135 Shares 6475 views

Zapalenie najądrza

Zapalenie przydatków jaj spowodowane zakażeniem, które wchodzą do długości zakrzywionego kanału (najądrzy), w którym tworzenie się plemników. Choroba jest często u mężczyzn w wieku 18-40 lat, zazwyczaj tylko wpływa na układ rozrodczy.


przyczyny

Główną przyczyną choroby jest zakażenie, które zwykle przenoszone drogą płciową. W połowie przypadków ten patogen jest Chlamydia. Inne przyczyny zapalenia najądrza mikroorganizmy jelitowe, które są przyczyną chorób dróg moczowych (odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego). Są to E. coli, klebsielu, Enterococcus, Pseudomonas, Proteus. W rzadkich przypadkach, choroby prowadzi do zakażenia wirusowe i TB. Inne czynniki, które prowokują rozwój najądrza, odnosi ostry hipotermia, który narusza moszny obiegową.

zapalenie najądrza może być związane z operacją lub urazem. Dlatego w takich przypadkach przepisać leki przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Długodystansowych cewnik do cewki moczowej może również powodować wystąpienie choroby za pomocą infekcji rosnąco niewłaściwą opiekę.

objawy

Hipertermia do 40 ° C, ostry ból natury, które są amplifikowane w czasie ruchów, przekrwieniem, obrzękiem moszny z urazie scharakteryzować zapalenie wypustce jądra. Objawy choroby stopniowo zwiększać czas z ból promieniujący do pachwiny, krocza, czasami w zadzie i schabu. Może wygląd reaktywnego wodniak.

Bez prawidłowego leczenia bólów w tej chorobie mogą zanikać niezależnie po 5 dniach. Powierzchnia tylna lub występ korpusu powstaje niejednorodne infiltrację, która ma gęstą teksturę. Następnie, może on zostać zastąpiony przez blizny. Czynnik ten, w połączeniu z autoagresji do własnej spermy często prowadzi do niepłodności. Wynik zapalenia najądrza jest przejście choroby w fazie przewlekłej. W okresach remisji ma prawie żadnych objawów klinicznych i objawów podczas zaostrzenia podobny do ostrej najądrza zapalnych. Wynikiem tego procesu może być zwyrodnienie zwłóknienia narządu, co prowadzi do zwężenia kanału vas, jest również czynnikiem prowokując rozwoju niepłodności.

diagnostyka

Zapalenie najądrza zdiagnozowana przez badanie fizykalne (palpacyjnie). Metody pomocnicze są ultradźwięki i przechodzącym. Są bezbolesne i dokładne.

Dla są również metody diagnostyczne laboratoryjne obejmujące badanie ogólne moczu i siewu, aby ocenić, chorobotwórczego mikroflorę, często wytrysku jest analizowana pod kątem obecności chorób zakaźnych.

Leczenie i profilaktyka

Często leczenie ambulatoryjne poddaje nieskomplikowany zapalenie najądrza jądra. Leczenie w przypadku przystąpienia powikłań jest wyznaczenie odpowiedniej diety (z wyjątkiem wędzone, solone, prażone), zapewnienie ścisłego leżenia w łóżku. Jako niezbędnego środka jest umożliwienie dolny korpus wzniesieniu na odpoczynek na mosznę. Terapia lekowa jest wymagane zgodnie z chorób, które są spowodowane brucelozy. Kiedy pokazany otwór korpusu ropienie, a następnie odwodnienia ropnia. Pacjent jest przypisany do terapii antybiotykowej, wchłanialne leki, witaminy i enzymy. W ciężkich przypadkach, operacja służy usunięcie najądrza, przejście procesu ropnego w jajku, jest również amputować. Leczenie przewlekłych chorób pokrywa się z leczenia w fazie ostrej choroby.

Zapalenie najądrza wymaga profilaktyki, która jest pokonać, aby uniknąć chorób zakaźnych, hipotermia, urazów. Przy rozpoznawaniu choroby potrzebują czasu, aby je leczyć.