413 Shares 1810 views

Plaque: zapobiega to jest bardzo proste!

Tablica – pewien osady, które mają tendencję do zbierania się na szkliwo, dziąseł, protezy, korony i nadzienia. Ponadto, w skład płytki składają się z resztek jedzenia, a ogromną ilość bakterii, które z kolei prowadzą do choroby dziąseł i próchnicy zębów. Powielanie następuje po ich otrzymaniu z jedzeniem dużych ilości węglowodanów.


Wiadomym jest, że płytka nazębna jest utworzona ze względu na fakt, że zębina, co stanowi podstawę do zęba niszczą zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. ciemnienie zewnętrzny jest spowodowana w wielu częściach konsumpcji kawy i palenia. Ale wśród czynników, które powodują przebarwienia wewnętrzny, zwany wysoką zawartość fluoru, które mogą powtarzać się po połknięciu pasty.

Kiedy tablica nie jest usuwany, że jego przemiana zachodzi w płytce nazębnej, – miękki depozyt jasnym kolorze. Tydzień później twardnieje i zamienia się w kamień.

Jak zdjąć tablicę na zęby? Po prostu: regularne mycie zębów i sam język i wizyty u dentysty. Pamiętaj, że jeśli przepłukać usta, a potem nie zapobiegają tworzeniu się płytki nazębnej. Główna zasada mycia zębów – ostrożnie. Jeśli masz zamiar to robić procedurę kilka razy dziennie, ale to jest złe, to nie jest dobry, aby przynieść prawie każdy. Można zrobić to raz, ale dokładnie.

Aby zminimalizować możliwość płytki, zaleca się wybrać pastę z wysoką zawartością fluoru. Ten element jest przeciwna rozwojowi próchnicy, wzmacnia zęby i idealnie pasuje do jego właściwości chemicznych ze śliną. Nadaje się również pasta, którego głównym zadaniem jest zapobieganie powstawaniu kamienia.

Aby plaque przeszkadza Ci w jak najmniejszym stopniu, nie skąpić na szczotkę. Zmień to powinno być przeprowadzane co trzy miesiące. Dental Association uważa za najbardziej optymalny, którzy mają miękką konsystencję i zaokrąglone na końcach szczecin. Chodzi o to, że sztywne włosie zranić dziąsła, tym samym prowokując złuszczanie zębów. W przypadku korzystania z małą szczoteczkę do zębów, można łatwo dotrzeć do tylnych zębów.

Bardzo korzystne w profilaktyce miażdżycowej jest nić dentystyczna. Przenika do przestrzeni między zębami, dokładnie czyszczenia powierzchni i ich powierzchni.

Jakie czynniki pogorszyć stan zębów, co zwiększa ryzyko powstawania płytki nazębnej? Rozważmy główne z nich:

  1. Żucia żywności. Bakterie, które żyją w paszy na ustach wszystkich elementów, które zawierają węglowodany (nabiał, miód, cukier, owoce). Powinno być możliwe użycie mniej cukru w takiej czy innej formie, ponieważ to, co jest ważne nie jest ilość i częstotliwość stosowania.
  2. Kawa, nikotyna. Obecność tych składników prowadzi do tego, że utworzone są brązowe pytki na zębach.
  3. Słodkie napoje. Kiedy używać połknąć zawartość powinna natychmiast bez opóźniania usta. Po wykorzystania jakichkolwiek produktów zawierających cukier, konieczne jest, aby czyścić zęby.

Warto jeść surowe warzywa i owoce, a także orzeszki ziemne i ser. Aby wzmocnić zęby infuzji seler użyciu 250 ml wódki i 2 łyżeczki ziół, które podawano drogą infuzji przez 7 dni. Gdy woda do płukania dodaje się do zlewki o pojemności jednego łyżeczki tej mieszaniny.

Jest to również doskonałe narzędzie do wzmacniania zęby i dziąsła są czosnek, babki i jaj powłoki (najlepiej domu). Na przykład czosnek może pocierać zęby w nocy lub zjeść dwa ząbki dziennie. Babki zrobić nalewkę do płukania oraz konieczność mielenia skorup w zadzie i zabrać go na łyżeczkę dziennie, z dużą ilością wrzącej wody.

Pamiętaj, że dbać o zęby, podjąć środki zapobiegawcze, to jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż angażować się w ich leczeniu.