydowała się pożyczyć nowy samochód. Wyjazd z niego, po trochu spłatę długów … a potem się zdarzyć nieprzewidziane, wymaga pieniędzy. Mamy do sprzedania samochód! Zamieść ogłoszenie jest nabywca … kto wypłaca saldo kredytu, a następnie staje się właścicielem samochodu. A fakt, że poprzedni właściciel zapłacił, to ze względu na zniżki. Podczas oglądania ile zapłacił, czasami trzeba zapłacić. W ogóle, w dolnej linii jest to, że ludzie w pilnie potrzebuje pieniędzy, bardzo przychylny i gotów zrobić wszystko, o ile pożyczka została spłacona, a samochód jest sprzedawany.

zasady

Teraz, o zasadach zakupu samochodu, który jest w kredyt. Kupujący ze sprzedającym wysłane do danego banku i dowiedzieć się pozostałości. Po tym, kwota wypłacona na konto. W konsekwencji, pożyczka jest opłaciło i maszyna „usunięte kajdany.” Następnie można już wejść do standardowej umowy kupna i sprzedaży.

Przekazywane kwoty niezbędnej do wydania potwierdzenia, że jest bardziej niezawodny. Dokument stwierdza, że pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie umorzenia danej maszynie (pisać kolor samochodu, rok, marka, model, numer podwozia i wszystkich szczegółów).

Jest to najprostszy sposób. Jednak niektórzy próbują skontaktować się z bankiem, aby uzyskać zezwolenie na sprzedaż samochodu, obiecując zapłacić cały dług po transakcji. Ale niewielu ludzi zgadza. Inna opcja – położyć maszynę za coś cennego. Działka, mieszkanie, dom, i tak dalej. D. Ale jest to również przypadek na milion.

Jak wybrać?

Wiele osób ma pojęcia, że to nie zaszkodzi mieć samochód, ale przeważająca część z nich nie wie, co to za samochód wybrać. Sytuacja standard, ale nie jest to nic poważnego.

Tak więc, głównym kryterium wyboru dla wielu właścicieli samochodów są następujące punkty: niezawodność, przyzwoitą wydajność, bezpieczeństwo, wydajność, jakość, komfort i piękno. W zasadzie wszystkie wymienione powyżej, jeżeli maszyna jest normalne, że jest to idealny samochód.

Ale wiele z nich zaczynają zwracać uwagę na samochody bu tylko dlatego potrzebują pojazdu, które mogą po prostu jeździć. Ktoś elementarne zmęczony mikrobusów i innych irytujących czekając na autobus, a inni nie chcą być zależne od harmonogramu transportu publicznego. Więc ludzie wystarczy opłacalne (czyli albo silnik wysokoprężny lub hybrydowy) samochód, który będzie pełnić swoją podstawową funkcję – iść. A urządzenie takiego wyładowania jak najwięcej tanie. Kilkadziesiąt tysięcy kupić tyle. To samo „Toyota Crown” w uczciwych warunkach (do '90 emisji) będzie kosztować 50 m. P. Lub „Opel Kadet” 40 ton. P. Istnieje możliwość wyboru, a jeśli chcesz kupić normalny samochód do jazdy standardu, możliwe jest, aby nie martwić, nie jest odpowiednim rozwiązaniem, a nawet może być okazja.

Przełamując stereotypy

I wreszcie chciałbym powiedzieć prawdę o samochody BU. Wiele osób błędnie uważa, że maszyna z rąk – najgorsza opcja. Daleko od niej! Istnieje kilka „tylko dla dorosłych” samochody dziewięćdziesiątych, zero, a nawet osiemdziesiątych problem, że wielu producentów będzie trochę nowości gorzej. Weźmy, na przykład, miejsca kultu, „Mercedes”. 124-M ciała 201-M 123-M. To jest prawdziwe „konie żelaza”, które pozostają nawet dzisiaj w trendzie, a nowi właściciele podają, że tak powiem, wiernie. Maszyny te nie łamią – powszechnie uznany fakt.

Tych „Audi” – także niezawodnym rozwiązaniem, „Volkswagen”. Wiele osób kupuje stary model japoński, amerykański. Jeśli poprzedni właściciele były dobre, samochód jest w doskonałym stanie. Najważniejsze, że nowy właściciel traktował go także.

Zakup maszyn, które są wykorzystywane / ma rok lub dwa – jest to niezwykle dochodowy biznes! Więc można kupić model w idealnym stanie nowym 1/3 tańsze niż sprzedawane w kabinie. Wielu ludzi tak robi.

W ogóle, opcje są tam, i jakie wybory zostały dokonane, to zdecydować potencjalnego nabywcy.