694 Shares 1966 views

hemostazy

Tkanka łączna składająca się z osocza (ciecz części) i zawieszonych w nim krwinki (leukocyty, erytrocyty i płytek krwi), – krew (około 8% wagowych w stosunku do organizmu człowieka) – oznacza środowiska wewnętrznego, który przepływa przez układ krążenia krwi, ale nie bezpośrednio komunikuje się z innymi tkankami powodu barier gistogematicheskih. płynie na zewnątrz w korpusie lub w wyniku uszkodzenia naczyń i skóry albo podczas naturalnego cyklu miesiączkowego.


Zdrowy człowiek może przetrwać bez powikłań medycznych, utrata krwi maksymalnie do 15% całości. Powyżej tej wartości niebezpieczeństwo jest sklasyfikowany jako średni, ciężki, masywny, śmiertelne i absolutnie zabójczy. Sposoby zatrzymywania krwi zależy od gatunku, gdyż może to być wyraźna (zewnętrzne, wewnętrzne) lub utajone odpływ. Pomoc może mieć charakter tymczasowy, gdy robi nakładki opaski uciskowej, lub stała po ostatnim przystankiem dla statków przyszyto zrobić tamponady, embolizacji lub przewożonych hemocoagulation.

W koagulacji lub koagulacji (krzepnięcia), który należy do hemostazy (zatrzymanie krwawienia) przebiega bardzo skomplikowany proces biologiczny w wyniku czego powstają w miejscu rany pasm fibryny białek. Te z kolei forma skrzepliny (skrzepy) tandetna konsystencja. Oni, będąc w świetle naczyń krwionośnych, odgrywa rolę stopera, zamyka otwór. Aby przyspieszyć krzepnięcie zastosować ściągający. Są to leki, które są uzyskiwane z krwi – oczyszcza koncentratów składników krzepnięcia.

W przypadku leczenia (szczególnie w operacjach stosuje się substancje antyfibrynolityczne) (na przykład „Trasylol”, „Contrycal”, „ambenom”). W przypadku antagonistów krwawienie antykoagulantów są również takie jak glukonian wapnia, „” albo „chlorek wapnia”.

Do leczenia w zależności od lokalizacji i charakterem problemu stosując różne leki ściągające (haemostatica) lub resorpcji hemostatyki (wprowadzanie krwi) i miejscowo (do tkanki rany) działania. Na przykład, do tego celu wykorzystuje się lek „hemostatycznej gąbki”, które otrzymuje się z krwi bydła lub suchej masy porowatej dawców. Zawiera thrombokinase, trombinę i niektóre kombinacji leków, które przyczyniają się do krzepnięcia krwi. Gąbka jest stosowany do rany i pozostawia do zakończenia resorpcji.

Niekiedy przy użyciu konkretnego ściągający. Na przykład, kiedy krwawienie z małych (ale nie jest duża!) Zbiorników roztworu użytego „Thrombin” (układ krzepnięcia krwi naturalny składnik), jest impregnowany sterylną gazą lub lek „hemostatycznej gąbki” zastosowane do rany. Opatrunek na zmiany lub usunięcia problemu gazy usuwa się, a gąbki w lewo, jak to ma zdolność do rozpuszczenia.

Niektóre zioła mają również właściwości ściągające i są w stanie zatrzymać lub zmniejszyć przepływ wygasających krwi. Oznacza to, że działają one jako ściągający. efekt hemostazy mają te rośliny, które zawierają substancje naturalne – taniny. Ten związek chemiczny spoiwa fenolowych, przeciwbiegunkowe i właściwości hemostatyczne. Hemostazy zioła przyczynić się do koagulacji i skrócić czas powstawania białka fibryny. Hemostazy zioła prowadzić do przyspieszenia agregacji płytek krwi w miejscu krwawienia, zapobiec jej kruchych naczyń włosowatych, zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji, łagodzą stany zapalne. Należą krwawnik pospolity, biały korzeń piwonii, pokrzywa, imbiru, geranium, Burnet, babki i inne. Zioła i produkty lecznicze oparte na nich może skutecznie radzić sobie z mniejszym krwawieniem lub w celu zmniejszenia utraty krwi, aby wyeliminować jego przyczyny.