284 Shares 5121 views

Laptop Asus X50SL: opis, cechy i recenzje

Bilety 15-calowe laptopy zawsze były popularne wśród miłośników urządzeń mobilnych. Nawet statystyki pokazują, że 85% wszystkich produkowanych notebooków spada na tym segmencie. X Seria z „Asus” odnosi się tylko do kategorii nisko-kosztowej.


Bohaterem tego przeglądu – laptop Asus X50SL. Spróbujmy określić zalety i wady tego modelu, biorąc pod uwagę opinie ekspertów i opinii zwykłych użytkowników.

Zadanie, które zostało wydane dla twórców tego modelu jest prosta: musimy urządzenie nadaje się do gier i rozrywki, ale przy możliwie najniższych kosztach. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest decyzja AMD ze zintegrowanym rdzeniem graficznym, który słynie z niskich cen i akceptowalnym poziomie wydajności wraz z ergonomią.

Ale w przypadku modelu inżynierowie Asus X50SL odeszli od zwykłego planu i wyposażone w procesor urządzenia z „Intel”, dając przewagę prędkości i zużycia energii, w połączeniu z kartą „Radeon” klasy średniej. Zobaczymy, co z tego wyszło.

projekt

Seria XxSl nie można przypisać do żadnej konkretnej konfiguracji. Modele zostały zbudowane na różnych płytach i zasilane z wielu procesorów, różne chipsety, akceleratory wideo i interfejsów. To jednoczy całą serię jedna koncepcja i charakterystyczny design urządzenia.

Wielu użytkowników są zaznajomieni z produktem „Asus”, wiedzą, że laptopy marki jest zawsze wysoka jakość wykonania i rygorystyczny projekt, który, nawiasem mówiąc, nie jest pozbawiona pewnego rodzaju klasyczny połysku. Model Asus X50SL nie jest wyjątkiem: jest on wykonany w powściągliwym stylu, w kolorach czarnym i szarym z wykorzystaniem wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Urządzenie posiada półmat przykryć znanym logo firmy ze srebrnym tłoczeniem. Wzdłuż obwodu laptopem graniczy z ciemnym srebrnym obrzeżem, który nadaje elegancji i devaysu solidności.

ergonomia

Asus X50SL wewnętrzna część powstaje w podobnym stylu o matowym wykończeniu, a klawiatura ma czarnym obramowaniem, który jest centralnie położony na pasie z przycisków i wskaźników. Touchpad ma nasycony kolor czarny, lecz w przeciwieństwie do płyty aluminiowej, w którym przyciski sterujące zlokalizowane są nierozdzielne. Nieco poniżej wskaźnika 4 można zobaczyć na chromowanej listwy (zasilanie, sieć, Bluetooth i naładowania baterii). W czasie, gdy pokrywa jest zamknięta, na końcu paska prowadzącego światło widzialne, czyli sygnały pięknie w trybie bezczynności.

Sama jakość i użyteczność materiałów wejściowych elementy na wysokim poziomie, co zaskoczyło wielu użytkowników: w modelach low-end, aby sprostać takiej kombinacji – wielki sukces. Liczne wzmianki w pozytywny sposób na jakość wykonania mówią same za siebie.

Asus X50SL po prawej stronie znajduje się napęd optyczny, a po lewej stronie wygodnie Interfejsy w „parterowym” kolejności: dwa wyjścia audio, gniazdo ExpressCard, trzy porty dla połączeń yusb i zamyka wszystkie gniazdka z interfejsem dla modemu.

Wielu użytkowników są bardzo pozytywne o decyzji projektantów na miejsce wyjścia wideo VGA i DVI z tyłu urządzenia. Można tam zobaczyć Czwarty typ portu YUSB i łącznik, który ładuje zasilacz do notebooków Asus.

urządzenia wejściowe

Przyciski na klawiaturze są wykonane w stylu przezroczystego plastiku, który czuje, wydaje się nieco szorstka. Przebieg stosunkowo odporne, ale wyraźna odpowiedź, ale z lekkim brzękiem, który nie jest bardzo szczęśliwy.

Standaryzowany układ, ale opinie użytkowników stale się trzy główne wyzwania klawiatura Asus X50SL: cechy i funkcjonalność dolnym rzędzie przycisków różnią się od już obeznany w laptopach – pierwszy wychodzi przycisku Fn, a za Ctrl, to jest mylące. Po drugie – jest to skrócona Przesunięcie bo absolutnie zbędnych przycisków „<”. I trzeci problem – zadzwoń MENU „windose” na lewo od spacji, która często boli przyzwyczajenia. Funkcje te mogą być wykorzystane, ale co one są?

touchpad

Touchpad na jego właściwości nie różni się zbytnio od podobnych modeli w dużej mierze jest światło od odpowiedzi, pozwala swobodnie zarządzać z podstawowego oprogramowania bez zaangażowania innych manipulatorów.

pokaz

Nawet pomimo faktu, że jest to model budżetu, ekran laptopa jest zadowolony z jego możliwości: jasne, z dobrym kontrastem i podaży dokładnej regulacji prawie wszystkich parametrów. Bez wad, oczywiście, nie zrobił – kąty widzenia nie są wyraźnie przeznaczone do filmu lub udostępnianie zdjęć z przyjaciółmi i świeże powietrze nie będzie mógł pracować w słoneczny dzień.

Rozjaśnia chropowatość własnościowego oprogramowania LG w SplendidView twarzy, co może znacznie poprawić zdolność ekranie kilku klawiszy. Niektórzy użytkownicy w ich opinii zaleca się wymienić zasilacz do laptopa Asus, który jest dostarczany na droższe, co da optymalne wzmocnienie napięciowe ekranu, a zatem zwiększyć nasycenie i temperaturę barwową.

Reasumując

Jasną ocenę tego modelu jest trudno podać, jak również tanie laptopy w ogólnym segmentu, do którego należy. Z jednej strony, mając na pokładzie karty graficznej, a nie chip, można grać normalną grę, aczkolwiek przy minimalnych ustawieniach. Ale z drugiej strony, to także zmniejsza devaysa żywotność baterii w połączeniu z hałasem i ciepłem obudowy.

Wartość laptopa Asus X50SL (cena waha się od 20 tys. Rub.) Pod wielkim pytaniem. Jeśli chcesz grać w nowoczesnym strzelca, wtedy może uruchomić grę i mieć możliwość, ale tylko przy ustawieniu minimalnej, a niektóre skomplikowane przypadki będą przestrzegane fryzy i osiadanie FPS.

Więc kupić do tego modelu nie powinno się grać. Urządzenie przeznaczone jest raczej dla biura i prac multimedialnych, raczej niż jako platforma do gier. Dlatego można go polecić nieuciążliwe użytkowników, którzy cenią dobry obraz na ekranie i doskonałą jakość dźwięku. zadowolony także z obecnością licznych interfejsów do podłączenia laptopa do telewizora, monitora i innych typów urządzeń peryferyjnych. Tak więc fani współczesnych gier mijają, a biuro i ludzie – jest to opcja. W każdym razie, technika „ASUS” działa dobrze pod względem ceny i jakości, a zespół i projekt z pewnością przypadnie do gustu każdego wielbiciela technologii mobilnych.