450 Shares 7283 views

wrzód dwunastnicy

Wrzód dwunastnicy – powszechna patologia. Choroba wśród mieszkańców współczesnych miast jest zarejestrowany dwukrotnie częściej niż mieszkańcy wsi, co jest prawdopodobnie ze względu na ogromne psychologiczne i emocjonalne obciążenia i stresu. wrzód dwunastnicy długość dorosłego osiąga trzydzieści centymetrów. Jelit wraz z wątroby i trzustki zajmuje kluczową pozycję w trawieniu, syntezę soków trawiennych i silnika w funkcji opróżniania z przewodu pokarmowego.

Wrzód dwunastnicy: etiologia

Naukowcy twierdzą, że etiologia choroby jest związana z ekstremalne czynniki środowiskowe stale działających na organizm ludzki i prowokacyjnym naruszeniem neurohumoralnych mechanizmów regulacji wielu narządów. Należy zauważyć, że sytuacja stres również zmniejszyć odporność organizmu. Perforowany wrzód dwunastnicy często towarzyszy rozwoju zapalenia otrzewnej. Ta patologia jest zarejestrowany u mężczyzn częściej. Co do zasady, perforowane wrzody na wiosnę i jesienią okresie. W rozwoju wrzodów żołądkowo ważna rola odgrywana przez Helicobacter pylori Campylobacter. Zgromadzone dowody naukowców wykazały, że 95 procent osób z wrzodami dwunastnicy zostały zakażone Helicobacter pylori.

Wrzód dwunastnicy: patogeneza

czynniki stresowe wywołać łańcuch organizmu złożonych i wzajemnie powiązanych procesów. Reakcje te towarzyszą zaburzenia humoralnych i neuronalnych mechanizmów regulacji funkcji wszystkich systemów ciała, zwłaszcza jelita i żołądka. We krwi zwiększa stężenia histaminy i hormonów kory nadnercza, co z kolei aktywuje wydzielanie soku żołądkowego. Sok wzrost stężenia wolnego kwasu i chlorku proteolitichekih enzymu (pepsyny). W tym samym czasie lepkość hamuje wydzielanie śluzu i zmniejszając w ten sposób funkcję bariery śluzówki. Mięśnie jelit i żołądka spazmiruyutsya, zwiększona przepuszczalność naczyń włosowatych, jest degeneracja tkanek, co prowadzi do rozwoju procesów zapalnych. Następny utworzone nadżerki i owrzodzenia na błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Wrzód dwunastnicy związany ze stałym zaburzeń żołądka, wątroby, trzustki, jelit i innych narządów. Kluczowym elementem patogenezy – niedopasowania uszkadzając zdolność zawartości żołądka lub jelit i funkcji bariery błony śluzowej. Z uszkodzeniem naczyń krwionośnych występuje krwawienie w okolicy wrzodu.

Wrzód dwunastnicy: leczenie środków ludowej

Dobry efekt terapeutyczny w leczeniu wrzodów dwunastnicy tradycyjnych metod jest ładunek składający się z następujących elementów: babki lancetowatej, rumianku dawkowanie, mięta pieprzowa, nagietek, krwawnika, ziele dziurawca. Zioła zawarte w zbiorze, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, żółciopędny, przeczyszczający i ściągające działanie.