316 Shares 9653 views

McLaren MP4-12C: dane techniczne, ceny i zdjęcia supercar

Na wzmiankę o marce, jak McLaren, z wielu natychmiast pojawiają się wspomnienia z popularnych zespołów biorących udział w wyścigu, „Formuła 1” na drogich supersamochodów. Spośród tych ostatnich można wymienić McLaren MP4-12C. Jest to jeden z najlepszych sportowych samochodów wyścigowych w historii. Światowa premiera pojazdu miała miejsce na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie (Niemcy) w 2010 roku. Następnie zadebiutował w 2011 roku w wyścigu „24 godzin Spa” (na obwodzie belgijskiego).

McLaren Automotive – producent z najlepszych samochodów sportowych

Jest to legendarny brytyjski producent supersamochodów. McLaren Automotive Company znana jest z kultowego samochodu sportowego – McLaren F1. Wielu uważa, że po stworzywszy tego stwora, producent nie będzie w stanie powtórzyć ten sukces. Ale po osiemnastu latach, firma wypuszcza swój nowy pomysł – McLaren MP4-12C. Zewnętrznie, samochody są podobne, ale MP4-12C podejście projektowe było zupełnie inaczej. zarząd spółki ma duże nadzieje z nowym supercar! Przekonajmy się, co to jest lepszy od pierwszego modelu.

Różnice MP4-12C z F1

Główną różnicą pomiędzy MP4-12C – jest monolityczny korpus, który jest zmontowany bez żadnego połączenia.

Wnętrze nowego modelu, w przeciwieństwie do F1, przyciąga uwagę luksusu. Ponadto, jest to pełna elektronika, pozwalające określić usterkę samochodu. System automatycznie kontaktuje się z dealerem w pobliżu, a raporty adres właściciela transportu. Po przybyciu na miejsce, kreator usunie usterkę jak najszybciej. Usługa ta firma nazywa się „pit stop”. Kabina jest dwa siedzenia zamiast trzech jak w F1.

Silniki w samochodach są różne. F1 – BMW S70 V12 (objętość 6,1 litra) i MP4-12C – własnej konstrukcji (opisany bardziej szczegółowo poniżej). Posiada również spoiler sterowany automatycznie, który działa jak hamulec pneumatyczny.

Model MP4-12C niezrównaną trwałość. On charakteryzuje się lekkością i trwałością.

McLaren MP4-12C: Specyfikacje

Tak więc, „MP4” – to nazwa prefabrykowane samochodów FORMULAR McLaren, a „C” – oznacza atom węgla (węgiel).

Charakterystyka techniczna pojazdu:

 • Długość – 4507 cm.
 • Szerokość – 1909 cm.
 • Wysokość – 1199 cm.
 • Body Style – Coupe.
 • Ciało jest oparte na monocoque z włókna węglowego «MonoCell», która przenosi podwozie i silnik. Części uchylnych wykonane są z aluminium i CFRP.
 • Napęd – tył.
 • Promień dysku – R20.
 • Pojemność skokowa – 3799 cc
 • Liczba drzwi i siedzeń – dwa.
 • Pojemność zbiornika – 72 litrów.
 • Masa nie przekracza 1400 kg.
 • Przemieszczenie – 3,8 litra.
 • Moment – 600 nm.
 • Rodzaj skrzyni biegów – siedem-biegowa zrobotyzowane skrzynia biegów. «Pre-coq» wyposażony w system. Prędkość wyższego przełożenia następuje błyskawicznie i sprawnie. Posiada trzy ustawienia: normalne, wysoka wydajność, sport.
 • Zawieszenie – na dwuwahaczowe ze sprężynami śrubowymi z własnej produkcji.
 • Stabilizatory – hydrauliczne.
 • Prędkość maksymalna – 330 km na godzinę.
 • Hamulce potężne i pozwala zatrzymać samochód poruszający się z prędkością 100 km na godzinę, przez 3 sekundy, droga hamowania wynosi 30 metrów.

Silnik superszybki samochód

Wcześniej firma McLaren Automotive opracowała silnik dla samochodu sportowego, wspólnie z koncernem BMW (F1), Honda (MP4 / 6) i Mercedes Benz (Mercedes SLR, MP4 / 20). A teraz brytyjski producent może pochwalić się własnym rozwojem – silnik V-kształtu. Jest wyposażony w system VVT «» i posiada dwie turbosprężarki. Daje sto koni mechanicznych. To obraca się aż do 8500 obr./min.

MP4-12C – pierwszy samochód McLaren, który ma silnik.

koszt

Sprzedaż jest opisany samochód sportowy wprowadzony w 2011 roku. Jego wartość jest w sposób następujący:

 • w Wielkiej Brytanii – 199 700 euro;
 • Niemcy – 200.000 euro;
 • Francja – 201000 euro;
 • Włochy – 201 680 euro;
 • w Rosji – 212.370 euro.

Nowe modyfikacje skład MP4-12C

Niedawno, McLaren MP4-12C został zwolniony, a w 2012 roku wykazała już swoją wersję wyścigową – GT3. Przez wiele lat rozwinęła podział McLaren GT. Samochód jest całkowicie przeprojektowana. sportowy samochód otrzymał nowy aerodynamiczny body kit, który obejmował: ogromny dyfuzor, splitter przednie, boczne wloty powietrza i tylne skrzydło. Jedyną rzeczą, która nie uległa zmianie – ten silnik. Pozostał niezmieniony turbodoładowaniem (V8), jego objętość wynosiła 3,8 litra same jak w poprzednim modelu. Tylko moc silnika została zredukowana do stu koni mechanicznych i prędkości – do 7500 obr / min. Takie obniżenie tych wskaźników ze względu na fakt, że twórcy chcieli stworzyć wyważone wyścigi samochodów sportowych.

Zamiast siedmiu poziom „Robot” wystawił sekwencyjną skrzynią biegów Ricardo firmy. Utworzyła nową jednostkę mechanizmów hamulcowych ABC i Akebono.

Samochód otrzymał nową gamę ulepszeń do pakietu w systemie klimatycznym, przesyłania, elektrycznego. Wszystkie ulepszenia zostały dokonane na podstawie skarg klientów. Tak, McLaren MP4-12C GT3 reflektory są teraz połączone z czujnikiem deszczu. Siedzenia są «Łatwe wprowadzanie» funkcja, która ułatwia proces wejścia i wyjścia z samochodu. Zaktualizowane kolory ciała, nowe warianty kół produkowane. Zmiany w wewnętrznej okładce Bay. Razem GT3 będzie około dwudziestu, cenę każdy – w odległości 500 000 dolarów.

Ze swojej pięćdziesiątej rocznicy w listopadzie 2012. McLaren Automotive Division zaprezentował otwartą wersję MP4-12C, który dostał się do Spider-top box tytuł główny. Samochód ma składany dach chowa się w specjalnej komorze za tylnymi siedzeniami. Zwiększenie masy a tym samym do 1474 kg. Silnik jest ten sam, ale jego moc – 625 KM.

Maksymalna prędkość – 329 kilometrów na godzinę, w górę do góry i z obniżoną – 4 mph poniżej. Pojemność zbiornika paliwa – 72 litrów. Z siedzenia samochodu wzrosła do 100 km na godzinę w ciągu trzech sekund. Maksymalna liczba miejsc – dwa w McLaren MP4-12C Spider. Wózek cena 215500 dolarów.

McLaren Muzeum

W tej „kuźni” zawiera unikatowe kopie supersamochodów, samochodów wyścigowych seriach wyścigowych „Formuła 1” i inne samochody z lat sześćdziesiątych i dzisiaj. Kolekcja jest uzupełniana co roku z nowych modeli. Rozważmy kilka kopii. Aby rozpocząć z McLaren MP4 / 6. Jest to pierwszy wyścigowy McLaren, który był zasilany przez Honda RA121E (V12). Skonstruował jego Nil Outli. McLaren rozwinął firmę do udziału w mistrzostwach świata samochodów wyścigowych w klasie „Formula-1” (do sezonu 1991 w Brazylii).

Specyfikacje techniczne są wymienione poniżej.

 • Masa samochodu – 505 kg.
 • Opon – Goodyear.
 • Zawiesina: przednia i tylna (aktywny, z ramionami różnej długości).
 • Silnik – Honda V12. Objętość – 3,5 litra.
 • Skrzynia biegów: sześciobiegowa plus jeden bieg wsteczny.
 • Warto instrukcja pudełko w kształcie litery H.

Samochód zdobył „Puchar projektantów.” Z 1991 r

W muzeum eksponowane również legendarny McLaren F1 samochód sportowy. Został zbudowany w 1993 roku. W tym czasie był to najszybszy supercar, status ten pełnił do 2005 roku.

W muzeum prezentowane samochód, „Formuła 1» – McLaren MP4 / 20. Deweloper – Team McLaren Mercedes. Skonstruowano go i Edrian Nyui Mayk Koflen. Samochód stworzony do udziału w mistrzostwach wyścigi samochodowe, które miało miejsce w roku 2005 (Australia). Na jego duże nadzieje. Został rozpoznany jako samochodu wyścigowego w tym roku «» magazynu Autosport.

Dane techniczne:

 • Silnik – Mercedes-Benz.
 • Objętość – 3,0 litra.
 • Moc – 930 KM.
 • Opony – Michelin.
 • Box – półautomatyczne. Siedem prędkości plus możliwość ich odwrócenia biegu.
 • Podwozie całkowicie przebudowana po niepowodzeniu dwóch poprzednich modeli (MR4-18 i 19). Skrócony rozstaw osi.
 • Cechy charakterystyczne – obecność skrzydeł „rogów”, które są zamontowane na obudowie wlotu powietrza.

Obecnie modele te nie są dostępne, można je zobaczyć tylko w muzeum.

Akcesorium producent supersamochodów

Troska McLaren Automotive na rocznicę opracował ciekawą Akcesoria – chronograf Tag Heuer Carrera MP4-12C. Warto wspomnieć, że projekt został przeprowadzony we współpracy z wielkimi tekstyliów szwajcarskich jak Tag Heuer. McLaren MP4-12C inspirowane zegarmistrzów do tworzenia tego wspaniałego stworzenia. W stylu godzin, można znaleźć wzór mapy i kolor samochodu. Służył węgiel podstawą wybierania. Początkowo, materiał Master Grupy wykorzystywane do produkcji samochodów sportowych ramki.

Pokrętło jest duże indeksy godzinę. chronograf cecha – zamiast tradycyjnych cyfr „12” ustawiony na zero. Otwór znajduje się w centrum miasta. Istnieją trzy strzały przeciwodblaskowe pomarańczowy odcień. Godziny są pokrywane z szafirowego kryształu. Serce mechanizmu jest «Dubois-Depraz 4900" . Akcesorium jest dostępna z paskiem skórzanym, ozdobione pomarańczowym szwem. Cena tego modelu wynosi $ 10.500.

Tak wielka była legenda F1 McLaren MP4-12C i samochód był jak myśli – super samochód o doskonałych właściwościach prędkości, wielkiego projektu. W tej chwili, brytyjska firma planuje dalej rozwijać zakres MP4-12C.

BMW 325i – "Kupeyskaya sen"
446 shares 5815 views
Jak sprawę transferu?
453 shares 1875 views
BMW X4: specyfikacje, test drive
579 shares 1048 views