508 Shares 8382 views

Porażenie prądem

W 1879 roku został po raz pierwszy szok elektryczny zarejestrowany. Po tym incydencie liczba ofiar wzrasta stopniowo, a dziś cierpi z powodu obecnej pięć procent wprowadzając jednostki oparzenia.


Należy zauważyć, że mieszkańcy miasta rzadziej cierpią z takich urazów, niż wiejskie.

Często uszkodzenia prąd elektryczny jest wypadek przy pracy lub zaniedbania sprzętu.

Patogeneza kontuzji.

Dużym błędem jest przekonanie, że prąd może uderzyć tylko wtedy, gdy dotyka obwodu elektrycznego. Dostatecznie znane przypadki porażenia prądem elektrycznym podczas przecieku przez układ wstrzymany. W tym przypadku nie jest konieczne, aby dotykać przewodów, wystarczy po prostu być blisko. Dlatego w pobliżu linii energetycznych i wieże nie zaleca się stać, chodzić i wykonywać żadnych działań.

Duże znaczenie ma punkt wejścia i wyjścia prądu na organizm człowieka. Na przykład, dość małe natężenie uderzony w klatkę piersiową, może zawieść w częstości akcji serca, a nawet zatrzymania akcji serca.

W ogóle, porażenia prądem elektrycznym powoduje minimalne uszkodzenie ciała, jeśli punkty wejścia i wyjścia są poniżej pasa – w takiej sytuacji nie ma wpływu na serce, mózg i innych ważnych organów.

Najbardziej niebezpieczne dla człowieka jest prądu zmiennego charakteru. Chodzi o to, że ofiara sama w tej sytuacji nie może być zwolniona z fal, ponieważ prąd powoduje nieregularne skurcze mięśni. Sytuację pogarsza fakt, że w takich skrótów to zaczyna się pocić stopniu, a tym samym przewodności skóry jest lepsza. Często dotknięte AC otrzymać rozległe oparzenia i niezgodne z uszkodzeniem życia narządów wewnętrznych.

Ważne jest, że porażenie prądem elektrycznym o małej mocy może niemal natychmiast spowodować migotanie komór i migotanie, a następnie zatrzymanie akcji serca. Jeżeli dana osoba jest narażona na prąd wysokiego napięcia, śmierć w większości przypadków może wystąpić w wyniku powikłań, w tym migotanie przedsionków.

prąd wysokiego napięcia powoduje rozległe oparzenia skóry i tkanek otaczających. Stwierdzono, że podczas przepływu prądu przez ludzkiego ciała może produkować temperatury do 10.000 stopni, co powoduje zapalenie odzieży. Dlatego lekarze mogą obserwować bezpośrednio spala typu elektrycznego z termicznym (płomieniem od ognia).

Obraz kliniczny oparzeń elektrycznych.

Jeśli wstrząs elektryczny powoduje śmierć człowieka, a następnie na badania odkrył wiele małych krwotoki skóry, błon śluzowych i narządów wewnętrznych.

Jeśli człowiek zdołał przetrwać po chwili możliwe jest wykrycie martwicę tkanek, naczyń krwionośnych. Natychmiast po pacjenci szkody są w szoku, często nie rozumieją, co się z nimi stało. Nie może być upadek i zatrzymanie oddychania. Punkt ten jest uważany za krytyczny, ponieważ decyduje o przetrwaniu ofiar.

Natychmiast po śpiączce etap rozpoczyna się okres agresywny. Pacjenci są podekscytowani, zaczynają silne chaotyczne skurcze mięśni, które niekiedy prowadzą do złamania i zwichnięcia kończyn.

Jeżeli pacjent wcześniej cierpiał na wrzód trawienny, istnieje duże zagrożenie rozległe krwawienia z krateru (na dole) wrzodów. Ponadto, konsekwencje są surowe obrzęk mózgu i płuc, które wymagają intensywnej opieki.

W przypadku długotrwałych skutków uszkodzenia elektryczne obejmują psychiczne i neurologiczne zaburzenia ludzkiego normalnego stanu.