213 Shares 4913 views

„Ursa” (izolacja): Cechy i opinie

Grzejniki produkowane przez Ursa (URALITA zależnej Group), w tej chwili są bardzo popularne i popytu zarówno w gospodarstwach domowych jak iw dużych firm budowlanych. Wynika to z ich niezwykłą wydajność i długą żywotność.

Gdzie można stosować materiały firmy URSA?

„URSA” – termoizolacyjną stosowane nie tylko w budynkach, lecz także do montażu rur wodnych, systemów grzewczych i innych informacji, a także do budowy dróg, mostów, pasów startowych na lotniskach i w wielu innych dziedzinach. W każdym przypadku stosuje się odmianę tej izolacji, specyfikacje każdego z nich odpowiadają tak ściśle, jak to możliwe z uwagi na określonego celu. Następnie zastanowić się, co rzeczywiste rodzaj materiału produkowane przez firmę w danym momencie.

Różnorodność materiałów „Ursa”

firma Ursa przedstawia rosyjskiego konsumenta ogromną liczbę różnych izolacji, którego główną cechą jest więcej niż doskonałą jakość. Wszystkie te odmiany mogą być podzielone na dwie kategorie – Materiały z włókien szklanych i polistyren ekstrudowany. Oba są równie popyt na rynku rosyjskim.

Sposoby wytwarzania odmian włókien szklanych

Izolacja ścian „Urs”, a także jako materiały do izolacji podłogi, sufity, dachów itp. D, wytworzonego z mieszaniny sody, dolomitu i piasku. Ten ostatni jest stopiony pod wpływem bardzo wysokich temperaturach. Z otrzymanych masa rozciągniętych włókien długich, które są wytwarzane i mat lub płyt. Klejenia szkła „nici” w jednej tkaninie został wyprodukowany przy użyciu przyjaznych dla środowiska środków wiążących.

Zalety i wady materiałów z włókna szklanego

Jest to najbardziej popularna odmiana, zwłaszcza właściciele terenów podmiejskich, zbudowany w domu. Przez ich głównych zalet należą:

 • Bardzo niskie przewodnictwo cieplne – 0.032-0.046 watów. Dla porównania – w tej samej pianki, liczba ta waha się od 0,037 do 0,005 watów.
 • Dogodna rozmiar. Izolacja z włókna szklanego „Ursa” wyprodukowano w maty i płyty. W pierwszym przypadku, najbardziej popularne rodzaj izolacji jest walcowany „Urs”, którego wymiary 1200 * 4200 mm i o grubości 150 mm. Średnia wielkość między krokwiami dachowymi i domów ramy Stud. – 60 cm, w tym przypadku, wstęga jest tylko połowę wzdłuż. Jeżeli odległość między elementami z drugiej strony, jest cięta w poprzek, mierzona od wymaganej odległości długości.
 • Bezpieczeństwo ekologiczne. W produkcji niektórych odmian materiałów formaldehydu nie są używane.
 • Łatwe do zainstalowania. W przeciwieństwie do wielu innych, tańszych rodzajów szkła, „Urs” ma bardzo silną strukturę, a więc jest to bardzo trudne do złamania.
 • ognioodporność. CSF „Ursa” nie spalić.
 • Trwałość. Warstwa izolacyjna może wytrzymać różnicę temperatur od -60 do + 220 ° C. Był około 50 lat.

„URSA” – izolacja cieplna, braki, z których tylko stosunkowo wysokie koszty mogą być przypisane.

Odmian wełny „Ursa”

izolacja termiczna w sieci są podzielone przez gęstość, stopień przewodności cieplnej, a zastosowanie kilku głównych klasach:

 • URSA Geo. Stosowane do izolacji rurociągów i rur kanalizacyjnych. Jednak najczęściej jest stosowany w budynkach prywatnych i komercyjnych na izolację od zimnej ściany, podłogi, sufity i dachy. Właściciele terenów podmiejskich, najbardziej popularny izolacja „Ursa” nr 11, która, między innymi, może być stosowany na podłogi i pokładów piętrze. Ten wielofunkcyjny mini deski. Typu „Light” jest przeznaczony przede wszystkim na pokrycie nieobciążonym – konstrukcje dachów i ścian. Również linia URSA Geo obejmuje dźwiękoszczelną różnorodne, przeznaczony do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, do rur, fałszywe podłogi, etc.
 • PureOn. Gatunek ten jest w 95% z naturalnych składników. Jednocześnie włókien miękkich i cienkich nie jest gorszy wata.
 • TERRA. To płyta o wysokiej gęstości niewielkich rozmiarów, bardzo wygodny w użyciu w prywatnym budownictwie mieszkaniowym.

Izolacja z włókna szklanego „Ursa”: Opinie

Poglądy tych, którzy już udało się podjąć tego rodzaju izolacji, głównie o niej więcej niż pozytywne. W szczególności, właściciele domów kraju jak fakt, że płyty montażowe i arkusze prawie nie ma niezdrowy pył szklany. Również prywatni deweloperzy, jak fakt, że materiał jest „Ursa” Inaczej niż zwykłe szkło nie zgniotu i nie tracą kształtu. Należy również zauważyć, że przy zastosowaniu płyty i maty z tkaniny nie są rozdarte.

Tych domów, którzy mają małe dzieci, jest to rodzaj uwielbienia PureOn, ponieważ jest całkowicie nieobecny, fenol i inne trucizny. Izolacja „Ursa”, który tylko opinie pozytywne, wszystko inne, to jest bardzo łatwe do cięcia.

Płyty wykonane z polistyrenu ekstrudowanego

Ten rodzaj grzejników „Ursa” również cieszy się zasłużoną popularnością wśród prywatnych deweloperów i dużych firm budowlanych. Najczęściej płyty polistyrenu tej marki są wykorzystywane do termoizolacji fundamentów budynków i budowli. Fakt, że nie boją wilgoci i wystawieniu na działanie różnych agresywnych pierwiastków obecnych w każdej glebie. Góra płyta „Ursa” jest zupełnie bez jakiegokolwiek dodatkowego materiału ochronnego.

Zalety i wady płyt polistyrenowych Ursa

„URSA” – izolacja cieplna, w której zalety to:

 • Zwiększona wytrzymałość. Płyty nie łamią i mogą wytrzymać duże obciążenia przy ściskaniu.
 • Nonsusceptibility gnicie. Rozszerzona izolacja styropian „Ursa” nie jest dotknięte przez grzyby i owady.
 • Zdolność skutecznie spełnia swoje zadanie w zakresie temperatur od -50 do 75 ° C.
 • Długa żywotność – ponad 50 lat.
 • Niska przewodność cieplna – od 0,032 do 0,034 watów. W związku z tym stosowanie tej uczelni znacznie zmniejszyć straty ciepła w budynku w okresie zimowym.
 • Elastyczność. Płyty te mogą być układane bezpośrednio na podłożu piaskowym bez konieczności nadać mu dodatkową sztywność.
 • O wysokiej gęstości – od 35 do 40 kg na m3.
 • Łatwe do zainstalowania. deski do krojenia może być zwykły nóż. Wiele odmian desek mają systemem wpustów i, między innymi, pomaga uniknąć mostków termicznych w warstwie osłony termicznej. To również znacznie ułatwia montaż płyt.

Wadami tego gatunku może być również uważany za wysoki koszt. Nie należy instalować firma URSA płyt styropianowych na mokrych powierzchniach. Muszą być najpierw dokładnie wysuszono. Fakt, że „Urs” – rozszerzony izolacji polistyren – sam jest paroizolacja, a więc na mokro składników, że nie wysycha i nie ulegnie pogorszeniu.

Firma grzejniki polistyren ekstrudowany Ursa reprezentowane na rynku rosyjskim tylko władca URSA XPS. Standardowy rozmiar arkusza 1200 x 600 mm.

opinia konsumenta o styropianem „Ursa”

Jak o tej marki wełny szklanej, styropian Materiały izolacji cieplnych firmy Ursa są tylko pozytywne opinie. Na przykład, ci właściciele domów, którzy ten materiał zastąpiły poprzednio używany piana, trzeba pamiętać, że w pokoju robi się cieplej. Z wykorzystaniem grzejnika „Ursusa”, można zaoszczędzić sporo energii elektrycznej. Nawet w bardzo ciężkim zimną ścianę, schował swoje domy, są bardzo ciepłe. Bardzo dobry widok nie jest konsumentem takiego materiału, takiego jak grzejnik, „Ursus” 50mm. Warto to nie jest szczególnie drogie i jest często używany do izolacji fundamentów.

Instalacja nie wydaje żadnego szkodliwego pyłu, oprócz izolacji marki między innymi, są zainstalowane wewnątrz pomieszczeń, nie boją się kondensat.

Koszt materiałów „Ursa”

Cena tego izolacji marki zależy wyłącznie od odmiany. Najtańszy jest „Geo” izolacja „Ursa”. Jego cena wynosi około 900 rubli za metr sześcienny. Ale w tym przypadku, koszt zależy również od rodzaju. Powyższa cena obowiązuje do izolacji „light”. Najdroższy materiał linia „geo” – P-60 4600 Roubles koszty na metr sześcienny.

Izolacja PureOne można kupić za 1500-1600 rubli za metr sześcienny. Penopolistirolnaja sama wersja kosztuje około 3500-5500 rubli za m3.

Jak widać, grzejnik „Ursa”, którego cena jest na tyle wysoka, różne naprawdę doskonała wydajność. Pieniądze wydane na próżno w żadnym wypadku nie zostaną utracone.